• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Spor Halkoyunları Ekibi Kuruyor
17 Mart 2011 Perşembe 00:00

Kemah Spor Halkoyunları Ekibi Kuruyor

İST. KEMAH SPOR KULÜBÜHALK OYUNLARI ÇALIŞMALARI BAŞLIYORBirçok değerimiz gibi halkoyunlarımızın da yavaş yavaş  unutulmaya başladığını hepimiz biliyoruz. Zaman zaman salonlarda oynadıgımız

İST. KEMAH SPOR KULÜBÜ

HALK OYUNLARI ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Birçok değerimiz gibi halkoyunlarımızın da yavaş yavaş  unutulmaya başladığını hepimiz biliyoruz. Zaman zaman salonlarda oynadıgımız oyunlarımızı gerçekten oynayabilen çok az hemşehrimiz var. Gençlerimiz arasında ise oyunlarımızı bilenler son derece sınırlı.  Büyüklerimiz yada gençlerimiz arasında oyunlarımızın çoğunluğunu bilen kaç kişi var hiç bilemiyoruz. Ama bildiğimiz bir şey var ki oda çıkıp oynayan hemşehrilerimİzin oynadığı oyunlarda bir standart yok.

İst. Kemah Spor Kulübü, yöremize ve gençliğimize sosyal ve sportif anlamda elinden geldiği kadar hizmet etmeye çalışıyor. Çok sınırlı imkânlarla sürdürdüğü bu hizmet yarışında, koşanlara elbet bir sahip çıkan bulunur umudumuzu muhafaza ederek  daha önce vaat edilen kültürel anlamdaki halkoyunları hizmeti içinde her şey hazır.

Salon, hoca, davul, zurna ekip olarak yöresel halkoyunlarımızı öğretmek ve yaşatmak için Kemah'lı gençleri ve gönlü gençleri bekliyoruz.

İst. Kemah Spor Halkoyunları ekibimiz  lisanslı, ulusal ve yöresel yarışmalara katılabilecek, başarabilirsek uluslararası arenaya çıkabilecek bir yapıda her bakımdan resmi bir ekip olacaktır.

Bu ekibin içinde yer almak isteyen ayağı tutan, nefesi yeten, coşkulu yüreklerin sahibi Kemah'lıları bekliyoruz.

Ekipte yer almak isteyen hemşehrilerimizin bu haberin altındaki yorum yaz linkini tıklayıp AD, SOYAD, YAŞ, KÖY, TEL NO. bilgilerini yazmalarını rica ediyoruz. (kemah@kemahspor.com e posta adresimize de yazabilirsiniz)

Yeterli çoğunluk oluştuğunda kaydolan hemşehrilerimizi arayacak çalışma takvimini belirleyecek, davula vuracak, zurnaya üfleyeceğiz. Biz hazırız sizleri bekliyoruz.

HAYDİ KEMAH, KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIK!

Kaynak: www.kemahspor.com

Bu haber toplam 1224 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA