• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemaha Gelecek Yıl 500 Öğrenci Müjdesi
01 Aralık 2009 Salı 00:00

Kemah'a Gelecek Yıl 500 Öğrenci Müjdesi

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan BÜYÜKKASAP, rektör yardımcıları, genel sekreter ve on meslek yüksek okulu ve sürekli eğitim merkezi müdürleri ile birlikte Sancak Şehrimiz

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan BÜYÜKKASAP, rektör yardımcıları, genel sekreter ve on meslek yüksek okulu ve sürekli eğitim merkezi müdürleri ile birlikte Sancak Şehrimiz Kemah’ı ziyaret etti.

Kemah Kaymakamlığını ve Kemah Meslek Yüksek Okulunu ziyaret ettikten sonra, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal’la birlikte Kemah esnafını ve halkını selamlayan Rektör Büyükkasap; “ Yavrularımıza sahip çıkan, üniversitemizi baş tacı yapan Kemahlılara teşekkür ediyorum. Seneye 500 öğrenci Kemah’ta eğitim görecek.” dedi. 

Erzincan Üniversitesi üç yıl gibi kısa bir zamanda 6 fakülte, 4 yüksek okul, 11 meslek yüksek okulu, 3 enstitü, 2 araştırma ve uygulama merkezi ve 10.000’i aşan öğrencisi bu öğrencilere hizmet veren 374 akademik 257 idari personeli ile yarışta bulunduğu kulvarda önde gitmektedir.

 


Emin adımlarla geleceğe güvenle bakarak yoluna devam eden Erzincan Üniversitesi, vatandaş devlet işbirliği ile Kemah Meslek Yüksek Okulunu bu yıl eğitim öğretime açtı. Şu an ülkemizin dört bir yanından gelen pırıl pırıl 145 öğrencimiz Sancak şehrimizde eğitim görüyor. 

Üniversiteyi başının tacı yapan, öğrencilerini kendi yavruları gibi bağrına basan, onlara sahip çıkan Kemahlılara bir teşekkür etmek için Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan BÜYÜKKASAP ve ekibi Sancak Şehrimizi ziyaret ettiler.  Başkan Şanal’la birlikte tek tek Kemah esnafını gezen ve sohbet eden Rektör Büyükkasap’a Kemahlılar büyük ilgi gösterdi.

Daha sonra Kemah Belediye Başkanlığını ziyaret eden Rektör Büyükkasap ve ekibi, Başkan Şanal’dan Kemah’ta yapılacak projeler hakkında bilgi aldı. Sancak Şehrimize hizmetlerinden dolayı Başkan Şanal, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan BÜYÜKKASAP’a bakır ibrik hediye etti. 

 

Kemah Belediyesi hatıra defterini imzalayan Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan BÜYÜKKASAP bir müjde daha verdi.

 

 

ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERDOĞAN BÜYÜKKASAP’TAN KEMAHLILARA MÜJDE

 

Kemah’ta yapılacak barajlar ve hızlı tren projelerinde gençlerimizin görev almalarını sağlamak ve nitelikli iş gücü yetiştirmek için, 2010 Ocak Ayı itibariyle Sancak Şehrimiz Kemah’ta, Erzincan Üniversitemiz, Kemah Kaymakamlığı, Kemah Belediye Başkanlığı ve İŞ-KUR işbirliğinde meslek kursları açılıyor. Sıhhi tesisat, iş makineleri operatörlüğü, kalorifercilik, peynircilik ve çeşitli alanlarında 120 vatandaşımız bu kurslardan yararlanabilecek. 

 

Kaynak:Kemah.bel.tr


Bu haber toplam 3660 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA