• İstanbul16 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Besicilik Faaliyete Geçiyor..
05 Şubat 2010 Cuma 00:00

Kemahlılar Besicilik Faaliyete Geçiyor..

Eski Erzincan Valimiz Refik Arslan Öztürk önderliğinde, yaklaşık dört sene önce kurulan Kemahlılar Besicilik ve Süt Ürünleri San.Tic.A.Ş. faaliyetlerine başlıyor. 2.250.000 tl’lik

Eski Erzincan Valimiz Refik Arslan Öztürk önderliğinde, yaklaşık dört sene önce kurulan Kemahlılar Besicilik ve Süt Ürünleri San.Tic.A.Ş. faaliyetlerine başlıyor.

 

2.250.000 tl’lik bir bütçe ile oluşan ve Kemahlı Hemşerimiz Ahmet Bayat’ın da başında bulunduğu Kemahlilar Besicilik ve Süt Ürünleri San.Tic.A.Ş.; faaliyetlerine başladı. Ortaklarından eski Kemah Belediye Başkanı Şükrü Balcı’nın da bulunduğu kurum; 500 metrekare soğuk hava deposu, 450 metrekare sağım bölümü, 2500 metrekare ahırlar ve 100 metrekare idari kısım olmak üzere oldukça geniş bir arazi üzerinde tesislerini faaliyete geçirmiş durumda.

 


  

 

Günümüz iş dünyasında gıda sektöründe ve özellikle organik tarımda önemli bir talep görülmekte diyen Şükrü Balcı; Kemah’ta yılların vermiş olduğu tecrübe ile sıfır sanayi kirliliğinin avantajını da kullanarak Organik Ürünlere yoğunlaştıklarının altını çizdi. Küçük baş hayvancılığın artık azalan nüfus ve buna bağlı işgücü kaybından dolayı azaldığını ve buna istinaden büyükbaş hayvancılık ve besiciliğin ön planda olduğunu hatırlatan Balcı; Mart ayı itibari ile hayvan alımlarının da yapılması ile önemli bir aşamanın da biteceğini belirtti.

 

 

 

Erzincan Valiliği, Kemah Kaymakamlığı ve Üniversitesinin de kendilerini yakinen izlendiklerini ve desteklerini esirgemediklerini belirten Balcı; Üniversite ile koordineli bir şekilde Kemahlılar Besicilik ve Süt Ürünleri San.Tic.A.Ş. tesislerinde organik ürünler üzerine eğitim çalışmalarının da şirketleri üzerinde yapılacağını ekledi.

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünün önümüzdeki yıllarda Kemah İlçemizde Organik Tarım Bölümü sözünü de bu vesile ile alan Kemahlı Müteşebbisler bölgeye yapılan yatırımların Kemah ve Köylerinde de üretim ve istihdamın artışına etken olabileceklerini belirttiler.

 

 

Resimlerdekiler : Erzincan Valimiz A.Kadir Demir, Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Kemah İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Cantekin, Erzincan Belediyesi Meclis Başkanı Ünal Tuygun, Kemah Eski Bld. Bşk. ve Kemahlılar Besicilik Ortaklarından Şükrü Balcı

 

 

Erzincan Valisi A.Kadir Demir,Kemahlılar Besicilik Kurucusu Ahmet Bayat

Şükrü Balcı, Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Anadolum Organik Ortaklarından Haluk Taşkın, Ahmet Bayat

Ticari tecrübelerini memleket sevgisi ile bütünleştirerek memleketimize katkısı olsun diye böyle bir kurumun oluşmasında müteşebbis kişiliğini ortaya koyan Ahmet Bayat ise Bölgede Doğan Holding’in organik ürünler tesislerinden sonra ikinci bir tesisi Kemah’a kazandırıyor olmaktan gurur duyduklarını ifade ettiler.

Önümüzdeki günlerde özellikle İstanbul’daki hemşerilerimize yönelik şirket ve yatırımları hakkında brifing ve hisse satışlarını arz edecek olan Kemahlılar Besicilik ve Süt Ürünleri San.Tic.A.Ş. ; memleketimize yapılacak yatırımda hemşerilerimizin ilgi ve alakalarını beklediklerini belirttiler.

 

Haber : Ufuk Yetişkin

Bu haber toplam 4085 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA