• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Derneği Kongresi Yapıldı
24 Ekim 2010 Pazar 00:00

Kemahlılar Derneği Kongresi Yapıldı

İstanbul Kemahlılar Derneği Kongresi Yapıldı.24 Ekim Pazar Günü saat 14.00 da yapılan kongre neticesinde Kemahlılar Derneği yeni yönetimi teşkil edildi. Eski yönetim kurulunun faaliyet ve

İstanbul Kemahlılar Derneği

Kongresi Yapıldı.

24 Ekim Pazar Günü saat 14.00 da yapılan kongre neticesinde Kemahlılar Derneği yeni yönetimi teşkil edildi. Eski yönetim kurulunun faaliyet ve raporlarının genel kurul tarafından onanması ve yeni yönetim kurulunun seçilmesi ile Kemahlılar; bir kongre heyecanı daha yaşadılar.

 

Kemahlim.com Ailesi olarak eski yönetime göstermiş oldukları başarılı çalışmalardan dolayı şükranlarımızı sunar, yeni yönetim kuruluna ve denetleme kuruluna; memleket sevgilerinin tezahürü olan gayret ve emeklerinde başarılar dileriz.

 

Ek Bilgi : Kaynak: www.kemah.org.tr

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği 8. olagan Genel Kurulu Derneğin Çengelköy'de bulunan binasında gerçekleştirildi.

Toplantıya, Üsküdar Belediye başkanı Mustafa Kara,  Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldırım, Refahiye Dernek Başkanı Yavuz Canikli, Türk Hava Yolları Yeşilköy Güvenlik Müdürü Bilgin Kutluğ, İstanbul Kahveciler Odası Başkanı Sadık özpalat, MHP İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Göktürk, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş,  Tarım İş Sendikası İstanbul İl Başkanı Adil Yaşar, Köylerimizin Dernek Başkanları, Yönetim Kurulu üyeleri ve Kemahlılar katıldılar.

Genel kurulda ilk önce Divan Başkanlığı seçimi yapıldı. Verilen Önerge ile Divan Başkanlığına Şükrü Ünal, Katip üyeliklerine Mustafa Ermurat ve Tevfik Başkurt Seçildiler.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından, ilk söz Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya verildi.

Kara, konuşmasında Kemah ile Üsküdar Belediyelerinin kardeş belediye olduğunu seçim sürecinde kardeş Belediye olma kararını nasıl aldıklarını anlatarak sözlerine başladı.

Kara Kemahlılar ile  gurur duyduğunu ve Üsküdarda katıldığım etkinliklerde Bana Kemahlı diyorlar ve bundan çok mutlu oluyorum dedi.

Daha sonra Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldırım söz aldı. Yıldırım konuşmasında her memleketin bir değerli metası vardır. Kemahın en değerli metası insanıdır dedi. Salonda bulunanlar uzun süre bu cümleyi alkışladılar.

Yıldırım, Refahiyeli olduğunu ancak Dernekçiliği Kemahlıların iyi yaptığının altını çizdi.

Daha sonra Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal Kemahta yaptıkları ve yapılacak olan projelerini sıralayarak Kemahlılar olarak hep birlikte Kemah’ı marka şehri yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Kemahtan geçecek olan hızlı tren projesinden dolayı çok mutlu olduklarını Pekin'e kadara gidecek trenlerin Kemah'tan geçeceğini ve bunun tarihi bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Kemahı tanınır bilinir hale getirmemiz lazım Refahiye'de tarihi bir tane camii bulunduğunu ama Kemah'ın  her yerinden tarih fışkırdığını söyledi. 

Refahiye Dernek Başkanı Yavuz Canikli ise Genel Kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ederek, hizmet yapan eski yönetime teşekkürlerini sunarak seçilecek yeni yönetime başarı dileklerini iletti. 

Genel kurul yönetimin faaliyetlerini dinledikten sonra yönetim kurulunun ve faaliyetlerinin ibrasını gerçekleştirdi.

Denetleme raporu denetleme kurulu üyesi Bilgin Kutluğ tarafından okundu. Denetleme kurulu raporu Genel Kurula sunularak ibrası gerçekleştirildi.

Gelir gider raporunu okumak için dernek başkanı Ekrem turkan kürsüye davet edildi ve  Genel Kurulun oyları ile ibra edildi.

Türkan Göreve geldikleri günden itibaren Kemahlılara yakışır bir şekilde görev yapmaya çalıştıklarını yönetim kurulu başkanlığı döneminde kimde hakkı kaldıysa helal ettiğini genel kurulda bulunan üyelerinde kendisine haklarını helal etmelerini istedi.

Tahmini bütçeyi okumak üzere yönetim kurulu üyesi Habib Kaptan kürsüye davet edildi. Tahmini bütçe genel kurulun oyları ile kabul edildi.

 

Hüseyin Çakmaktaş, Orhan Şanver, İmdat Çakmaktaş, Aziz Kondur, Haluk Taşkın  dilek ve temenniler bölümünde Genel Kurula hitapda bulundular. 

Gazeteci Yazar Ayhan Kara 6. Cumhurbaşkanımız Fahri Koruturk'ü anma programlarıyla ilgili divan başkanının isteği üzerine Genel Kurula bilgi verdi.

Yönetim kuruluna Şerafettin Ulutürk'ün yaptığı liste  Genel Kurulun oyları ile Kemahlılar Derneğinin iki yıl sürecek olan  yeni yönetim kurulunu oluşturdu.

Ulutürk, konuşmasında projelerle gelmediklerini Gönülleri feth etmeye geldiklerini söyledi. Kemah'ın 72 pare köyünün Dernek Başkanı olarak tüm köylerimize aynı derecede değer verdiğini ve derneklerimiz ile iyi bir istişare yaparak ortak akılla aşılamayacak sorun bulunmadığının altını çizdi.

 

Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri

Şerafettin Ulutürk

Orhan Şanver

Nusret Elagöz

Feti Bülbül

Selami Bozalp

Habip Kapdan

Recep Babacan

Mevlüt Karakurt

Necdet Çoban

Ömer Denizhan

Ömer Akbalık

Fikret Kekeç

Engin Köklü

Bilgin Kutluğ

Sezai Yılmaz

Şükrü Koyun

Fahri Gürkan

Turan Erel

Mehmet Aydoğmuş

Mustafa Ermurat

Hasan Akkaya

Tevfik Başkurt

Yeni Denetleme Kurulu Üyeleri

Şükrü Ünal

Mustafa Balcı

Nuri Azer Öner

Necati Tarlak

Hüseyi Akdoğan

Şükrü Şatır

Haber Fotoğraf : Mehmet Aydoğmuş

Bu haber toplam 1144 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA