• İstanbul25 °C
  • Erzincan18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Grup Kura Sonuçları Belli Oldu.
03 Şubat 2017 Cuma 11:11

Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Grup Kura Sonuçları Belli Oldu.

Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Grup Kura Sonuçları Belli Oldu.

Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Grup Kura Sonuçları Belli Oldu.

Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Şehit Burak Cantürk Sezonu grup kura sonuçları Kemahlılar Derneğinde yapıldı.Kura Çekimine Kemah Kaymakamı sayınCuma ÇOTU ve Kemah Belediye Başkanı sayın Osman ARSLAN,Kemahlılar Dernek Başkanı sayınMehmet ORAL, Eski Kemah Belediye Başkanı ve Kemahlılar Derneği kurucusu sayın Hüsamettin ŞANAL, Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Kurucularından sayın Şükrü ÜNAL, Kemah Spor Başkanı sayın Hüseyin ÇAKMAKTAŞ, Erdoğan BABACAN, EKEV Başkan Yardımcısı Sayın İhsan PayalanKaradağ Köyü Dernek Başkanı Adem YAKUT,Eski Turnuva Başkanı Ali Özcan KARAHAN, Kemahlılar Derneği eski yöneticisi ve Eski Kemah Spor Başkanı Mustafa UYAN, katılan isimler arasındaydı.. Büyük bir kalabalık ile başlayan kura çekiminde sunumu Kemahlılar Derneği Genel Sekreteri Harun YÜCEDAL yaptı.

Açılış konuşmasını Kemahlılar Dernek Başkanı sayın Mehmet ORALyaparak şunları söyledi; Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasının bu yıl anlam ve önemi çok farklı, 40 yıllık süren dostluğun ve 15 temmuz şehidimiz Burak CANTÜRK’ün adını verdiğimiz bir sezon olacak.. Dostluk turnuvasına bu yıl toplam 24 köy takımı katılıyor, Turnuvanın açılışı ise 26 şubat Pazar günü gerçekleşecek.

ORAL, Tüm katılımcılara teşekkür ederek turnuvanın kazasız ve dostluk içerisinde bitmesi temennilerinde bulundu.Kemah Spor'un almış olduğu başarıdan dolayı Kemah Sporu tebrik etti. 

Mehmet ORAL’ın yaptığı konuşmanın ardından Kemah Belediye Başkanı sayın Osman ARSLAN kürsüye çıkarak geçtiğimiz yıl tüm Takımların Kemah’a gelerek bir çok güzellik kattığını ve bu yılda yine aynı güzelliklerin yaşanması için katılan tüm köy takımlarını Kemah’a davet etti. Belediye Başkanı ARSLAN, tüm köy takımlarına başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.

Kemah Kaymakamı sayın Cuma ÇOTU yaptığı konuşmasında Kemah Spor’un Süper Amatöre çıkmasına çok sevindiğine ve bu mutluluğa şahitlik etmekten son derece mutlu olduğunu söyledi.

ÇOTU, Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasının dışarıdan bir gözle bakıldığında gerçekten büyük bir organizasyon olduğunu ve bu organizasyonun sürekli devam etmesi temennisinde bulundu.ÇOTU, tüm köy takımlarına başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.

Bir sonraki konuşmacı Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Turnuva Başkanı sayın Yusuf GÜNDÜZ’dü..

Gündüz yaptığı konuşmada tüm köy takımlarına turnuva hakkında bilgilendirdi. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Turnuva Bilgilendirme toplantısında belirttiği gibi Köy Dernek Başkanlarının Spor Kulübü başkanlarına tüm organizasyonu yıkmamalarını kendilerinin de ilgilenmeleri ricasını yineledi.

GÜNDÜZ, Turnuvanın Beyleri Beyi Stadında gerçekleşeceğini ve açılışın Mehmet Çakır Kültür Merkezinde planladıklarını ve Başbakanımız sayın Binali YILDIRIM, Gençlik ve Spor Bakanı sayın Akif ÇAĞATAY KILIÇ’ı davet ettiklerini söyledi.

Kemah Sporun değerli başkanı sayın Hüseyin ÇAKMAKTAŞ' yaptığı konuşmada; Kemah Spor'a daha çok destek verilmesi gerektiğini ve destek verildiğinde çok daha iyi yerlere geleceğini ifade etti. Kemah Sporun sezon boyunca hiç bir olaya karışmayıp centilmence mücadele ettiğini ve diğer spor kulüplerine örnek bir takım olduğunu söyledi. Süper Amatöre yükselmenin ardından tüm Kemahlılara Kemah Spor'u desteklemelerini söyledi.

Kura Çekimine geçmeden önce 1. Yıl, 10. Yıl, 20.Yıl, 30. Yıl şampiyon olmuş köy takım kaptanlarına söz verildi. Sözü ilk alan isim ise turnuvanın kurucularından Erdoğan BABACAN oldu.

39 yıl kesintisiz turnuvaya katılan ve 1.Yıl Şampiyonu olan Bozoğlak Sporkaptanı Erdoğan BABACAN kürsüye çıkarak Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasının nasıl kurulduğu ve bu yıllara nasıl geldiğini kısaca bahsetti. Daha sonra yine 10. Yıl şampiyonu olan Bozoğlak Spor kaptanı Birol BABACAN tüm katılımcılara teşekkür ederek, hatırlanmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.  20. yıl  şampiyonu olan ve 6 yıl boyunca üst üste şampiyon olan Ayranpınar Spor Kaptanı Hüseyin YÜCEDAL kürsüye çıkarak kendilerinin hatırlanmasından dolayı çok teşekkür etti. Kemah Köyleri dostluk turnuvasının kazasız ve dostluk içerisinde sonuçlanmasını belirterek katılan tüm köy takımlarına başarılar diledi. Kürsüye son olarak 2007 yılında 30. Yıl şampiyonu olan Gediktepe Spor kaptanı Metin ÜNALyaptı.Konuşmasın da tüm köy takımlarına başarılar dileyerek 40. yılın önemini vurguladı..

Konuşmaların bitmesinin ardından kura çekimine geçildi. Turnuva grup çekimlerini ise 1. 10. 20. Ve 30. Yıl takım kaptanları yaptı. 

Fotoğraf: Şahin ÇULFA  

Bu haber toplam 1726 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA