• İstanbul16 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAHLILAR DERNEĞİ 2007 FAALİYETLERİ
16 Ocak 2008 Çarşamba 00:00

KEMAHLILAR DERNEĞİ 2007 FAALİYETLERİ

 KEMAHLILAR SOSYAL, KÜLTÜR ve YARDIMLAŞMA DERNEĞİ Ne mutlu ülkesi ve milleti için "VARIM" diyenlere...Ne mutlu geleceğimizin teminatı gençlerimize sahip çıkanlara...Sevgi, hoşgörü,

 

KEMAHLILAR SOSYAL, KÜLTÜR ve YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

 

Ne mutlu ülkesi ve milleti için "VARIM" diyenlere...

Ne mutlu geleceğimizin teminatı gençlerimize sahip çıkanlara...

Sevgi, hoşgörü, birlik içinde nice yıllara...

 

24 Ekim 2004 tarihinde göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Kemah ve Kemah’ımız için her şeyin en iyisini yapmaya çalıştık.

Görev süremiz içerisinde her faaliyetimizi profesyonelce düşünüp, amatör bir ruhla en güzel şekilde yapmanın gayreti içinde olduk.

Dernek Yönetim Kurulu olarak, Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası ile

Kemah spor ’un Yönetim Kurullarını oluşturarak bu 3 kurumumuzu 1 çatı altına topladık.

Yaptığımız her etkinlik, her faaliyet büyük ses getirerek il ve ilçe hemşeri

Derneklerinde örnek olarak gösterildi.

Görev süremiz içerisinde Yöremizdeki çalışmalarda Kemah Kaymakamlığı,

Belediye Başkanlığı ve Erzincan Kemahlılar Derneğiyle büyük koordine içerisinde olduk.

İstanbul da ERSİAD, EKEV ve İlçe Derneklerimizle çok iyi ilişkiler içerisinde olarak, koordine içerisinde çalıştık.

Geride bıraktığımız yaklaşık 3 yıl da hep yanımızda, olan bizlere güç veren başta Ulaştırma Bakanımız Sayın BİNALİ YILDIRIM'a Erzincan Valimiz Sayın ALİ GÜNGÖR'e,

Millet vekillerimize, Sponsorlarımıza ve tüm Hemşerilerimize, Yönetim Kurulu olarak şükran ve teşekkür borçluyuz.

Erzincan Valimiz, Millet vekillerimiz, Kemah Kaymakamımız, Kemah Belediye Başkanımız ve Köy Dernek Başkanlarımızın katıldığı istişare toplantıları organize ettik.

Görev süremiz içerisinde İstanbul da 8 kez düzenlediğimiz bu toplantılarla köylerimizin sorunlarını masaya yatırarak çözüm yollarını aradık,Gurbet ile Sıla arasında bir köprü oluşturduk.

 

 

ÖĞRETMENEVİNİ YAPTIRDIK

 

Dernek Yönetim Kurulu Üyelerimizin restorasyonunu ve tefrişini yaptırdığı ve 100 bin YTL(100 milyar) ye mal olan “İstanbul Kemahlılar Derneği Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu” düzenlenen törenle hizmete açıldı.

11.Geleneksel Kemah Sultan melik Tarih Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında yapılan açılışa,

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Ali Güngör, Erzincan Emniyet Müdürü Dr.Ahmet Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Öztürk, Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aydın Yalçın, Kaymakamımız Eyüp Çalışır, Belediye Başkanımız Şükrü Balcı, Dernek Başkanımız İhsan Payalan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Erzincan spor As Başkanı Mustafa Kaçmaz, 24 Erzincanlılar Dernek Başkanı Ahmet Akkaya, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Hüsamettin Şanal, Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı Mahmut Cantekin ve Kemahlılar katıldı.

 

Kaymakamımız Eyüp Çalışır, Kemah’ın büyük sorunu olan konaklamanın giderildiğini belirterek,

Güzel mekânı Kemah’a kazandıran Kemahlılar Dernek Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

Kaymakam Çalışır, yeni Öğretmen evinin 28 yataklı olduğunu, bir de süit odanın bulunduğunu söyleyerek, her yönüyle 3 yıldızlı otel konforunda olduğunu belirtti.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından yeni Öğretmen evi gezildi. Odaları tek tek gezen

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Öğretmen evine hayran kaldığını belirterek, Kemahlılar Dernek Yönetim Kurulu Üyelerini kutlayarak teşekkür etti.

KEMAH KÜLTÜRÜNÜ ve ÜRÜNLERİNİ DÜNYAYA AÇTIK

 

Beylik düzü TÜYAP' da düzenlenen EMİT uluslar arası kültür ve turizm fuarına

3 kez katılarak Kemah kültürünü ve ürünlerini Dünyaya açtık.

Erzincan Valiliği, Kemah Kaymakamlığı ve Kemah Belediyesi ile birlikte

organize ettiğimiz stand katılımcılar tarafından ilgi gördü.

 

 

KEMAH SAHASI VE SOYUNMA ODALARI YAPILDI

 

Derneğimizin girişimleri ve Ulaştırma  Bakanımız Sayın Binali YILDIRIM ın katkılarıyla,İlköğretim Bölge Okulunun alt kısmında bulunan ve Gençlik Spor İl Müdürlüğüne tahsisli futbol sahasına Sporcu, Hakem Soyunma - Giyinme odalarının yapımı tamamlandı.

Türk Telekom Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen, İl  Telekom Müdürlüğü, Derneğimiz,Kemah Kaymakamlığı ve Kemah Belediye Başkanlığı  koordinesiyle futbol sahası genişletilerek55 X 90 ebatlarına ulaştırıldı.

Etrafına daha yüksek direkler dikilerek tel örgü çekilen sahanın zemininde de gerekli düzeltmeler ve çevre düzenlemesi yapılarak futbol severlerin hizmetine sunuldu. 

65.000 YTL Bedelle ihale edilen, 11 x 8 metre ebatlarında; 2 sporcu, 1 hakem ve 1 sağlık odasından oluşan tesis hizmete açıldı.

 

 

DERNEĞİMİZİ LOKALE KAVUŞTURDUK

 

İstanbul da ki Kemahlıları, yıllardır özlemini duyduğu Lokale kavuşturduk.

Çengelköy de ,Yönetim Kurulumuzun ,Köy derneklerimizin ve işadamı hemşehrilerimizin desteğiyle mülkünü aldığımız Lokalimizin iç tefrişatını en güzel şekilde yapıp, Kemahlılara yakışır bir mekân haline getirdik.

             Lokalimizi 4 Haziran 2005 tarihinde coşkulu bir açılış töreniyle hizmete sunduk.Her gün açık tutulan lokalimizde,idari sekretaryamız çalışmaktadır.

 

 

SILA GECELERİNDE KAYNAŞTIK

 

Gectiğimiz yıl başlattığımız ve her ay organize ettiğimiz Sıla Geceleriyle hemşerilerimizle bir araya gelerek kaynaştık, yöresel yemeklerimiz ile türkülerimizi buluşturduk

Sıla Gecelerini kendi lokalimizin yanı sıra, köylerimizin dernek lokalinde de organize ederek, hemşerilerimizin komşu dernek lokallerini tanımalarını sağladık.

 

 

KEMAH ŞENLENDİ

 

Kemah Kaymakamlığı ve Kemah Belediyesi ile birlikte 9. , 10. ve 11. Geleneksel Sultan melik Tarih Kültür ve Spor Şenliklerini büyük coşku ile gerçekleştirdik.

Şenliklerimize, Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarımız Sayın İbrahim Şahin, TCDD Genel Müdürümüz Sayın Süleyman Karaman ve Galatasaray Spor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ergun Gürsoy da katıldı.

 

 

3 gün süren şenliklerde bir doğa harikası olan soğuk sularda binlerce kişiye yemek verildi.

Yöremiz ürünlerinin tanıtımının yapıldığı standlar kuruldu.

Ata sporumuz olan Güreş müsabakaları ve çeşitli etkinlikler ile Yamaç paraşütü ve Rafting yapıldı.

Halk Müziği Sanatçısı Arzu, Sevcan Orhan, Aynur Haşhaş, Sebahat Akkiraz ve

Merhum Nazmi Çakmaktaş konserleri Kemah’ı şenlendirdi.

Turnuvamızın Yarı final ve Final maçları oynandı.

Valimiz, Millet vekillerimiz, Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Muhtarlarımızın katılımıyla sorunlar masaya yatırılıp çözüm yollarının arandığı panel yapıldı.

TURNUVAMIZI COŞKUYLA YAPTIK

 

Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası’nın 28. 29. ve 30. sunu 24 köyümüzün katılımıyla coşku ile gerçekleştirdik.

Turnuvamızın açılışlarını, Kemahlılar  Şöleni ile dillere destan bir şekilde yaptık.

Kemahlılar Şöleni, binlerce hemşerilerimizin yanı sıra Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Hüseyin Çelik de katıldı.

 

 

KEMAH KIZ ÖĞRENCİ YURDUNA KAVUŞTU

 

Finansmanını Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyesi Baki YILDIZAYDIN ’ın üstlendiği Kemah Kız Öğrenci yurdunun yapımı tamamlanarak hizmete girdi.3 kattan oluşan Yurdun, bodrum katı yemekhane, zemin katı idari bölümler, 2 bilgisayara bağlı bilgi merkezi ve dijital kütüphane, hobi odası, dinlenme ve televizyon odası, birinci kat ise yatakhanelerden oluşmaktadır.

40 öğrenciye hizmet verecek olan bina yeniden onarımdan geçirilerek, pencereler PVC, ıslak zeminler fayans ve kalebodur, diğer tüm zeminler granit kaplama yapıldı.

 

 

Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin barınma ihtiyaçlarında evlerindeki güveni ve layık olduklarına inandığımız konfor ve rahatlığı farklı ve daha modern bir anlayışla onlara sunabilmek için İlçemiz Kaymakamı Sayın Eyüp ÇALIŞIR’ın ve Derneğimizin özel gayretleri ve hayırsever iş adamımız Yönetim Kurulu Üyemiz Baki YILDIZAYDIN’ın sağladığı finansmanla yapılan yurdun, Öğrencilerimizin barındığı yerin temiz, düzenli , rahat ve ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte olmasının yanında sosyal ve kültürel gelişmelerine de destek olabilecek ortamın bulunması gerektiği bilinciyle böyle bir yaşam olanağının,

gençlerimizin üniversite eğitimindeki başarılarında büyük rol oynayacağı inancıyla öğrencilerimize hayırlı olmasını diler emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız.

KAN ve ORGAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ

 

Turnuvamızın yapıldığı Marmara üniversitesi sahasında turnuva süresince Kızılay Üsküdar şubesi ve Sabes Tıp merkeziyle ortaklaşa düzenlediğimiz kan bağışı ve organ bağışı kampanyamız büyük ilgi görmüştür.

24 köy takımından alınan kan bilgi bankası oluşturulmuştur ve bu kampanyaya tüm hemşerilerimiz büyük ilgi göstermiştir.

 

Bu haber toplam 983 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA