• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAH MESLEK YÜKSEK OKULU BİNASI
08 Mayıs 2008 Perşembe 00:00

KEMAH MESLEK YÜKSEK OKULU BİNASI

                Kemah Meslek Yüksek Okulu olarak tahsis edilen binalardan derslik, çamaşırhane, yemekhane ve çok amaçlı

 

 

              Kemah Meslek Yüksek Okulu olarak tahsis edilen binalardan derslik, çamaşırhane, yemekhane ve çok amaçlı salonun 1972 yılında yapıldığı, günümüze kadar birçok depreme maruz kalarak hasar gördüğü , binanın temel ve taşıyıcı duvarlarının birleşim noktalarındaki çatlakların temeldeki oturmalardan kaynaklandığı ve taşıyıcı sistemi etkilemiş olması, güçlendirme yapılmasının da sağlıklı sonuç vermeyeceği nedeniyle yıkımına karar verilen binaların yıkım işi tamamlanmak üzeredir.

 


         Yıkım ve hafriyat işleri tamamlandıktan sonra mevcut yere Cevdet Kolak Eğitim ve Okul Yaptırma Vakfı tarafından 350 m2 alan üzerine 3 katlı okul binası yapımına başlanacaktır. KDV dahil 435.000,00.-YTL’ye yapılacak olan binada; Mutfak, yemekhane, kafeterya, bilişim salonu, kütüphane, bilgisayar laboratuarı, rehberlik ve öğretim görevlileri odaları bulunacaktır. 

  


             Hayırsever işadamlarımızdan Sayın Mehmet TORUN bey tarafından yaptırılan ve inşaatı tamamen bitirilen pansiyon binasının boya işleri devam etmektedir. Mevcut binalardan bakım onarım gerektirenler ile yeni yapılacak okul binası yapım işlerinin Eylül 2008 tarihine kadar bitirilerek, Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama, Emlak ve Emlak Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Muhasebe ve İşletme bölümlerinden oluşan Meslek Yüksek Okulumuza öğrenci alımının gerçekleşmesi planlanmaktadır.

 

Kaynak: www.kemah.gov.tr

 

Bu haber toplam 1308 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA