• İstanbul25 °C
  • Erzincan25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahın Emektar Simaları
31 Ocak 2011 Pazartesi 00:00

Kemah'ın Emektar Simaları

Kemah’ın Emektar Simaları Tarihi ilçemizde binlerce yıldır milyonlarca insan yaşamış ve şehirden bir şeyler aldığı gibi şehre de bir şeyler katmışlardır muhakkak.Tarihi Şahsiyetler,

Kemah’ın Emektar Simaları

 

Tarihi ilçemizde binlerce yıldır milyonlarca insan yaşamış ve şehirden bir şeyler aldığı gibi şehre de bir şeyler katmışlardır muhakkak.

Tarihi Şahsiyetler, Akademisyenler, Gönül Ehli İnsanlar, Askerler, Esnaf ve Sanatkarlar,  İsimli İsimsiz binlerce kahraman ve memleket sever yetişmiştir bu topraklarda.

Bazen duyduğumuz, okuduğumuz hayat hikâyelerinde duygulanır, bazen cesaretlenir, bazen düşünür, bazen örnekler alır, bazen de tebessüm ile hatıralarımızı canlandırırız bu şahsiyetleri andıkca.

İşte bu anlamda tebessüm ile hatırlayacağımız Kemah’ın emektar simalarından iki hemşerimizin; Kemah’ta 1974 yılında çekilmiş fotoğraflarını Teoman Özkil Beyin Arşivinden sizlere sunarız. İki hemşerimizin üzerinden hafızaların canlanarak eski günleri hatırlamanızı ve geçmişi bir kez daha yâd etmenizi umar, Teoman Özkil Beye değerli arşivinden paylaşımları nedeni ile şükranlarımızı sunarız.

Mehmet Şerif

Mermerli Köyünden Cirro Hasan

 

Mehmet Şerif İle İlgili Bir Hatıra

Bu haber toplam 941 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA