• İstanbul28 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Derneği Bir İlke Daha İmza Attı
30 Ocak 2013 Çarşamba 00:00

Kemahlılar Derneği Bir İlke Daha İmza Attı

Kemahlılar Derneğimizin organize ettiği 1. Kemahlılar Masa Tenisi Turnuvası Çengelköy Lisesi kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.İlk kez düzenlediğimiz Masa Tenisi Turnuvasının şampiyonluğunu

Kemahlılar Derneğimizin organize ettiği 1. Kemahlılar Masa Tenisi Turnuvası Çengelköy Lisesi kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

İlk kez düzenlediğimiz Masa Tenisi Turnuvasının şampiyonluğunu ise Cevizlik köyünden Rıza Sözdemir kazandı.

Gölkaynak, Tan, Cevizlik, Boğaziçi, Kerer, Ayranpınar, Karadağ, Taşbulak ve  Tandırbaşı köylerimizden yaklaşık 50 sporcunun katıldığı etkinliğin açılışı Kemah Kaymakamı Hasan Ongu, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Erzincan İl Genel Meclisi Üyesi Mahmut Cantekin, Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanımız Şerafettin Ulutürk yaptılar.

Turnuva açılışında sembolik olarak Kemah Kaymakamı Hasan Ongu, İl Genel Meclisi Üyesi Mahmut Cantekin ile, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ise Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk  karşılaştı. Kemahlılar Eski Dernek Başkanımız Ekrem Türkan'da turnuva karşılamalarını izledi.

Masa Tenisi Federasyonu İstanbul İl Temsilciliğinin katkılarıyla organize edilen karşılaşmaların hakemliklerini Baş Hakem Ercan Ceylan gözetiminde, Ali Yücel, Emel Fil, Savaş Konak, Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Milli Hakem Kerim Toraman ve Eşi Milli Hakem Esra Ceylan Toraman yönetti.

Turnuva öncesi birer konuşma yapan Kemah Kaymakamı Hasan Ongu, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Erzincan İl Genel Meclisi Üyesi Mahmut Cantekin ve Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk turnuvanın hayırlara vesile olmasını dileyerek, mücadele edecek sporculara başarılar dilediler.

 

Derneğimiz tarafından Tuğra Spor’un katkılarıyla tüm sporcularımız üzerlerinde isimlerin yazılı olduğu formalar ile mücadele ettiler.

Birbirinden çekişmeli geçen karşılaşmalar sonucunda Tan köyünden Mustafa Tanuğur ile Cevizlik köyünden Rıza Sözdemir finale yükseldiler.

Sabah saat on’da başlayan karşılaşmalar akşam saat 17.00’de son buldu.

Final karşılaşmasını Yönetim Kurulu üyemiz Milli Hakem Kerim Toraman ve Eşi Milli Hakem Esra Ceylan Toraman yönettiler.

İlk seti Tan köyünden Mustafa Tanuğur 11-8 alırken, ikinci seti Cevizlik köyünden Rıza Sözdemir aldı. Üçüncü seti 4-11 Mustafa Tanuğur kazandı. Oyunun son seti oynanacağı düşünülürken Cevizlik köyünden Rıza Sözdemir önce 12-10 ile dördüncü seti ardından ise, 11-6 ile karşılaşmayı kazandı ve 1. Masa Tenisi Turnuvasının Şampiyonu oldu.

Turnuva dördüncüsü Tan köyünden Recep Akkuş’un ödülünü Yönetim Kurulu Üyemiz Harun Yücedal,

Turnuva Üçüncüsü  Cihan Hançer’e madalyasını Dernek Genel Sekreterimiz Fahrettin Arslan,

Turnuva ikincisi Mustafa Tanuğur'a madalyasını Başkan Vekilimiz Recep Babacan verirken,

Turnuva birincisi Rıza Sözdemir'e ise madalya ve kupasını Genel Koordinatörümüz Saim Ovayurt ve Başkan Vekilimiz Recep Babacan birlikte verdiler.

Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza Yönetim Kurulu Üyelerimiz İbrahim Hançer, Rahmi Yalçınkaya, Mehmet Aydoğmuş ve Turgay Yenigün tarafından birer anı madalyası hediye edildi.

Derneğimizde bir ilki gerçekleştirerek organize ettiğimiz turnuvamıza maddi ve manevi anlamda destek veren Yönetim Kurulu Üyelerimiz Kerim Toraman ve Rahmi Yalçınkaya’ya, turnuvamıza katılarak bizlere güzel bir geçirten katılımcı köylerimize ve anılarımızda tatlı bir tebessüm bırakacağına inandığımız bu güzide etkinliğimizde karşılaşmalarımızı yöneterek yanımızda olan Masa Tenisi Federasyonu İstanbul İl Temsilciliğine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kaynak: www.kemah.org.tr

 

Bu haber toplam 2092 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA