• İstanbul19 °C
  • Erzincan8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAHIMIZIN KÜLTÜRÜ ve ÜRÜNLERİ 14 - 17 ŞUBAT 2008’ DE TÜYAP’TA
14 Şubat 2008 Perşembe 00:00

KEMAHIMIZIN KÜLTÜRÜ ve ÜRÜNLERİ 14 - 17 ŞUBAT 2008’ DE TÜYAP’TA

KEMAHIMIZIN KÜLTÜRÜ ve ÜRÜNLERİ 14 - 17 ŞUBAT 2008’ DE TÜYAP’TA İDİ.KEMAH ve KEMALİYE FUARIN GÖZDESİ OLDU  Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre merkezinde düzenlenen 12.EMİTT

KEMAHIMIZIN KÜLTÜRÜ ve ÜRÜNLERİ14 - 17 ŞUBAT 2008’ DE TÜYAP’TA İDİ.KEMAH ve KEMALİYE FUARIN GÖZDESİ OLDU

 

 

Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre merkezinde düzenlenen 12.EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılan Kemah ve Kemaliye yörenin tarih, kültür ve ürünlerini tanıtarak, yörenin tanıtımına büyük katkı sağladılar.

Erzincan Valiliği, Kemah Kaymakamlığı ve İstanbul’da faaliyet gösteren Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin ortaklaşa kurdukları stant ve Kemaliye Kaymakamlığı ile Kemaliye Belediye Başkanlığının birlikte kurdukları stantlar fuarın gözdesi olurken, ziyaretçi akınına uğradı.

Erzincan-Kemah Standında; Erzincan bakır işlemeleri, bal, tulum peyniri, leblebi ve ceviz gibi yörede üretilen ürünler, tarihi eşyalar sergilendi. Standı ziyaret eden konuklara tandır ekmeğinde tulum peynirli dürüm, ceviz, pestil ve leblebi ikramında bulunuldu.

Kemaliye standında sergilenen doğal güzelliklerin resimleri konukları büyülerken, stand ta ayrıca, Kemaliye’ye has kapı tokmakları, yörede üretilen yiyecekler sergilendi.

Erzincan-Kemah standında, Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır, Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan, Erzincan İl Kültür Müdürü Osman Ballı ve Kemahlılar Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri konuklarla yakından ilgilenerek, Kemah ile ilgili bilgiler verdiler.

Kemaliye standa ise Kemaliye Kaymakamı Yasin Özcan ve Kemaliye Belediye Başkanı Mustafa Haznedar gün boyu standtan ayrılmayarak, konuklarla yakından ilgilenip, Kemaliye’nin tarih ve kültürü ile alakalı bilgiler sundular.

Erzincan-Kemah ve Kemaliye standlarını; İstanbul Valisi Muammer Güler, Sivas Valisi Veysel Dalmaz, Hakkari Vali Yardımcısı Ali Hamza Pehlivan, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Erzincanspor As Başkanı Mustafa Kaçmaz, Erzincan İl Telekom Müdürü Timur Sevim, Kemahlılar Derneği Kurucu Başkanı Hüsamettin Şanal, ERSİAD eski Başkanı Celal Alçınkaya, Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı Mahmut Cantekin ve binlerce konuk ziyaret etti.

 

Haber Kaynak: www.sedatsevim.com

 

 

 

2008 Emitt Fuarı Kemah Standından Görüntüler

İhsan payalan - Eyüp Çalışır - Gülbey Sezgin - Sadık Ağca 

İhsan Payalan - Muammer Güler (İstanbul Valisi) - Adem Yakut 

Cafer Bektaş-Adem Yakut-A.Hamza Pehlivan- - -İhsan Payalan - Hasan Uzunkaya 

Celal Alçınkaya - Eyüp Çalışır - İhsan Payalan - Cafer Bektaş 

Eyüp Çalışır - İhsan Payalan - Hüseyin Çakmaktaş 

Erzincan Ve Kemah Standları 

Nadide Sultan Kemah Tulum Peyniri tadıyor... 

Fotograflar : Ramazan Telli

 

 

 

 

Fotograflar : Sedat Sevim

 

 

 

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA