• İstanbul24 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Turizmde Hakettiği Noktaya Geliyor..
19 Haziran 2010 Cumartesi 00:00

Kemah Turizmde Hakettiği Noktaya Geliyor..

       İlçemiz Kaymakamlığının önderliğinde ,belediyemizin katkılarıyla gerçekleştirilen ,Kemah’ın tarihsel, kültürel ve tabii güzelliklerini tanıtmak

 

 

 

 

 

 

 

İlçemiz Kaymakamlığının önderliğinde ,belediyemizin katkılarıyla gerçekleştirilen ,Kemah’ın tarihsel, kültürel ve tabii güzelliklerini tanıtmak amacıyla ,tanıtım faaliyetleri kapsamında ilk turist kafilesi ilçemizi ziyaret etmiştir.

 

Yerli ve yabancı  tur operatörlerinin  Kemah İlçesini de kapsayan turlar düzenlemeleri  açısından yararlı olacağına inandığımız ilk organizasyon gerçekleştirilmiştir. 

 

İlçemizi ziyaret eden yirmi beş kişiden oluşan turist  kafilesi, İstanbul Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kemah temsilciliğinde  öğlen yemeğini yedikten  sonra tarihi Sultan Melik Türbe ve mezarlıklarını  ziyaret  ettiler. Karasu vadisinin eşsiz güzelliğinde  ikram edilen çayları  yudumlayıp yorgunluk attıktan sonra ,ilçe merkezindeki Gülabibey Camisinin muhteşem mimarisini gözlemlediler. Kafiledekiler,yöremize has ürünlerin satıldığı dükkanlardan alış veriş yaptılar.Yöremize ait olan kaynak  Kemah tuzuna ilgi gösterdiler.Tarihi Kemah Evlerini ziyaret edip,tarih ile doğanın muhteşem uyumu içerisinde olan Tanasur kanyonunu (vadisi) gezdikten sonra ilçemizden  ayrıldılar.

 

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan İlçemiz Kaymakamı Gökmen ÇİÇEK; Kemah’ı turizmde hak ettiği noktaya taşıyacaklarını belirterek,bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği gecen Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin ŞANALve Belediye personeline, Kemaliye Eğin Tur  Yöneticisi   Latif Yalçıner’e , Yazi İşler Müdürü Halil GÜLTAŞ’a  Kemah Lisesi Müdürü Sıtkı KÜÇÜKTAŞ’a İlçe Kütüphane Müdürü Hüseyin TELLİ’ye Özel İdare Müdürü Uğur SEVİM’e,Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdür Yardımcısı Nadir TAHMAS’a ve  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Turhan YAKUT’a   teşekkür etti.

 

Kaynak:www.kemah.gov.tr

 

Bu haber toplam 1197 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA