• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlı Bayanlar Hünerlerini Konuşturdu
23 Mayıs 2013 Perşembe 09:33

Kemahlı Bayanlar Hünerlerini Konuşturdu

Kemahlılar Derneğinin ilk kez düzenlediği Kemahlı bayanların yemek hünerlerinin sergilendiği 1. Yöresel Tadlar Yarışması oldukça yoğun bir katılımla Kemahlılar Dernek binasında gerçekleştirildi.

Kemahlılar Derneğinin ilk kez düzenlediği Kemahlı bayanların yemek hünerlerinin sergilendiği 1. Yöresel Tadlar Yarışması oldukça yoğun bir katılımla Kemahlılar Dernek binasında gerçekleştirildi.

28 yarışmacının katıldığı yemek yarışmasında çeşitli kategorilerde birincilikler elde edildi.

 Yöresel Tadlar Yarışmasının Jüri Başkanlığını Yemek danışmanı ve araştırmacı yazar, İstanbul’un yüz lezzeti isimli yemek kitabı sahibi Nilgün Tatlı gerçekleştirirken juri üyeliklerini Beyaz Tv Emine Beder yemek programının yapımcısı sanat danışmanı Şenay Çolpan, Yemek Eğitmeni Nurgül Uçkunkaya, Sweetykitcheen stüdyo mutfak okulunun sahibi yemek eğitmeni Huriye Zafera, Boğaziçi Aşcılar Derneği kurucularından ve İsmek yemek eğitmeni Arzu uçkan, Mesura Kayrı ve Osmanlı mutfağı uzmanı Tenzile Telli gerçekleştirdi.

Yemek Yarışmasının sunumunu Tenzile Telli’nin gerçekleştirdiği programda Türk Halk Müziği Sanatçısı Serpil Efe’de yarışmaya katılan bayanlara mini bir konser verdi. Yöresel Tadlar Yarışmasına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selami Bozalp Turnuva yürütme kurulu başkanı Ali Özcan Karahan, Yönetim Kurulu üyelesi Ömer Akbalık, Mehmet Aydoğmuş ve  Abdullah Tarhan da katıldı.

Anneler Günü münasebetiyle de büyük önem taşıyan programın açılış konuşmasını Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk yaptı.

Kemahlılar Derneğinin bugün tarihi bir güne tanıklık ettiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Ulutürk, tüm annelerin anneler gününü kutladı. Ulutürk, Dernek faaliyetlerinden bahsederek son 2 yıldır hanımlar komisyonumuzun yaptığı başarılı çalışmaları büyük bir dikkat ile organize ettiklerini  ve başarılı çalışmalarından dolayı Hanımlar Komisyonu Başkanı Ömer Akbalık’a sonsuz teşekkürlerini sunduğunu söyledi.

Ulutürk ayrıca dernek olarak farklı içerikleri ile farklı programlar yapmayı hedeflediklerini ve Kemahlılar Derneğinin Üsküdar bölgesinde faaliyetleri ile büyük dikkat çektiğini sözlerine ekledi.

Yöresel Tadlar Yarışmasına

Sevgi aydın, Şükran Çavrar, Nesrin Çalçı, Dilek Kayfeci, Oya Ebren, Filiz Barmeller, Hanım Şen, Vildan Özmen, Serpil Kök, Hamiyet Aslan,  Handan Akbalık, Meryem Ülger, Emine Karani, Zahide Yalçınkaya, Necla Yalçınkaya, Şenay Yalçınkaya, Nurten Arıkan, Neşe Yücedal, Naciye Yavuz, Hülya Bilir, Ayşe Çağlar, Didem Arıkan, Ayşen Eker, Nevruz Aygüt, Sinem Yücedal, Zuhal Delican, Hatice Telli ve Tenzile Telli katıldı.

Farklı sunum ve içerikte yemekleri ile katıldılar. Farklı kategorilerde birinci olan katılımcılara Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk tarafından  her kategori birincisine birer çeyrek altın takdim edildi.Yarışma ikinci ve üçüncülerine birer mutfak robotu ve çay seti hediye edildi.Yarışmaya katılan tüm hanımlara derneğimiz tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

Program Türk Halk Müziği sanatçısı Serpil Efe’nin birbirinden güzel yorumları ile süslediği türküler ile son buldu. Serpil Efe’ye programa sunduğu renk dolayısıyla dernek tarafından bir buhurdanlık takdim edildi.

Yarışmada dereceye giren isimler ise aşağıdaki sıralamaya göre ödüllerini aldı.

Yemek Kategori Birincisi

SERPİL KÖK (KEMAH MERKEZ)

ERİŞTE

Yemek Kategorisi ikincisi

HANIM ŞEN

KATMER- BÖREK

Yemek Kategorisi üçüncüsü

VİLDAN ÖZMEN (TAŞBULAK)

YAPRAK SARMA

Yemek Kategorisi dördüncüsü

HAMİYET ASLAN (BOĞAZİÇİ)

SIRIN

TATLI KATEGORİSİ

Yarışma Birincisi

AYŞEN EKER (KEMAH MERKEZ)

SARI BURMA

Yarışma ikincisi

AYŞE ÇAĞLAR

EV BAKLAVA

Yarışma üçünçüsü

NEVRUZ AYGÜT

GASEFE

Yarışma dördüncüsü

NACİYE YAVUZ (DOĞANBEYLİ)

UN HELVASI

SUNUM- LEZZET JÜRİ ÖDÜLÜ

ZAHİDE YALÇINKAYA (GÖLKAYNAK)

KEŞKEK

OTANTİK SUNUM JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

HANDAN AKBALIK (TAŞBULAK)

Bu haber toplam 3023 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA