• İstanbul25 °C
  • Erzincan25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Necatibey Orta Okulu Erzincan'da İncelemelerde Bulundu
21 Mart 2013 Perşembe 15:55

Kemah Necatibey Orta Okulu Erzincan'da İncelemelerde Bulundu

KEMAH NECATİBEY ORTAOKULU ERZİNCAN LİSELERİNE GEZİ DÜZENLEDİ.

KEMAH NECATİBEY ORTAOKULU ERZİNCAN LİSELERİNE GEZİ DÜZENLEDİ.

Kemah Necatibey Ortaokulu Yönetimi; sınav öncesi öğrencilerin kafasında genel olarak hangi okulda okursam ne olacağım? Meslek liseleri eğitim açısından yeterince faydalı mı? Anadolu liselerini kazanırsam bu benim daha başarılı olduğumu mu gösterir? Gibi benzeri sorular öğrenciler açısından hep bir soru işareti olmuştur diyen okul idaresi, rehberlik servisi ve öğretmenler arkadaşlarında önerileri ile fikir alışverişi olması bakımından Anadolu Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Tarım Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi’nin ziyaret edilmesine karar verdi.

Müdür yardımcısı Evren YILMAZ, Okul Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Hamide TEMİZ, Matematik Öğretmeni Yunus ALTAY, İngilizce Öğretmeni Muhammet ÇALI ve Fen ve Teknoloji Öğretmeni Murat ÖZTÜRK refakatinde geziye gidildi.

Bu ziyaret sayesinde öğrenciler sınavı kazandıkları taktirde hangi şartlarda, hangi okullarda, ne tarz bir eğitim alacakları konusunda görsel açıdan ve okulda görevli olan öğretmenler ile soru cevap sohbeti havasında yeterince bilgi sahibi oldular.

Birçok öğrencimizin kafasındaki meslek liselerinin işlevi, Anadolu liselerinin işlevi ve gelecekte neler vaat ettiği değişmiş, birçok öğrencimiz kendini meslek lisesi için daha yetenekli ve uygun olduğuna karar vermiştir. Sınıfları ve laboratuarları gezmek, okulun havasını solumak öğrencilerin motivasyonu açısından önemli ölçüde katkı sağlamıştır.

Okul yönetimi bu gezide yardımlarını esirgemeyen başta Sayın Kaymakamımız Hasan ONGU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mecit SAVAR’a,Şube Müdürümüz Recep İLTER’e, Belediye Başkanımız Hüsamettin ŞANAL’a ,Okul Müdürümüz Güven KARAKOYUN’a , Tarım Meslek Lisesi Müdür Başyardımcısı Hasan DEGE’ye teşekkürlerini sundular.

Kaynak: Evren YILMAZ  Necatibey Ortaokulu Müdür Yardımcısı / Kemah

Haber Editörü : Ufuk Yetişkin

_mg_0397.jpg

_mg_0422-002.jpg

_mg_0438-001.jpg

_mg_0443-001.jpg

_mg_0453.jpg

_mg_0456.jpg

_mg_0473.jpg

 

Bu haber toplam 4677 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA