• İstanbul30 °C
  • Erzincan28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Derneği İftar Düzenledi..
01 Eylül 2009 Salı 00:00

Kemahlılar Derneği İftar Düzenledi..

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin geleneksel İftar yemeği, Üsküdar Belediyesinin ev sahipliğinde, Çengelköy’de bulunan Dernek Merkezinde gerçekleştirildi.İftar yemeğine,
Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin geleneksel İftar yemeği, Üsküdar Belediyesinin ev sahipliğinde, Çengelköy’de bulunan Dernek Merkezinde gerçekleştirildi.

İftar yemeğine, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, Başkan Yardımcısı Mehmet Koçyiğit, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Mütevelli Heyeti Üyesi Ahmet Turan Akkaya ve Şerif Bekar, Kemah Turnuvası eski Başkanları Şükrü Ünal, Süleyman Payalan, Hüseyin Çakmaktaş ve Fikret Kekeç, Kemahspor eski Başkanı Yusuf Sevimli, Köy Dernek Başkanları ve Kemahlılar katıldı.İftar yemeğinde konuşan Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan, geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğinde amaçlarının Kemahlıların hep beraber iftar sofrasında buluşmak olduğunu söyledi ve katılımcılara teşekkür etti.

Başkan Türkan, Bir yıl önce göreve geldiklerini, Başkan Hüsamettin Şanal’ın Kemah Belediye Başkanlığı dolayısıyla istifa ettiğini ve Yönetim Kurulu içerisinden kendisinin Başkan seçildiğini belirterek, Bayramdan sonra Yönetim olarak istifa edeceklerini ve Olağanüstü Genel Kurula gideceklerini söyledi.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara da yaptığı konuşmada, Erzincanlılarla tanışmasının 1985 yılına dayandığını ve Erzincanlılarla Kemahlılarla tanışmış olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Başkan Kara, “Canlılar ikiye ayrılır, bir normal canlılar, bir diğeri de Erzincanlılar” dedi.

Kemah Belediyesi ile kardeş Belediye olduklarını ifade eden Başkan Kara, Kemah’ta tren yolunun üzerine Kültür Merkezi yapacaklarını ismini de “Üsküdar ve Kemah Belediyesi Kültür Merkezi” koyacaklarını söyledi.İftar Yemeğinde, Kemahlılar Derneği tarafından Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya, Derneğe katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi verildi. Kara’ya plaketini, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca ve Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan birlikte verdiler.

Katılımın beklenenin altında olduğu iftar yemeğinde davetlilere, çorba, etli pilav ve tulumba tatlısı ikram edildi.

Kemahlılar Derneği, Köy Dernek Başkanları ve Üyelerine “Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın katılacağı İstişare Toplantısı ve İftar Yemeği” olarak davetiye göndermişti.

İftar Yemeği gerçekleştirildi fakat Saat:18.00’de yapılacağı duyurulan İstişare toplantısı yapılmadı.

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA