• İstanbul30 °C
  • Erzincan28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Kültür Merkezine Kavuşuyor.
08 Nisan 2011 Cuma 00:00

Kemah Kültür Merkezine Kavuşuyor.

  Önemli bir turizm potansiyeline sahip olan Kemah için çok eskiden beri önemli bir gereklilik olan Kültür Merkezi ihtiyacı, ilçemizde MYO’nun açılması ve çok sayıda öğrenci ve öğretim

  Önemli bir turizm potansiyeline sahip olan Kemah için çok eskiden beri önemli bir gereklilik olan Kültür Merkezi ihtiyacı, ilçemizde MYO’nun açılması ve çok sayıda öğrenci ve öğretim görevlisinin ilçemize gelmesi sonucunda ertelenemeyecek bir zaruret haline gelmiştir.          

 

         İlçemize kültür merkezi kazandırılması amacıyla yapılan girişimler sonuçsuz kalmamış, Sayın Bakanımızın talimatları ve Sayın Valimizin öncülüğünde çalışmalara başlanmıştır. Kaymakamlığımız tarafından geleneksel Kemah evleri baz alınarak, İlçemizin tarihi dokusuna uygun olarak proje çizdirilmiş ve İl Özel İdaresi tarafından da ihalesi yapılarak sözleşmesi imzalanmış ve inşaata başlanmıştır. Kültür merkezimiz tamamlandığında içerisinde cep sineması, kafeterya, restaurant, kütüphane ve toplantı salonu yer alacaktır. 

 

         Kültür Merkezimizin Emniyet Amirliğinin batısındaki eski cezaevi binasının yıkılarak bu arsaya yapılıyor olması da çok manidardır. Eriç barajının tamamlanmasıyla göl manzaralı bu muhteşem merkezde öğrencilerimiz, öğretim görevlilerimiz,  gençlerimiz ve tüm halkımız sosyal, kültürel ve moral ihtiyaçlarını karşılayacak, gençlerimizin birbirleriyle olumlu ilişkiler kurarak dayanışma ve kaynaşmaları sağlanmış olacaktır.

 

          Kaymakamımız büyük bir eksikliği giderecek olan Kültür Merkezimizin ilçemize hayır olmasını dileyerek, Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım’a, Sayın Valimiz Abdulkadir Demir’e ve İl Özel İdaresine bu eserin kazanımındaki yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: www.kemah.org.tr

 

Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA