• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAHDA AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ
18 Nisan 2008 Cuma 00:00

KEMAH'DA AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ

İlçemizde AğaçlandIrma Seferberliği             Ülke genelinde başlatılan Milli Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği ile

İlçemizde AğaçlandIrma Seferberliği

 

            Ülke genelinde başlatılan Milli Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği ile ilgili olarak, İlçemiz Kaymakamı Sayın Eyup ÇALIŞIR’ın Başkanlığında, Kurum Amirleri ile yapılan toplantıda; Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, Özel İdare Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Tapu Sicil Müdürlüğü ve SYD Vakfı Meslek Yüksek Okulu çevresine 400 adet, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Askerlik Şubesi Başkanlığı Jandarmaya ait arazinin alt kısmındaki alana 700 adet, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullar ve bağlı kuruluşlar Sultan Melik Türbesi çevresine, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu bahçesine ve Yüksek Okul arazisine 1000 adet, Müftülük , Malmüdürlüğü ve Hastane Personeli Petrol Ofisinin üst kısmındaki alana 750 adet, Emniyet Amirliği ve Tarım İlçe Müdürlüğü personeli de yine Sultan Melik Türbesi çevresine 400 adet fidan dikimi kararı aldı.

 


                    


                      

 07 Nisan Pazartesi günü Necatibey İlköğretim Okulu ve Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerine yönelik ağaç sevgisini konu alan tiyatro gösterisinin ardından, kurumlar kendileri için belirlenen alanlarda fidan dikimi için çukur açıldı.

             

              

 

               

10 Nisan Perşembe günü yapılan ve bir bayram havası içerisinde gerçekleşen ağaç dikimine Kaymakamımız, Erzincan Orman İşletme Müdürü, Orman İşletme Müdürlüğünce dikime nezaret etmek üzere görevlendirilen teknik personeller, kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki çalışanlar ile öğrencilerimiz katıldılar.

               

Orman İşletme Müdürlüğünce ücretsiz olarak temin edilen çam fidanı, akasya, ceviz, kestane ve yapraklı orman ağaçları toprakla buluştu. Fidan dikimindeki gayret ve heyecanı takdirle karşılayan Orman İşletme Müdürü, ilçemizdeki Şeflikte bulunan diğer fidanları da dağıtarak, dikilen ağaç sayısı 5000’ e ulaştırdı. Ayrıca 73 köyümüzün 23’ü Kaymakamlığımıza ulaşarak toplam 14780 adet fidan talebinde bulunmuşlardır.

            

 

            

 

            

 

               

Kaynak : www.kemah.gov.tr

                                                           

Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA