• İstanbul25 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAHDA  İLKOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI.
28 Mart 2007 Çarşamba 00:00

KEMAH'DA İLKOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI.

İlçemiz İlköğretim Okulları arasında 23 Mart 2007 tarihinde Bilgi Kültür Yarışması düzenlendi. İlçemiz İlköğretim Okulları arasında 23 Mart 2007 tarihinde Bilgi Kültür Yarışması

İlçemiz İlköğretim Okulları arasında 23 Mart 2007 tarihinde Bilgi Kültür Yarışması düzenlendi.

 

İlçemiz İlköğretim Okulları arasında 23 Mart 2007 tarihinde Bilgi Kültür Yarışması düzenlendi.

Yarışmaya Necatibey İlköğretim Okulu, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Şehit Er Ahmet METLİOĞLU İlköğretim Okulu (Mermerli Köyü) ve Kerer Köyü İlköğretim Okulları üçer yarışmacı ile katıldılar. Yarışmacılara tamamen ilköğretim programlarından seçilen, Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve Genel Kültürden toplam 10 soru soruldu. Yarışmada Matematik, Fen ve Teknoloji sorularına 90 saniye diğer sorulara da 60 saniye cevaplama süresi tanındı. Heyecanlı ve çekişmeli geçen yarışmanın sonunda; Recep ŞANVER, Alev KÖSE, Bahar NAS tan oluşan İlçemiz yatılı İlköğretim Bölge okulu 80 Puanla birinci olurken, 60 puanla Necatibey İlköğretim Okulu ve Şehit Er Ahmet METLİOĞLU İlköğretim Okulu (Mermerli Köyü) ikinciliği paylaştılar.

Yarışmaya İlçemiz Kaymakamı Sayın Eyüp ÇALIŞIR, İlçe Milli eğitim Müdürümüz Sayın Cemal DÜZENLİ, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

 

Kaynak:

www.kemah.gov.tr

 

Bu haber toplam 1605 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA