• İstanbul29 °C
  • Erzincan32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Derneği Kutlu Doğum Etkinliği Düzenledi
25 Nisan 2016 Pazartesi 09:21

Kemahlılar Derneği Kutlu Doğum Etkinliği Düzenledi

Kemahlılar Derneği Kutlu Doğum Etkinliği Düzenledi
Kemahlılar Derneği ve Tan köyü Derneği tarafından birlikte organize edilen 6 kez tertip edilen  Kutlu Doğum etkinliği Tan Köyü'nün Çengelköy'de bulunan dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Geceye Kemahlılar Derneği Eski Başkanı Şerafettin Ulutürk, Kemah Turnuvası başkanlarından Ali Karahan ve Fikret Kekeç, Erzincan Dostluk Birliği Başkanı Serkan Kabakçı ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Paçacı, Eskibağlar Dernek Başkanı Ali Rıza Bozpınar, Boğaziçi Dernek Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Terzi, Tan Köyü eski dernek başkanlarından İbrahim Özkan ve Şahin Özkara'nın yanısıra çok sayıda yönetici ve kemahlı hemşerimiz katıldı.
Bayanlar salonunun oldukça yoğun bir kitle ile katıldığı kutlu doğum etkinliğimiz Ney ve semazen gösteri ile başladı. Sunumu Tan köyümüz Dernek Başkan Vekili Fikri Adıbelli tarafından yapılan etkinlikte salonumuz güller ve zemzem suları ile donatıldı. 

Osmanlı Sultanı I. Abdulhamid Han tarafından Hz. Peygamber (sav) Efendimiz'e ithafen yazılan şiir tüm katılımcılara hediye edildi.

Tan köyümüzden Ali Nail Sarı'nın Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden gecemizde Tan köyü Dernek Başkanı Nedim Tanuğur'un açılış konuşması ile devam etti.
Tanugur yapmış olduğu konuşmasında Kemahlılar Derneğimiz ile birlikte bu organizasyonda bulunmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ve böylesine önemli bir sorumluluğun kendileri ile paylaşımından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral ise katılan herkese teşekkürlerini sunarak önemli bir etkinliğin icrasını gerçekleştirdiklerini ve kainat üzerinde en şerefli insan vakfını taşıyan Hz. Peygamber (sav)'in anıldığı bir geceyi organize etmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Oral ayrıca tüm yönetici arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Çok emek sarfettiler Allah hepsinden razı olsun dedi.
Bozoğlak Köyümüzden Fikir Sevim hocaefendi "Peygamberi Sevmek" konulu söyleşisinde Hz. Peygamber (sav) sevmenin önemine ve gerekliliğine işaret etti.

Mustafa Sevim'in semazenler eşliğinde söylemiş olduğu birbirinden güzel ilahiler katılımcıları adeta başka bir iklime sürükledi.


Gecenin finalinde ise Hz. Peygamber Efendimiz(sav)'e ait Kutsal emanetler sergilendi.
İki Yeniçeri eşliğinde sahneye davet edilen Kutsal emanetler sandukası geceye katılanları gözyaşlarına boğdu. Kutsal Emanetler ile ilgili bir konuşma yapan Kemah Derneği Başkan Vekili Recep Babacan Osmanlı sultanlarının bu emanetlere büyük bir hürmet ve itina gösterdiklerini, Hz Peygamber (sas) Efendimiz'in bir küçük sakal parçasını bile 40 bohçaya sararak muhafaza buyurduklarını belirtti. 


Babacan ayrıca;  Hz. Peygamber (sav)'in sakal-ı şerifinden, kabir toprağı Gubar-ı Şerif'i, 100 yıl boyunca sandukasını örten Sanduka-i Şerif örtüsünden 300 yıllık Kabe iç örtüsüne, Sultan II. Abdulhamid Han'ın fes parçasından, Fatih Sultan Mehmed Han'ın sanduka örtüsüne kadar birçok eserin özenle ve itina ile saklandığını belirtti.
Büyük bir rikkat ve dikkat ile  katılımcılarımız kutsal emanetleri ziyaret ederek önünde hatıra resimleri çektirdiler

Bu güzide gecenin organizasyonunda desteklerini esirgemeyen tüm hemşerilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 
Bu haber toplam 1375 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA