• İstanbul24 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Sultan Melik ÇPL Trabzon Gezisi Düzenledi
08 Nisan 2013 Pazartesi 11:02

Kemah Sultan Melik ÇPL Trabzon Gezisi Düzenledi

Kemah Sultan Melik Çoklu Program Lisesi; Trabzon Gezisi Düzenledi

Kemah Sultan Melik ÇPL’ nin 03.04.2013 tarihinde Trabzon’a düzenlediği okul gezisi Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni ziyaretle başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mecit SAVAR başkanlığında, okul öğretmenleri eşliğinde 11. ve 12. sınıf öğrencilerine motivasyon amacıyla yapılan bu ziyaretin, öğrencilerin heyecanını ve yüksek öğrenim görme arzusunu pekiştirdiği gözlendi.

    KTÜ’ de İİBF Sekreteri Fazlı ÖZTEL tarafından karşılanan öğrencilere İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi toplantı salonunda yapılan sunumda üniversitenin bölümleri tanıtıldı. LYS’ ye yönelik önerilerde bulunuldu. Fakültenin bölümleri gezdirildi ve bir öğretim görevlisinin dersine girildi. Ekonometri İstatistik Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı olan Dekan Prof. Dr. Mustafa KÖSEOĞLU’ nun dersine giren öğrenciler duydukları heyecanı gizleyemediler.

   KTÜ’ nün diğer birimlerinin görülmesiyle devam edilen gezi programının ikinci aşaması Akçaabat’ ta yemek molası oldu. Trabzon’un doğası ve deniz kıyısı öğrencilerimiz için, farklı ortamların yerinde görülmesinin faydası üzerine olumlu izlenimler meydana getirdi.

    Trabzon’a panoramik hâkimiyeti olan Boztepe’yi ziyaret ederek devam edilen programın son durağı tarihi Sümela Manastırı idi. Sümela’da aynı zamanda tarihsel bilgiler de alan öğrencilerimiz coşku ve neşe ile gezi programını tamamladılar.

    Kemah Sultan Melik ÇPL yönetimi; üniversite eğitimi almak konusunda azim ve duyarlılıklarının arttığı bu tür gezilerin tekrarlanması dileğiyle sona eren gezi programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Bu haber toplam 2229 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA