• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemaha Eğitim Alanında Büyük Hizmet
11 Haziran 2010 Cuma 00:00

Kemah'a Eğitim Alanında Büyük Hizmet

 KEMAH’AEĞİTİM ALANINDABÜYÜK HİZMETSancak Şehrimiz, Kemah İlim ve Kültüre Hizmet Derneği tarafından hayırsever iş adamı Sayın Nevzat Demirkaya ve ailesinin maddi manevi katkıları


 


KEMAH’A


EĞİTİM ALANINDA


BÜYÜK HİZMET

Sancak Şehrimiz, Kemah İlim ve Kültüre Hizmet Derneği tarafından hayırsever iş adamı Sayın Nevzat Demirkaya ve ailesinin maddi manevi katkıları ile Kemah Çarşı merkezde 80 öğrenci kapasiteli, eğitim kompleksine kavuştu. Kemah mimarisine uygun şekilde yapılan, Mustafa Demirkaya Öğrenci Yurdu ve Süslü Bahçe Çocuk Evi yeni eğitim öğretim hayatına hazır hale getirildi. Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal; " Demirkaya Ailesine ve tüm emeği geçenlere Kemah Halkı adına teşekkür ediyorum."dedi.  

2007 Mayıs ayında Kemah İlim ve Kültüre Hizmet derneği, eğitim çağındaki gençlerimizin ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve bilim alanlarında kendilerini geliştirmeleri ve aydınlık bir geleceğe sahip olmalarına yardımcı olmak için kuruldu.2007’de eski Halk Bankası binası kiralanarak, yatılı 16 öğrenci kapasiteli bir eğitim yuvasına dönüştürüldü. Özel Mustafa Demirkaya Yatılı Öğrenci Yurdu’nda hala hizmet veriliyor. Fakat Kemah Meslek Yüksek Okulunun açılması ve her geçen gün artan talep neticesinde, daha fazla hizmet kapasiteli bir yer ihtiyacı ortaya çıktı.Kemah ilçesi Gölkaynak Köyü’nden değerli iş adamımız Nevzat Demirkaya ve oğulları, Birol Demirkaya, Mustafa Demirkaya ve Süleyman Demirkaya’nın maddi manevi destekleri ile Kemah Çarşı merkezde arsa alınıp, hemen binanın inşasına başlanıldı.600.000 TL yatırımla 4 ay gibi kısa bir zamanda 4 katlı her katın 450 metrekare olduğu eğitim kompleksinin kaba inşaatı tamamlandı.


 


Belirlenen hedef doğrultusunda; 80 öğrenci kapasiteli eğitim kompleksinin 2010- 2011 eğitim öğretim yılında faaliyete açılması için yapılan yoğun çalışmalar meyvesini verdi. 


Kemah mimarisine uygun şekilde yapılan, Mustafa Demirkaya Öğrenci Yurdu ve Süslü Bahçe Çocuk Evi yeni eğitim öğretim hayatına hazır hale getirildi.


Yaptıkları hizmetler nedeniyle Demirkaya Ailesine Kemah Belediyesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Kemah İlim ve Kültüre Hizmet Derneği; öğrencilerimizin hizmetine sunmak için vatandaşlarımızın yaptığı para, gıda maddesi, ayni nakdi bağışlar, kurban, adak ve nezir gibi yardımları kabul ediyor.


Detaylı bilgi için;


Özel Mustafa Demirkaya Yatılı Öğrenci Yurdu                   : 0446 511 24 44


Özel Mustafa Demirkaya Yatılı Öğrenci Yurdu Sorumlusu : 0505 798 40 95

 
Bu haber toplam 2155 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA