• İstanbul25 °C
  • Erzincan25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Yaylacılık Faaliyetlerine Ziyaret
19 Eylül 2012 Çarşamba 00:00

Kemah Yaylacılık Faaliyetlerine Ziyaret

Kemah’ın ekonomik ve sosyal hayatında önemli bir yeri olan yaylacılık faaliyetleri devam ediyor. Bu kapsamda Munzur Dağları eteklerinde yer alan, Koçkar ve Muratboynu Köylerimizin müştereken

Kemah’ın ekonomik ve sosyal hayatında önemli bir yeri olan yaylacılık faaliyetleri devam ediyor. Bu kapsamda Munzur Dağları eteklerinde yer alan, Koçkar ve Muratboynu Köylerimizin müştereken kullandığı Sohmarik Yaylası ziyaret edildi.

 

         2012 yılı içinde Kemah’taki yayla yolları Kaymakamlığımızın destekleriyle büyük oranda elden geçirildi ve kapalı ya da bakıma ihtiyaç duyan yayla yollarının bakımı yapıldı. Bu kapsamda son birkaç yıldır çeşitli nedenlerle yolu kapalı olan ve kullanılamayan Sohmarik Yaylası’nın yolu da Kaymakamlığımızın desteği ve Muratboynu Köyü muhtarlığının gayretleriyle açıldı ve yaylacılık faaliyetleri de tekrar başlamış oldu. Yaklaşık 2500 m. rakıma sahip olan ve iki köyümüz tarafından geçmişte çok yoğun şekilde kullanılan Sohmarik yaylasında bu sene 900’e yakın kuzu 4 ay boyunca kaldı. Önümüzdeki yıllarda da yaylacılık faaliyetinin artarak devam etmesi ve ilçe ekonomisinin canlandırılması amaçlanıyor.

 

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı


  


  


  


  


 
Bu haber toplam 1482 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA