• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Derneği Kemahlıların Derneğidir.
04 Nisan 2014 Cuma 11:08

Kemahlılar Derneği Kemahlıların Derneğidir.

Kemahlılar Derneği Kemahlıların Derneğidir.

Bundan aylar önce yayınladığımız bir ikaz duyurusu ile Kemahlı Hemşerilerimiz ve değerli yöneticilerimiz tarafından haksız eleştirilere maruz kalmıştık.

Bizler Kemah’ın ve Kemahlıların gündemini sürekli takip eden ve paylaşan objektif hemşerileriniz olarak hakkın, haklının ve toplumsal kuralların olması gerektiği gibi uygulandığı zeminlerin yanında olmaya gayret göstermekteyiz.

kemahlilar201491.jpg

Son aylarda gözlemlediğimiz bazı olumsuzluklar karşısında sorumluların defaten özelde ikaz edilmeleri ve dostane tavsiyelere karşın ben yaptım oldu mantığından doğan meselelerin bu gün alenen yazılır çizilir bir hale dönüşmesine neden olmuştur.

Tespit ettiğimiz ve hemşerilerimizin zaman zaman gündemimize almamız yönünde baskı uyguladığı bir çok konuyu değerlendiriyor ve sizler ile paylaşmaya başlayacağımızı zaman zaman hatırlatıyorduk.

Bu gün geldiğimiz noktada birçok hemşerimizin rahatsızlığını dile getirmek sosyal sorumluluğumuz gereği nerede ise mecburi olmuştur.

Bu anlamda bölgemiz değerli gazetecilerinden ve Kemah gündeminin de ötesinde Erzincan gündemini belki de en iyi takip eden ve değerlendiren Sedat Sevim’in Kemahlılar Derneği Başkanı ve Derneği ile ilgili tespitlerini istifadelerinize sunar, toplumumuzun gelişmesi ve birliğini koruyabilmesi için bir kez daha sorumluluklarımıza sahip çıkılmasını umarız.

KEMAHLILAR DERNEĞİ, KEMAHLILARIN DERNEĞİDİR

Sivil Toplum Kuruluşları tarafsızlığını her daim korumalı ve her siyasi görüşe aynı mesafede durmalıdır.

Bir STK içerisinde her görüşten ve her düşünceden insanlar bulunmaktadır.

Bir STK’nın başkanı ve yöneticilerinin elbette ki bir siyasi görüşü olabilir fakat bunu İlçe siyasetine açık açık yansıtıp, bir siyasi görüşe yakınlığını, bir siyasi görüşe de uzaklığını davranışlarıyla ortaya koyduklarında, o STK güvenirliliğini ve itibarını yitirmiş olur.

İstanbul’da faaliyet gösteren Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanının 2014 yerel seçimlerinde takındığı tavır maalesef derneğin tarafsızlığını ve itibarını bitirmiştir ve Kemahlıları ayrımcılığa sürüklemiştir.

İlçe Derneğinin tek partisi olur, o da Kemahlılar Partisi’dir.

Seçimlerden 1 kaç gün önce Kemah İlçesine giderek, Derneğin yayın organını dağıtarak, bir siyasi parti için aday ile birlikte ve bağımsız olarak açık bir şekilde çalışmalar yürütmüştür. Kemahlılar Derneği Başkanı, Kemah Belediye Başkanlığına talip olan her kişiye aynı mesafede olmalıdır.

Kemahlılar Dernek Başkanı Facebook hesabından desteklediği aday için birçok yazı paylaşmış, adayın paylaşımlarına yorumlar ve beğeniler yapmış, diğer adaylar için tek satır yazmazken, hiçbir paylaşımına beğeni ve yorumda bulunmamıştır.

Karşı olduğu ve hakkında birçok olumsuz söz sarf ettiği adayın kazanmasının ardından Facebook sayfasından bir tebrik yazma gereği duymadığı gibi, desteklediği aday ve partisi hakkında kaleme aldığı yazıda, o partinin İlçe Başkanı gibi üslup takınmış ve seçim çalışmalarına destek verenlere teşekkür etmiştir.

Kemahlılar Derneği, Kemah toplumunu pek ilgilendirmeyen, Dernek dışında ki faaliyetler ve şahıslara ait iş yeri açılışları için Derneğin adıyla toplu mesajlar gönderirken, yeni Başkan seçilen Osman Kemal Aslan için hayırlı olsun mesajı gönderme gereği bile duymamıştır.

Dernek sitesinde, Kemah Belediye Başkanı için tebrik yazısı ve özel bir haber yapılmamıştır. www.erzincanlilarinsesi.com’da yayınlanan Erzincan İl ve İlçelerinin genel haberi yayınlanmıştır. Ayrıca 5 yıl Kemah Belediye Başkanlığı yapan Hüsamettin Şanal’a da hizmetlerinden dolayı bir teşekkür yazısı yazılmamıştır.

Başkanın desteklediği aday seçilmiş olsaydı, kazandığı, görevi devraldığı, makamından çarşıya çıktığı ve tekrar makama döndüğü gibi sayısız haberler yayınlanırdı.

Kemahlılar Derneği, Kemahlıların Derneğidir, o kurumun Başkanı da tüm Kemahlıların Başkanıdır ve sorumlulukları vardır. Tavır ve davranışlarına dikkat etmeli, her Kemahlıya aynı mesafede durmalıdır.

Sedat Sevim

Bu haber toplam 2421 defa okunmuştur
YORUMLAR
hikaye
ibrahim hançar
Bir hikaye vardır sonu bitmez ama hep aynı nakaratı okurlar okdukları hikayenınde cok dogru olduguna inanırlar herşeyin dogrusunun kendi bildiklerini sanırlar ..

Cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol…
16 Nisan 2014 Çarşamba 17:48
AYNAYA BAK
Sedat Sevim
Herkes kendi işine bakacak, bizler her zaman sizlerin işine gelen tabiri caizse pof pofluyucu yazılar yazmak zorunda da değiliz. Kaldı ki yeri geldiğinde bir yanlış ya da eksik bir faaliyet varsa Kemahlılar Derneği'ni de olumsuz yönde eleştiririz. Sizin eleştirilmeme dokunulmazlığınız mı var? Yanlışları yazmak karalama yada Kemahlılara zarar verme anlamına gelmez. Orta da büyük bir yanlış ve etik olmayan davranış vardır. Bizim söylediğimiz budur. Konuyu başka yerlere çekmenin anlamı yoktur.
08 Nisan 2014 Salı 02:39
AYNAYA BAK
Sedat Sevim
Benim Kemahlıları ve Kemahlılar Derneği'ni karaladığımı ve iyi niyetli olmadığımı düşünmek ve de beni sorgulamak senin haddine düşmez. Bir yönetici olarak sorgulaman gereken asla ben değilim, belliki sen bunu kavrayacak yönetici vasfında değilsin. Kurunun yanında yaşı yakmak, birilerine kötülük yapmak gibi bir derdim asla olmaz. Ben işimi yaptım ve Kemah'ta yaşayanların düşüncelerine tercüman oldum. Kimsenin kişiliğine hakaret etmeden, iftira atmadan gerçekleri yazdık, yazmaya da devam edeceğiz.
08 Nisan 2014 Salı 02:21
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA