• İstanbul24 °C
  • Erzincan25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah MYO İlk Mezunlarını Verdi.
24 Mayıs 2011 Salı 00:00

Kemah MYO İlk Mezunlarını Verdi.

2009 yılında eğitim-öğretime başlayan Erzincan Üniversitesi Kemah Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.         Kemah Meslek Yüksekokulu

2009 yılında eğitim-öğretime başlayan Erzincan Üniversitesi Kemah Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

 

 

      Kemah Meslek Yüksekokulu salonunda düzenlenen Sayın Valimiz Abdülkadir DEMİR’in onurlandırdığı törene; Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas ÇAPOĞLU, Kaymakamımız Sayın Gökmen ÇİÇEK, Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin ŞANAL, Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcıları, Enstitü Müdürleri, Öğretim Üyeleri, Erzincan Üniversitesi Akademik ve İdari personeli, Erzincan İl Müftüsü Sayın Burhan İŞLİYEN, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Uğur KAYA, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BULUT, Kredi ve Yurtlar Kurumu Kemah Öğrenci Yurdu Müdürü Sayın Nurullah HUKKAMLI, Cevdet Kolak Vakfını temsilen Hamit ERİM, daire amirleri, Öğretim görevlileri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

 

      Törende ilk konuşmayı öğrenciler adına Esra KAHRAMAN yaptı. Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BULUT, Okulun kuruluşu ile ilgili slâyt gösterisi eşliğinde bilgiler verdi. 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Finans-Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Teknolojileri Bölümü olmak üzere 3 Bölümde toplam 150 öğrenci ile Eğitim-Öğretime başlayan yüksekokulumuzda, 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılında Emlak ve Emlak Yönetimi Programı açılarak 4 bölümde ve bu bölümlere bağlı 4 Örgün ve 1 İkinci Öğretim olmak üzere toplam 5 program bulunduğunu,mezun olan öğrencilerin okulun ilk mezunları olduğunu ifade etti.

 

       Erzincan Üniversitesi Rektörü konuşmasında yeni açılmış olmasına rağmen Kemah Meslek Yüksek Okulunun çok başarılı olduğunu, öğrencilerle halkın kısa zamanda kaynaştıklarını bunun da memnuniyet verici olduğunu söyledi.

 

      Sayın Valimiz ise okul birincisinin Kemah’lı oluşunun, Kemah MYO’nu tercih etmesinin Kemah’lıların Yüksek okula sahip çıktıklarının ve Kemah’a Yüksek Okul yapımındaki tercihlerinin ne kadar isabetli olduğunun bir göstergesi olduğunu, Kemah’lıların her alanda olduğu gibi okulun kuruluşundan öğrencilerin mezuniyetine kadar geçen süreçte devlet vatandaş işbirliği ile sorunları çözdüklerini memnuniyetle müşahede ettiğini belirtti.


 

      Öğrencilere başarı belgeleri ve dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından eğitim dönemini başarılı şekilde bitirmenin gururunu yaşayan öğrenciler doyasıya bir gece geçirerek, gönüllerince eğlendiler.

Kaynak: www.kemah.gov.tr

 

Bu haber toplam 3262 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA