• İstanbul28 °C
  • Erzincan24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar  Bilgi Yarışması Şampiyonu Gediktepe
17 Mayıs 2009 Pazar 00:00

Kemahlılar Bilgi Yarışması Şampiyonu Gediktepe

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Eğitim Kültür Komisyonu tarafından organize edilen 8.Kemah Köyleri Bilgi Yarışması şampiyonu geçen yıl olduğu gibi yine Gediktepe

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Eğitim Kültür Komisyonu tarafından organize edilen 8.Kemah Köyleri Bilgi Yarışması şampiyonu geçen yıl olduğu gibi yine Gediktepe Köyü minikleri oldu.

 

Çengelköy’de bulunan Kemahlılar Derneği ve Gediktepe Köyü Derneği merkez binasında düzenlenen Bilgi Yarışmasına 10 köyden, toplam 30 yarışmacı katıldı.

Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Büker, Köy Dernek Başkanları ve çok sayıda Kemahlının katıldığı Bilgi Yarışmasında, davetlilere lavaş ekmek, tulum peyniri, leblebi, üzüm ve dut’tan oluşan yöresel yiyecekler ikram edildi.

 

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Ekrem Türkan yaptığı konuşmada, Gediktepe Köyü Derneğinin 7 yıldır başarıyla sürdürdüğü Bilgi Yarışmasını, bu yıl Kemahlılar Derneği olarak organize ettiklerini belirterek, “Dernek olarak bu yarışmayı düzenlemekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.

 

Derneğimizin ilk kez düzenlediği bu yarışmada bazı eksikliklerimiz olmuş olabilir anlayışla karşılamanızı diliyorum.

 

Bu yarışmayı, bundan sonraki yıllarda daha çok köyümüzün katılımıyla, Kemahlılara yakışır bir organizasyonla daha büyük bir salonda düzenleyeceğiz” dedi.

 

Kemahlılar Derneği Eğitim Kültür Komisyon Başkanı Mevlüt Karakurt ta konuşmasında, yarışmaya katılan minikleri medeni cesaretlerinden dolayı kutlayarak, burada kaybeden yok herkes şampiyon dedi.

 

Alp, Gediktepe, Cevizlik, Dedeoğlu, Kerer, Tan, Muratboynu Eriç, Kutluova ve Boğaziçi Köyü minik öğrencilerinin katıldığı Bilgi Yarışmasında heyecanlı anlar yaşandı.

 

Toplam 20 sorudan oluşan yarışmada, Yarışmayı organize eden Kemahlılar Derneği’nin kuruluş tarihide soruların arasında yerini aldı ve bu soruyu hiçbir yarışmacının bilememesi salonda gülüşmelere neden oldu.

 

 

 

Büyük heyecanın yaşandığı Bilgi yarışmasında,

1.Gediktepe Köyü, 2. Cevizlik Köyü, 3. Alp Köyü oldu.

Dereceye giren miniklere, Kemahlılar Derneği tarafından ödül olarak Cumhuriyet Altını verilirken, yarışan tüm miniklere de çeşitli hediyeler ve teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Kemahlılar Derneği, Bilgi Yarışmasını başlatan ve 7 yıl organize eden Gediktepe Köyü Derneği adına Dernek Başkanı Salim Mutlutürk, eski Dernek Başkanı Eyüp Mutlutürk ve Eğitim Kültür Komisyonu Başkanı Ömer Faruk Ünal ile Jüri Üyelerine birer teşekkür plaketi verdi.   

 

 

 

Ayrıca, Yarışmaya katılan tüm miniklere, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Büker, Üsküdar Belediye eski Başkanı Yılmaz Bayat ve Kemahlılar Derneği Genel Koordinatörü Şerafettin Ulutürk tarafından çeşitli hediyeler verildi.

 

Bilgi yarışmasında

1.olan Gediktepe Köyü Minikleri; Meryem Ünal, Muhammet Şanver ve Emre Şanal.

 

2.olan Cevizlik Köyü Minikleri; Kadir Demirel, Serkan Karakurt ve Ahmet Emir Ulutaş.

 

3.olan Alp Köyü Minikleri; Hasan Özkurt, Ahmet Özkurt ve Bekir Küçükkaya.

 

 Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Fotograflar: Mehmet Aydoğmuş

Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA