• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlı Bayanlar SODES ile renk Kazandı
10 Temmuz 2012 Salı 00:00

Kemahlı Bayanlar SODES ile renk Kazandı

Kemah Kaymakamlığı Özel İdare Müdürlüğü’nün SODES kapsamında 2011 yılında hazırlayıp Kalkınma Bakanlığı’na sunduğu, bayanlara hitap eden sosyal içerikli  “RENK KAZANAN

Kemah Kaymakamlığı Özel İdare Müdürlüğü’nün SODES kapsamında 2011 yılında hazırlayıp Kalkınma Bakanlığı’na sunduğu, bayanlara hitap eden sosyal içerikli  “RENK KAZANAN KADINLAR”  Step- Aerobik Kursu Projesinin kurs safhası 20.05.2012 tarihinde ilçemiz Kültür Merkezinde başladı.

 

Bu projeyle, küçük bir Anadolu ilçesi olan Kemah’ta, nüfusun büyük bir kısmını oluşturan ve çoğunlukla ev hanımı olan bayanlar, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri sosyal ve sportif bir ortama kavuşmuş oldular.

 

Bayanlar, bu spor salonuyla, sürekli evde vakit geçirmenin getirdiği can sıkıntısını atabilecekleri, sosyal-kültürel yönden gelişim sağlayabilecekleri bir mekan elde etmiş oldular.

 

“Renk Kazanan Kadınlar” projesi kapsamında 20 kursiyerimiz, belgeli eğitmen gözetiminde 160 saatlik bir eğitim ve bu eğitiminin sonunda kurs bitirme belgesi de almış olacaklar.

 

Yaklaşık üç ay sürecek olan bu kurs için Kaymakamlığımızın kültür merkezinde tahsis ettiği salon tüm teferruatları düşünülerek donatıldı. Salonumuza “tatami minderi” denilen zemin malzemesi döşenmiş, duvarlar ayna ile kaplanmış, kursiyer sayısı kadar mat ve step tahtası temin edilmiş ve 10 adet spor malzemesiyle zenginleştirilmiştir. Bu malzemeler içerisinde 2 adet koşu bandı, 1 adet uzay bisikleti, 1 adet yatay bisiklet, 1 adet dikey bisiklet ve 5 adet değişik fonksiyonlar içeren kondisyon aletleri bulunmaktadır. Ayrıca kursiyerlerimizin daha rahat spor yapabilmelerini sağlayabilmek amacıyla tüm kursiyerlerimize spor kıyafeti ve çanta temin edilmiş, ayrıca kurslar boyunca içecek ikramında bulunulmuştur.

 

17 Temmuz itibarıyla sone erecek olan kursumuzun ileriki dönemlerde de devam etmesi yönünde şimdiden büyük bir talebin olduğu görülmektedir. Sürdürülebilirliği olan bu projemizin ileriki dönemlerde bayan-erkek 300 kişiye hizmet verebilmesi tasarlanmaktadır.

 

Toplumsal dayanışma ve bütünleşmenin sergilendiği bu projemize katılan bayanlarımızı tebrik ediyor ve tüm Kemahlılar adına katkılarından dolayı Kemah Kaymakamlığı Proje Ofisi çalışanlarına, Erzincan Valiliği SODES Birimi çalışanlarına ve Kemah İlçe Özel İdare Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz.

 

Kaynak : Kemah Kaymakamlığı

 


 


  

Bu haber toplam 1083 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA