• İstanbul17 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Necatibey İlkokulunda Okuma ve Yazma Yarışmaları
25 Mart 2016 Cuma 12:09

Kemah Necatibey İlkokulunda Okuma ve Yazma Yarışmaları

KEMAH NECATİBEY İLKOKULU’NDAN“ DAHA AYDINLIK BİR GELECEK İÇİN OKUYORUM.”"ÇOK YAZAN DEĞİL,GÜZEL YAZAN KAZANIYOR”SLOGANIYLA KİTAP OKUMA VE GÜZEL YAZI YAZMA YARIŞMASI BAŞLATILDI.

KEMAH  NECATİBEY İLKOKULU’NDAN

“ DAHA AYDINLIK BİR GELECEK İÇİN OKUYORUM.”

"ÇOK YAZAN DEĞİL,GÜZEL YAZAN KAZANIYOR”

SLOGANIYLA KİTAP OKUMA VE GÜZEL YAZI YAZMA

 YARIŞMASI BAŞLATILDI.

Çocuğun gelişiminde kitapların  ve güzel yazı yazmanın önemi bilinciyle hareket eden okul müdürü Sayın Evren YILMAZ, Müdür Yardımcısı Sayın Özgen ÖZYURT ve okulumuzun  kıymetli öğretmenleri  "Daha Aydınlık Bir Gelecek İçin Okuyorum."  ve "Çok yazan değil,güzel yazan kazanıyor."sloganıyla bir yarışma başlattı.Mart Ayı itibariyle başlayıp Mayıs Ayı  sonlarında bitecek yarışma okulumuz öğrencileri ve değerli velilerimizden  büyük ilgi gördü.Haziran Ayında düzenlenecek olan “Okulumuz Geleneksel Bahar Şenliğinde” ödülleri verilecek.

  İlgili yarışma hakkında açıklamalarda bulunan Necatibey İlkokulu Müdürü Sayın Evren YILMAZ;

     “ Kitaplar,Çocuğun yaratıcı hayal gücünü genişletir, Çocuğun gelişmekte olan iç ve dış dünyasına olumlu katkıda bulunur, Çocuğu yavaş yavaş hayatın gerçeklerine hazırlamada yardımcı olur, Kelime hazinesini geliştirdiği için çocuğun duygu ve düşüncelerini ifade etmesine imkan sağlar, Kendi hayatı dışındaki çevreyi tanımasına , bilgisini artırarak var olan bilgisinin pekişmesine yardımcı olur, Çocuğun zihinsel, duygusal, sosyal ve dil gelişimine katkıda bulunur,Çocuğun dinleme yeteneğini geliştirir, Birlikte kitap okuma çocukla anne-baba arasında iletişimin kurulmasına yardımcı olur, Çocuğa okuma sevgisini aşılar, Çocuk kitaplardan insanları, hayvanları tanımayı ve sevmeyi öğrenir, Sevme, anlama, saygılı olma, hediye etme ve paylaşma gibi bir çok kavramları öğrenir. 

       Güzel Yazı Yazma ise; dikkat, konsantrasyon, bellek, örgütlenme ve metodoloji dahil çeşitli insan yeteneklerinin gelişmesinde önemli bir rol oynar. El yazısı, öğrenmenin ilk adımıdır; bu nedenle yazı yazma ile şekillenen  önemli psikomotor gelişmeler çocukların ders konularını özümsemelerini sağlar.Çocukların sınırsız hayal dünyasını iyi kullanan oyun ve çizgi film yapımları, tek tuşla değiştirilen görsellik zengini ekranlar,kitapların yerini aldı. İlginç olan ise, tüm zamanların en çok okumasını yapıyor olması çocuklarımızın. Gözleri sürekli bilgisayar ve cep telefonu ekranında, sürekli bir şeyler okuyorlar, ancak okudukları kitap değil. Bu projeyi başlatırken Mart Ayının son pazartesi günü ile başlayan hafta “Kütüphaneler Haftasının başlıyor olması, kitabın yapraklarının kokusunu duymalarının sağlanması ve “ Kitap en iyi arkadaştır. “prensibini kazandırmaktı hedefimiz.Bu kampanya ile çocuklarımızın kitap okuma ve güzel yazı yazmak için gösterdikleri yoğun bir çaba,  beni çok mutlu etti.”diye belirtti.

 

Haber Metni:   Ali UYMAK         

 Necatibey İlkokulu Sınıf Öğrt.    

Kemah/Erzincan

20160325_090234w.jpg

20160325_090247w-001.jpg

kemahyarisma1.jpg

kemahyarisma2.jpg

Bu haber toplam 1212 defa okunmuştur
YORUMLAR
TEBRİKLER
HASAN TAHSİN GÜLTAŞ
BÖYLE BİR YARIŞMAYI YAPTIĞINIZ İÇİN SİZLERİ TEBRİK EDERİM
ÇOCUKLARA GÜZEL YAZI YAZMAYI VE OKUDUĞU KİTABI İYİ ANLAYIP VE ANLATMAYI NOT VERECEK DEĞİL ÖDÜLLENDİREREK ÖZENDİRMEK DAHA VERİMLİ OLUR KANAATİNDEYİM SELAMLAR
30 Mart 2016 Çarşamba 17:09
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA