• İstanbul28 °C
  • Erzincan29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAH’DA GENÇLİK GÜNLERİ...
25 Mayıs 2008 Pazar 00:00

KEMAH’DA GENÇLİK GÜNLERİ...

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor BayramıCoşkuyla kutlandı.           Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN gençlere armağan

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı

Coşkuyla kutlandı.

 

          Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN gençlere armağan ettiği, Türk Milletinin de Türkiye Cumhuriyeti’nin de doğum günü olan 19 Mayıs’ı kendi doğum günü olarak kabul ettiği ve “Bugün Benim Doğum Günümdür” dediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı. 

Bundan 89 yıl önce Büyük Önder Atatürk'ün kendisine inanmış 18 arkadaşı ile Bandırma Vapuru'nun güvertesinden ve Samsun Limanı'na ilk indiği anda haykırdığı, Türk Milletine, milletin azim ve kararlılığına güvenerek başlattığı  yolculuk, 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna ve Türk Milleti'nin kurtuluşuna giden yolda ilk adımı olmuştur.

Atatürk’ün Yüce Türk Milleti ile 19 Mayıs 1919'da temelini attığı Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan bu yana çağdaş uygarlığı aşma ve medeni milletler seviyesinde hür,  bağımsız ve gelişmiş bir ülke olarak geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Sahip olduğu coğrafyasının üstünlükleri ile ve her şeyden önce birlik ve beraberlik içindeki her türlü ayrılığı gidererek milleti ile Türkiye Cumhuriyeti her 19 Mayıs'ta daha gelişmiş ve güçlenmiş bir ülke olarak teminatımız olan gençlerin ellerinde şekillenecektir.

İlçemiz Kaymakamı Sayın Eyüp ÇALIŞIR, Garnizon Komutanı Sayın Mevlüt YILDIRIM, Belediye Başkanı Sayın Şükrü BALCI, Kurum amirleri, memurlar ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşen törenler, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 89. yıl dönümü kutlama programı Hükümet Konağı Bahçesinde  devam etti. İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının vatandaşları selamlamasıyla başlayan program, Milli Eğitim Müdürü Sayın Cemal DÜZENLİ’nin günün anlam ve önemini belirten konuşması ile sürdü. Öğrenciler tarafından gençlik adına konuşma yapılması ve şiirlerin okunmasını müteakip renkli görüntülere sahne olan programda tüm okullar hazırladıkları gösterileri seyircilerden yükselen alkışlarlar eşliğinde sundular.

  

KEMAH GENÇLİK HAFTASINDA BULUŞTU

 

          19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile 15-20 Mayıs 2008 günleri arasının gençlik haftası olarak kutlanacak olması münasebetiyle Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen, başta İlçe Kaymakamımız Sayın Eyüp ÇALIŞIR, kurum amirleri, memurlar ve halktan bay-bayan katılımcıların iştirakiyle 15 Mayıs Perşembe günü saat 15:00’te Hükümet Konağı önünde buluşan topluluk Sultan Melik Türbesine yürüdü 

          İslam ve tasavvuf dünyasında tanınmış bir şair, düşünce adamı ve Mevlevi yolunun öncüsü Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin Konya’ya giderken geçtiği Kemah yolunu takiben Sultan Melik Türbesine kadar yürüyen halk, türbe önündeki çay bahçesinde mola verdi. Çay içip sohbet ederek yorgunluk atan topluluk aynı yoldan geri döndü.

Kaynak : www.kemah.gov.tr

 

  

Bu haber toplam 939 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA