• İstanbul16 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAHLILAR; 8.İSTİŞARE TOPLANTISINDA BULUŞTU
21 Şubat 2008 Perşembe 00:00

KEMAHLILAR; 8.İSTİŞARE TOPLANTISINDA BULUŞTU

KEMAHLILAR’DAN, İSTİŞARE TOPLANTISINA BÜYÜK İLGİ Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği 8.Yüksek İstişare toplantısı Çengelköy’de bulunan Dernek


KEMAHLILAR’DAN,

İSTİŞARE TOPLANTISINA BÜYÜK İLGİ

 

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği 8.Yüksek İstişare toplantısı Çengelköy’de bulunan Dernek Merkezinde büyük katılım ile yapıldı.

Son yılların en şiddetli karının yağdığı güne denk gelen toplantıya, eksi -10’i bulan soğuk ve yoğun kar yağışına aldırmayan Kemahlılar büyük ilgi gösterdi.

Yüksek İstişare toplantısına; Kemah kaymakamı Eyüp Çalışır, Kemah Belediye Başkanı Şükrü Balcı, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca, İşadamı Mehmet Torun, Türk Telekom A.Ş. Erzincan İl Müdürü Timur Sevim, TEDAŞ Erzincan İl Müdürü Mustafa Taşdemir, 24 Erzincanlılar Dernek Başkanı Ahmet Akkaya, Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı Mahmut Cantekin, ERSİAD eski Başkanı Celal Alçınkaya, Kemahlılar Derneği Kurucu Başkanı Hüsamettin Şanal, Kemahlılar Derneği eski Şerafettin Ulutürk, Erzincan Üniversitesi Öğretim üyeleri Adnan Demirci ve Enver Kaya, Kemah kaymakamlığı Özel Kalem Müdürü Halil Gültaş, Kemah Milli Eğitim Müdürü Cemal Düzenli, Köy Dernek Başkanları ve çok sayıda Kemahlı katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanı İhsan Payalan yaptığı konuşmada, Dernek çalışmalarını anlatarak, "Derneğimiz gurbet ile sıla arasında bir köprü görevi üstlenmiştir, üstlendiği bu misyonu en güzel şekilde yürütmektedir. Kemah’ımızda çok güzel hizmetler, eserler yapılmaktadır, Kaymakamlığımız ve Belediyemizle birlikte koordine içerisinde çalışmaktayız. Kemah’ımızı çok güzel günler bekliyor. 31.Turnuvamızın açılış şölenini Lütfi Kırdar Kongre ve sergi sarayında yapacağız” dedi.

Kemah Belediye Başkanı Şükrü balcı, Telekom Erzincan il Müdürü Timur Sevim, TEDAŞ Erzincan İl Müdürü Mustafa Taşdemir, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca ve İşadamı Mehmet Torun, Adnan Demirci ve Enver Kaya da yaptıkları konuşmalarda, bu tür toplantıların birlik beraberlik açısından önemli olduğuna vurgu yaptılar.

Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır da konuşmasında, Yılın idarecisi seçilmesinde tüm Kemahlıların katkısı olduğunu belirterek, "Benim yılın idarecisi seçilmemde Kemahlılar Derneğinin, Kemahlı İşadamlarının ve tüm Kemahlıların büyük katkısı var, buradan hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Eyüp Çalışır, Kemah’ta yapılan ve devam eden projeleri slayt gösterim eşliğinde Kemah’lılara anlattı.

Toplantıda Köy Dernek Başkanları, Köylerinin sorunlarını içeren dosyaları Kemahlılar Derneği aracılığıyla Kemah Kaymakamlığına sundular.

Toplantı sonrasında, Kemahlılar Dernek yönetim Kurulu tarafından, Dernek merkezinin alımında katkı sunan Köy Derneklerine tapuları takdim edildi.

 

Haber     :        www.sedatsevim.com

Fotoğraf :          Mehmet Aydoğmuş 

Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır Kemah Faaliyetleri ile Birifing verirken

Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan

Sadık Ağca (Ekev) Gülbey Sezgin (Ersiad) Şükrü Balcı (Bld.Bşk.) Eyüp Çalışır (Kaymakam) İhsan Payalan (Kemahlılar Drn.Bşkn.)

Kemahlılar Dernek Tapuları ile Köy Dernek Başkanları

 

Bu haber toplam 907 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA