• İstanbul17 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlı Sanayici İş Adamı Hemşerilerimiz ile Gururlandık...
29 Ağustos 2008 Cuma 00:00

Kemahlı Sanayici İş Adamı Hemşerilerimiz ile Gururlandık...

İSTANBUL SANAYİ ODASININ AÇIKLADIĞI TÜRKİYENİN İKİNCİ 500 BÜYÜK FİRMASI ARASINDA EN ÇOK KAR ELDE EDEN KURULUŞ SIRALAMASINDA TORUNLAR GIDA SAN. VE TİC. A.Ş DÖNEM KARI İTİBARİYLE

İSTANBUL SANAYİ ODASININ AÇIKLADIĞI TÜRKİYENİN İKİNCİ 500 BÜYÜK FİRMASI ARASINDA EN ÇOK KAR ELDE EDEN KURULUŞ SIRALAMASINDA TORUNLAR GIDA SAN. VE TİC. A.Ş DÖNEM KARI İTİBARİYLE 61.627.823,00 YTL İLE BİRİNCİ OLDU.

 

TÜRKİYE GENELİNDE İKİNCİ 500 FİRMA SIRALAMASINDA ÜRETİMDEN SATIŞLAR BÖLÜMÜNDE 44.428.715,00 YTL, SATIŞ HÂSILATI OLARAKDA 205.990.920 YTL İLE 408. SIRAYI ALDI.

 

1962 yılında, küçük bir ticarethane dükkânında baba Osman Torun’un yanında ticari hayatlarına başlayan Aziz ve Mehmet Torun kardeşler; büyük bir başarı için gereken adımları atarken, Türkiye’nin o gününe değil, bugününe baktılar.

Onların vizyonu, bugün farklı alanlarda faaliyet gösteren Torunlar Grubu’nun başarısının en temel dayanağı oldu.

1976 yılında gıda ve özellikle şeker toptancılığı ile işlerini geliştiren Torun kardeşler, sonraki yıllarda da değişik sektörlerdeki koşulları, iş hayatındaki gelişmeleri, ihtiyaç ve fırsatları iyi analiz ederek; gıda, inşaat, kağıt, turizm, alışveriş merkezi işletmeciliği gibi farklı alanlarda şirketler kurdu e büyük, güçlü, başarılı bir grup haline geldi.

Yıllık 250 milyon dolar iş hacmi olan Torunlar Şirketler Grubu, bugün binden fazla çalışanı ile Türkiye’nin gelişimine ve ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunuyor.

   

 Aziz Torun                                        Mehmet Torun

 

Erzincan Üniversitesi Güzel Sanatlar Ek Binası ve Kemah Yüksek Okulu ile Yurt binasının yapımını üstlenen Aziz Torun ve Mehmet Torun, Memleketimizin hayırsever işadamları arasındadır.

İstanbul Sanayi Odasının açıkladığı başarılı sanayicilerimiz arasında ilk sırayı alan Torunlar A.Ş. ile gurur duyduklarını söyleyen Erzincanlı ve özellikle Kemahlı hemşerilerimiz;  Aziz Torun ile Mehmet Torun Bey’e başarılarının devamı temennisinde bulundular.

 

Haber: Recep BABACAN

Bu haber toplam 1511 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA