• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Bilgi ve Yetenek Yarışması Üsküdarda Yapıldı..
07 Mayıs 2012 Pazartesi 00:00

Kemahlılar Bilgi ve Yetenek Yarışması Üsküdar'da Yapıldı..

2012 YILI BİLGİ YARIŞMASI ŞAMPİYONU KARADAĞ KÖYÜ OLDU..YARIŞMADA GEDİKTEPE KÖYÜMÜZ 2. SIRAYI ALIRKEN MURATBOYNU KÖYÜMÜZ 3. OLDU. YETENEK YARIŞMASI ŞAMPİYONU BOZOGLAK KÖYÜNDEN FURKAN

2012 YILI BİLGİ YARIŞMASI ŞAMPİYONU KARADAĞ KÖYÜ OLDU..

YARIŞMADA GEDİKTEPE KÖYÜMÜZ 2. SIRAYI ALIRKEN MURATBOYNU KÖYÜMÜZ 3. OLDU. YETENEK YARIŞMASI ŞAMPİYONU BOZOGLAK KÖYÜNDEN FURKAN PAYALAN OLDU

Derneğimizin 4. kez düzenlediği ancak 3 yıl evvel isim ve format değişikliği yaparak Kemahlılar Bilgi, Kültür ve Yetenek yarışması adını verdiği ve bu yıl 3. sü düzenlenen Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışması yüzlerce Kemahlının katılımıyla Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

17 köyümüzün 6–7–8. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyona Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, Rizeliler Dernek Başkanı Mustafa Dereci ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Güneysu Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Ak Parti Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kemah spor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Köy Derneklerimizin Başkan ve yöneticileri katıldılar.

 

Kemahlılar Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışmasına  bu yıl, Ağaçsaray, Akça, Boğaziçi, Bozoglak, Çiğdemli, Dikyamaç, Doğanbeyli, Eskibağlar, Eriç, Gediktepe, Hakbilir, Karadağ, Maksutuşağı, Muratboynu, Tan, Taşbulak ve Yücebelen köylerimiz katıldılar.

 

Sunuculuğunu Yönetim Kurulu Üyemiz Fikret Kekeç’in yaptığı programda saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, yarışmanın kuralları ve ödüller hakkında bilgiler verildi.

 


Dernek Başkanımız Şerafettin Ulutürk’ün yaptığı açılış konuşmasında  “Kemahlılar olarak yapmış olduğumuz etkinliklerimizin içerisine geçtiğimiz yıllarda almış olduğumuz Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışması ile yıllar önce gençlerimizi kaynaştırmaya yönelik kurduğumuz Turnuvamızdan sonra Gediktepe Köyümüzün Başlattığı Bilgi yarışmalarıyla çoçuklarımızıda kaynaştırma misyonunu üstlendik. Dernek olarak tarih konferanslarıyla bölgemizi ve ecdadımızı,  bilgi yarışmalarıyla çoçuklarımızı, turnuvalarımız ile genç nesilimizi, kutlu doğum  ve aşura günü etkinliklerimiz ile toplumun tüm kesimini bir araya getirme ve birliktelik sağlamaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Sizlerle birlikte olmaya ilerleyen günlerde de devam edeceğiz. Yakında bir Çanakkale gezimiz olacak. İnşallah orada da böylesine güzel bir atmosferde bir arada olacağız dedi.

Ulutürk ayrıca,  Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya sonsuz teşekkürlerini sunarak göreve geldikleri günden sonra Üsküdar’ın Kemahlılar için bir başkan anlam ifade ettiğini ve bu yarışmayı düzenlerken destek aldıkları Hançerler Arçelik firması Yönetim Kurulu Başkanı sayın Adil Hançer’e ve Yenigün Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ayhan Yenigün’e de sonsuz teşekkürlerini sunduğunu belirterek yarışmacı köylere başarılar diledi.

Üsküdar Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin ise yapmış oldukları konuşmasında,  Kemahlıların 14 yıldan beri böylesine güzel bir organizasyona atmış oldukları imza nedeniyle teşekkür etti.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise konuşmasında “ Kemahlıları tebrik ediyorum. Geçtiğimiz yıl yine bu salonda tertip edilen Bilgi Yarışmasında olduğu gibi bu yılda Bağlarbaşı Kültür Merkezini Kemahlılar Derneğine tahsis ettiklerini belirterek “ Kemahlılar durmadan, dinlenmeden  üreten bir toplum olmaya özen gösteriyor. Bizlerde üzerimize düşen görevi yerine getirerek sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Bilgi Kültür ve Yenetek Yarışmasının Juri üyeliklerini  Eğitimci Osman Tarlakazan, Mehmet Yavuz Tarlakazan, Zekeriye Dönmez ve Abdulkadir Akkaya yaptılar. Yarışmada öğrencilere 20 soru soruldu.  Sorulan 20 sorun neticesinde Gediktepe ve Karadag köyleri 16 soruyu doğru cevaplayarak yedek soru şansı yakaladılar.

Sorulan Yedek soruyu doğru cevaplayan Karadag köyü 3. sü düzenlenen Bilgi Kültür ve Yetenek yarışmasının bu yılki şampiyonu oldular.  Yarışmaya Karadağ adına katılan Beyza Yakut, Zeynep Ermurat ve Eren Ermurat’a Hançerler Arçelik firması tarafından her öğrencimize bir laptop , teşekkür ve katılımcı belgeleri ile sürpriz hediye paketleri verildi.  

Yarışmayı ikinci olarak tamamlayan Gediktepe köyüne İrfan Hırdavan tarafından her öğrencimize birer adet Mp3 çalar, teşekkür ve katılımcı belgeleri ile sürpriz hediye paketleri verildi.  

Yarışmayı üçüncü olarak tamamlayan Muratboynu köyüne Gurbet 24 tarafından hazırlanan maket uçaklar,  teşekkür ve katılımcı belgeleri ile sürpriz hediye paketleri verildi.

Ayrıca ilk üç sırayı paylaşan köylerimizin öğrencilerine ve yarışmanın juri üyelerine  Bozoglak Derneğimiz tarafından bakır tabaklar hediye edildi.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere Trapez Çorapları, Hançer Triko,  Plus Store firması tarafından çeşitli hediye paketleri verildi.


YETENEK YARIŞMASI ŞAMPİYONU BOZOGLAK KÖYÜNDEN FURKAN PAYALAN OLDU.Dernek Yönetim Kurulumuzun 3 yıl evvel almış olduğu karar neticesinde Bilgi Yarışmalarının akabinde Kemah toplumu arasında keşfedilmemiş yetenekleri ve cevherleri çıkartabilmek amacıyla tertip edilen Yetenek yarışması nefesleri kesti.

Birbirinden farklı grupların yapmış oldukları gösteriler neticesinde birinciliği okumuş olduğu şiirle Bozoğlak köyünden Furkan Payalan aldı. Geçtiğimiz dönem Kemahlılar Dernek Başkanlığı yapan İhsan Payalan'ın yeğeni olan Furkan Payalan okuduğu şiirle Bağlarbaşı Kültür Merkezini dolduran yüzlerce kişi tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Küçük yaşına rağmen yıllardır sahnede duran vakur bir sanatçı gibi okumuş olduğu şiirini yapmış olduğu mimikler  ve hareketler ise süsleyen Furkan Payalan, şiirdeki tüm duyguyu salondakilere aksettirdi.

Bozoğlak Dernek Başkan Yardımcısı Ali Payalan'ın oğlu olan Minik Furkan'a göstermiş olduğu performansından dolayı teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Yarışma birincisi olan Furkan Payalan'a ödülünü Genel Koordinatörümüz Fahri Gürkan verdi.

Yarışmanın ikincisi Kerer Köyünden saz çalarak Aşık Veysel Şatıroğlu'nun seslendirdiği "Uzun İnce Bir Yoldayım" türküsü ile Gamze Kutluğ oldu.

Yarışmada üçünçülüğü Ağaçsaray köyü kazandı. Aynı zamanda Kemahspor Halk oyunları ekibinde de yer alan grup oynamış oldukları halk oyunları ile seyirciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Yarışmaya ayrıca, Eriç Köyünden geçtiğimiz yılların birincileri Melike Beyza Bülbül, Seval Koca ve Hilal Güngör katılarak dördüncülüğü kazandı.

Bozoğlak Köyünden Ahmet Furkan Sevim okumuş olduğu şiirle Beşinciliği kazanırken, Gediktepe köyünden Ayşe Sera Uyan ve Hatice Kübra Uyan altıncı oldular.

Muratboynu Köyünden Fatih Özkara, Hatice Buket, Eda Bedek, Betül Gündoğün ve Gaye Kılıç Yedinciliği paylaştılar.

Karadağ köyünden Elif Ermurat ve Esmanur Ermurat'da sekizinci oldular.

Yarışmaya katılan tüm yarışmacılara çeşitli hediyeler yönetim kurulu üyelerimiz tarafından taktim edildi.

Yarışmaya Katılan Miniklerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor başarılarının devamını diliyoruz.

Yetenek Yarışması Fotografları için Tıklayınız

Kaynak: www.kemah.org.tr

 

Bu haber toplam 2319 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA