• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Derneği Şerafeddin Ulutürk ile Devam Dedi..
13 Kasım 2012 Salı 00:00

Kemahlılar Derneği Şerafeddin Ulutürk ile Devam Dedi..

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin 8. Olağan Genel Kurulu Derneğin Çengelköy’de bulanan binasında gerçekleştirildi. Toplantıya, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin 8. Olağan Genel Kurulu Derneğin Çengelköy’de bulanan binasında gerçekleştirildi.

 

Toplantıya, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ersiad Bşk Yrd. Mustafa Kaçmaz, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar,  MHP Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Göktürk yanı sıra çok sayıda misafir, köy dernek başkanları ve Kemahlılar katıldılar.

 

Sunumunu Fikret Kekeç’in yaptığı Genel Kurul’un açılış konuşmasına geçilmeden önce Dernek faaliyetlerinin anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. 

 

Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk’ün hoş geldiniz konuşmasından sonra divan oluşturuldu.

 

Divan Başkanlığına Üsküdar eski Belediye Başkanı ve Dernek Onursal Başkanı Yılmaz Bayat seçilirken, Katip üyeliklerine Mustafa Balcı ve Adem Yakut getirildi.

 

Yönetim Kurulu faaliyet raporunu başkan vekilimiz Recep Babacan, denetleme kurulu raporunu denetleme kurulu başkanı Şükrü Ünal, dernek gelir gider raporunu ise yönetim kurulu üyesi Bilgin Kutluğ genel kurula sundular okunan raporlar ayrı ayrı ibra edildi.

 

İki listenin yarıştığı Genel Kurul’da başkan adayları Şerafettin Ulutürk ve Özer Odabaşı, göreve gelmeleri halinde yapacakları çalışmaları hakkından çeşitli bilgiler verdiler.

 

Özer Odabaşı’nın oluşturduğu liste şu isimlerden oluştu:

 

Asil Üyeler; Özer Odabaşı, Aziz Kondur, Arif Sağlam, Hüseyin Çakmaktaş, Necati Tarlak, Recep Uyan, Ali Gündoğan, Hami Ermurat, Hüseyin Akdoğan, Gündüz Kaçmaz, Şükrü Ünal

 

Yedek Üyeler: Eyüp Mutlutürk, Naci Özkurt, Kemal Taner, Muzaffer Çoban, Adnan Sarıyıldız, Celalettin Çetinkaya, Necdet Atasoy, Rıza Mıhcı, Hüseyin Yücedal, Süleyman Birdal, Nazım Akay,

 

Denetleme Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri ise;

 

Asil Üyeler: Yusuf Gündüz, Süleyman Payalan, Yusuf Sevimli

 

Yedek Üyeler: Ali Rıza Bozpınar, Habip Kabtan, İsa Sardoğan

 

Kemahlılar Derneği mevcut Başkanı Şerafettin Ulutürk’ün oluşturduğu liste ise şu isimlerden oluştu;

 

Asil Üyeler;  Şerafettin Ulutürk, Recep Babacan, Selami Bozalp,  Fahri Gürkan, Harun Yücedal, Ömer Akbalık, Bilgin Kutluğ, Fahrettin Arslan, Saim Ovayurt, Ali Özcan Karahan, Mustafa Kandemir

 

Yedek Üyeler, Abdulkadir Akkaya, Fikret Kekeç, Hasan Akkaya, Abdullah Tarhan, Halil İbrahim Hançar, Mehmet Aydoğmuş, Rüştü Yenigün, Ali Kerim Toraman, Selim Payalan, Rahmi Yalçınkaya, Ömer Kızılırmak

 

Denetleme Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri ise: Asil Üyeler: Mustafa Balcı, Engin Köklü, Mustafa Ermurat

 

Yedek Üyeler: Nusrettin Elagöz, Muammer Hançar, Suat Yorulmaz’dan oluştu.

 

İlk olarak söz alan Özer Odabaşı;

 

Kendisini Kemahlılara tanıttıktan sonra, turnuvalarda eski heyecanın kalmadığını, hanımların mevcut etkinliklere katılmadığına vurgu yaptı.

 

Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk ise yapmış olduğu konuşmasında;

 

“Hiçbir kurum ve hiçbir kuruluşun bugüne kadar etkisinde kalmadık. Biz Kemah Derneğiyiz. 2 yıl içerisinde birçok faaliyete imza attık. Bu faaliyetlerde bize destek veren başta değerli destekleyici kuruluşlarımıza ve değerli yönetim kurulumuza çok teşekkür ederim. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, bu kürsüden çok şey konuşmak istiyorum. Bugün bu dernekte 2 liste ile seçime gidilmesi hakkında konuşulması gereken birçok unsur var. Bu konuya girmek istemiyorum.  Ben bu genç kardeşlerime güveniyorum” dedi.

 

 

 

Yapılan oylamanın ardından Şerafettin Ulutürk’ün oluşturduğu liste 59, Özer Odabaşı’nın oluşturduğu liste 44 oy aldı.

 

Seçim sonrası ilk konuşan Özer Odabaşı: Şerafettin Ulutürk’ü tebrik ederim. Çok genç bir yönetim kurulu oluşturmuş. Ama bende buraya aday olarak ilk seçimde 44 oy alma başarısı gösterdim. Göreve seçilen arkadaşlarıma başarılar dilerim dedi.

 


Kemah Derneğine bağlı üyelerin kullandığı oylar sonucunda başkanlığa yeniden seçilen Şerafettin Ulutürk ise yapmış olduğu konuşmasında; Genel Kurul üyelerine teşekkür ederek yeni dönemde çok daha farklı bir yönetim anlayışı içerisinde olacaklarını belirti. Derneğin yeni dönemde yapacakları faaliyetlere de değinen Ulutürk ilk olarak Derneğimiz için bir danışma kurulu kurulacağını, Kemah Vakfı ile ilgili çalışmaların başlatılacağını ve Kemahlılar Derneğini Topluma fayda sağlayan Dernekler kategorisine almaya çalışacaklarını belirterek bir çok faaliyetin yer aldığı ve kısaca “Kemah Olimpiyatları” adı altında bir dizi etkinlik yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

Bu liste yarışında aday olarak Kemah için bende varım diyen Özer Odabaşı’na teşekkürlerini sunan Ulutürk; genel kurula katılan tüm üyelere teşekkürlerini sundu.

  

Genel Kurul her iki adayın da birlikte çektirmiş olduğu beraberlik resmiyle son buldu.

Bu haber toplam 1818 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA