• İstanbul25 °C
  • Erzincan28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışması Yapıldı
07 Mayıs 2013 Salı 16:02

Kemahlılar Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışması Yapıldı

Kemahlılar Derneği tarafından bu yıl 4. Kez düzenlenen Kemahlılar Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışmasının şampiyonu Muratboynu Köyü oldu
Kemahlılar Derneği tarafından bu yıl 4. Kez düzenlenen Kemahlılar Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışmasının şampiyonu Muratboynu Köyü oldu.
Yarışmanın geçtiğimiz yıllara göre daha profesyonelce ve olması gerektiği gibi planlanarak yapıldığını belirten katılımcı köyler ve hemşerilerimiz; Kemahlılar Derneğine bu güzel faaliyeti 4 yıldır kurumsal kimliklerine uygun düzenleyip, bünyelerine alarak gerçekleştirdikleri için şükranlarını sundular.
Sorulan 20 sorunun 18’ine doğru cevap veren Muratboynu Köyü 180 puanla birinciliği alırken, Seringöze Köyümüz ikinci, Eriç köyümüz ise üçüncü oldu. 
Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde düzenlenen 4. Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışmasına Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen, Boğaziçi Yönetim A.Ş Genel Koordinatörü Murat Gülep, Boğaziçi Yönetim A.Ş. Danışmanı Ali Sevim, Rize Federasyonları Dernek Başkanı  Mustafa Dereci, Dikyamaç Köyü Dernek Başkanı Mülayim Sevük, Seringöze Dernek Başkanı Zühtü özberk, Gediktepe Köyü Dernek Başkanı Mustafa Uyan, Kardere Köyü Dernek Başkanı Yusuf Gündüz, Karadağ Köyü Dernek Başkanı Adem Yakut, Bozoğlak Köyü Dernek Başkanı Mehmet Sevim, Çiğdemli Köyü Dernek Başkanı Resul Gülcan, Kemeryaka Köyü Dernek Başkanı Mustafa Oğuzcan, Eriç Köyü Dernek Başkanı Feti Bülbül, Cevizlik Köyü Dernek Başkanı Kerim Karaca, Boğaziçi Köyü Dernek Başkanı Saim Ovayurt, Maksutuşağı Köyü Dernek Başkanı Cemal Binay, Doğanbeyli Köyü Dernek Başkanı Habib Kapdan, Gölkaynak Köyü Dernek Başkanı Abdulkadir Ergincan, çok sayıda Kemahlı hemşehrimiz ve öğrenciler katıldılar.


 
Bu yıl ilk kez profesyonel anlamda üst düzey bir yarışma tertip eden Dernek Yönetim Kurulu Samsung marka IPETler ile elektronik ortamda online bir yarışma düzenledi.


 
4. Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışmasının sunuculuğunu Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Kekeç gerçekleştirdi.  


İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından açılış konuşmasını yapmak üzere büyük alkışlar ile sahneye davet edilen Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, Kemahlılar Derneğimizin 4. Kez tertip ettiği Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışmasına katılan köylerimize teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Uzay çağında yaşadığımız bir dönemde genç kardeşlerimize artık eski ilkel uygulamalar yerine elektronik ortamda online bir yarışma tertip ettik. Bu yarışmayı tertip ederken bize maddi ve manevi destek veren başta Boğaziçi Yönetim A.Ş olmak üzere, Üsküdar Belediyemize ve şahsında Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya,  Arçelik Hançerler firması Adil Hançer’e, Ersiad Başkan Vekili İhsan Payalan’a, Furkan Tekstil Hüseyin Akkuş’a, Yağmur Metal Hüseyin Küçükkaya’ya, Tuğra Spor Rahmi Yalçınkaya’ya, Ofis Store Mustafa Kandemir’e, katılımcı köylerimize, değerli jurilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 
Büyük alkışlar arasında söz alan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise Kemahlıları birlikteliğine gıpta ile baktığını belirterek şunları söyledi. “ Bu salonda her gün toplantılar düzenleniyor, her gün etkinlikler tertip ediliyor ama Kemahlılar Derneğimizin yaptığı bu etkinlik her şeyin üzerinde, Gençlere, yeni nesillere verdikleri önem takdire şayandır.  Bilgi Toplumun temelidir. Bu temeli her daim yaptığı etkinlikler ile bizlere kanıtlayan Kemahlılar Derneğimizin değerli Başkanını ve Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik ediyorum” dedi.


 
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya yapmış oldukları katkılar nedeniyle Gümüş işlemeli bir  Kur-an’ı Kerim kabı, Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk tarafından takdim edildi. 
 
4. Kemahlılar Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışmasının Ana Sponsorluğunu üstlenen Boğaziçi Yönetim A.Ş adına sahneye davet edilen Genel Koordinatör Murat Gülep, ve Danışman Ali Sevim’de bir konuşma yaptı.
 
“Boğaziçi Yönetim A.Ş Danışmanı Ali Sevim yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi. “Öncelikle Genel Müdürümüz İlhan Aydın Kartal’ın Kemahlılar selamlarını getirdim. Kemahlılar Derneğimizin yapmış olduğu bu güzide yarışmada bize de bir görev verdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Dernek Başkan Vekilimiz Recep Babacan bize sponsorluk ile ilgili destek talebinde bulunmaya geldiğinde tereddüt bile duymadan ne gerekiyorsa yapacağımızı taahhüt ettik. Bilginin yanında, gençliğin yanında olduğumuzu her platformda gösteren kurumumuz bugün bu yarışmaya da destek vermek anlamında hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır. Bundan sonrada Kemahlılar Derneğimizin yaptığı etkinliklerde üzerimize düşen ne ise destek olmaya devam edeceğiz” dedi. Sevim’in Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk ile ilgili anısı salonda bulunan katılımcılara hoş anlar yaşattı.


 
Boğaziçi A.Ş. Genel Koordinatörü Murat Gülep ise yaptığı konuşmada “ Ben Giresun Alucra’lıyım. Kemah ile tanışmam geçen sene Bozoğlak Köyümüzün o dönem Dernek Başkanı olan Ercan Babacan sayesinde olmuştur. Bir dönem Bozoğlak Spor genel koordinatörlüğü yaptım. İnanın birlikteliğinizi kıskanıyorum. Beraberliğinize hayranım. Boğaziçi Yönetim A.Ş olarak hep yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Kemahlılar Derneği tarafından Boğaziçi Yönetim A.Ş Genel koordinatörü Murat Gülep’e Dernek Başkan Vekili Recep Babacan tarafından Gümüş işlemeli bir Kur’an-ı Kerim takdim edildi. Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk tarafından ise Boğaziçi Yönetim A.Ş. Danışmanı Ali Sevim’e “ Bir Fincan Kahvenin kırk yıl hatırı vardır” düşüncesi ile Osmanlı motifleri ile süslenmiş gümüş bir kap içerisinde bulunan fincan hediye edildi.
 
Yarışmaya Katkı sağlayan Arçelik Hançerler Firması Yönetim Kurulu Başkanı Adil Hançer adına plaketleri Eski Dernek Başkanı Ekrem Türkan’a,  Genel Koordinatör Saim Ovayurt tarafından takdim edilirken,  Üsküdar ilçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin’e Başkan Yardımcısı Fahri Gürkan tarafından, Tuğra Spor’a,  Dernek İdari Sekreteri Yusuf Menküç, Furkan Tekstil Hüseyin Akkuş’a ise plaketlerini Genel Sekreter Fahrettin Arslan takdim etti.


 
4. Kemahlılar Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışmasının bu yıl yapılan yeniliklerinden birisi ise yarışmayı izlemeye gelen seyircilerinde yarışmaya dahil olarak farklı alanlarda sorulara muhataf olmasıydı. Sorulan bu sorular ise yine dernek tarafından tanıtım amaçlı yapılan ve salona yarışma öncesi dağıtılan magnetlerin arkalarında bulunan numaraların çekiliş sonucunda isabet eden seyircilere sorulmasıyla noktalandı.
 
Sorulan sorulara doğru cevap veren seyircilere de Osmanlı motifleri ile süslenmiş gümüş bir kap içerisinde bulunan fincan hediye edildi.
 
4. Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışmasına bu yıl Boğaziçi, Bozoğlak, Gediktepe, Eriç, Karadağ, Taşbulak, Muratboynu, Seringöze, Dikyamaç, Eriç, Kemeryaka, Kardere, Doğanbeyli, Tan, Çiğdemli, Yücebelen, Gölkaynak ve Cevizlik köylerimiz katıldılar.

Yarışmanın juri üyeliklerini ise, Abdülkadir Akkaya, Sema Uğurcan ve Aynur Cuvertligil yaptılarYarışma Jurilerimize göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakadan dolayı Osmanlı motifleri ile süslü özel kutusunda dolmakalem Başkan Vekili Recep Babacan tarafından takdim edildi.


 
Yarışmanın birinciliğini Muratboynu Köyü kazanırken, 17 soruya doğru cevap veren Eriç ve Seringöze Köyleri sorulan yedek sorulara da doğru cevap verince jurimiz tarafından daha önce hazırlanan “Kızılırmak nehrinin uzunluğu kaç kilometredir” sorusuna en yakın cevabı veren Seringöze köyümüz ikinci, Eriç köyümüz ise üçüncü oldu. 
 
4. Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışması sıralaması şu şekilde oluştu. 

MURATBOYNU

180

SERİNGÖZE

170

ERİÇ

170

GEDİKTEPE

160

KARADAĞ

150

BOĞAZİÇİ

150

ÇİĞDEMLİ

150

DİKYAMAÇ

150

TAN

140

TAŞBULAK

140

MAKSUTUŞAĞI

140

YÜCEBELEN

130

BOZOĞLAK

130

KARDERE

130

GÖLKAYNAK

130

CEVİZLİK

120

DOĞANBEYLİ

120

KEMERYAKA

110

 
Yarışma birincileri olan Muratboyu Köyü adına yarışmaya katılan Rukiye Tusem Arpacı, Görkem Arpacı ve Ayşenur Şirin’e birer tablet pc, yarışma birincilik belgesi ve madalyaları Dernek başkanı Şerafettin Ulutürk tarafından takdim edildi. 


 
Yarışmada ikinciliği kazanan Seringöze köyümüz adına yarışmaya katılan Yasin Özberk, Sinem Cankut ve Ceyda Tüter’e  birer çeyrek altın, ikincilik belgeleri ve madalyaları Başkan Vekili Recep Babacan tarafından taktim edildi.


 
Yarışmada üçüncülüğü kazanan Eriç köyümüz adına yarışmaya katılan Rabia Osma, Zeynep Yağcı ve Elif İşliyen’e de birer mini radyo üçüncülük belgesi ve madalyaları Başkan Yardımcısı Fahri Gürkan tarafından takdim edildi.


 
Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize Ofis Store firması tarafından birer hediye paketi taktim edildi.

Bilgi yarışması akabinde gerçekleştirilen ve büyük beğeni toplayan Yetenek Yarışmasında bu yıl birinciliği Çiğdemli köyü adına yarışan Deniz Gülcan keman çalarak kazanırken ikinciliği Gediktepe köyü adına Efe Uyan, Recep İvedik taklidi ile, Üçüncülüğü ise Kardere köyü adına yarışmaya katılan 4 yaşındaki Ayşesu Uyan okuduğu İstiklal marşı ile kazandı.

Yarışmada birinciliği kazanan Deniz Gülcan'a bir çeyrek altın ödülünü Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Kekeç takdim ederken, dereceye giren tüm miniklerimize birer madalya, katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.


Bu haber toplam 2173 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA