• İstanbul28 °C
  • Erzincan24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Derneği Tarafından Kemaha Cenaze Aracı Kazandırıldı..
19 Nisan 2010 Pazartesi 00:00

Kemahlılar Derneği Tarafından Kemah'a Cenaze Aracı Kazandırıldı..

İstanbul'da Kemahlılar Derneğinin çalışmaları sonucunda Kemah ilçemize hibe olarak alınan cenaze aracıKemah Belediyesi görevlilerine teslim edildi.    Kemah Belediye Başkanı

İstanbul'da Kemahlılar Derneğinin çalışmaları sonucunda

Kemah ilçemize hibe olarak alınan cenaze aracı

Kemah Belediyesi görevlilerine teslim edildi.

 

 

  Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal'ın İstanbul ziyaretinde gündeme gelen cenaze aracı sorununun çözümü için Kemahlılar Dernek Yönetim Kurulu toplantısında işin takibi amacıyla   Dernek Gen. Koordinatörü Hüseyin Çakmaktaş 'a görev verildi. Bu çalışmalar doğrultusunda Kemah Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesine talepte bulunarak cenaze aracı istedi.

 

  Daha sonra İBB Mezarlıklar Müdürü Adem Avcı ile görüşülerek bu talebin hızlandırılması sağlandı. Adem Avcı'nın özel gayretleri ile geçtigimiz günlerde gereken tahsis yapıldı. Kemah Belediyesi adına işlemleri yürüten Hüseyin Çakmaktaş ile Şerafettin Ulutürk konuyu Kemah Kaymakamlı Gökmen Çiçek ile Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal'a  ileterek sonucun olumlu olduğunu bildirdiler.

 

İBB Mezarlıklar Müdürü Adem Avcı

İBB İSBAK'ta bakımı ve onarımı yapılan cenaze aracının teslimine  Başkan Hüsamettin Şanal eşinin rahatsızlığı nedeniyle Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan'da mazereti nedeniyle katılamadılar. Kemah Köyleri Turnuvası Başkanı Şerafettin Ulutürk, Dernek Gen. Koordinatörü ve Kemah Spor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş ile Kemah'tan gelen  görevli Kadir Bilge  Mezarlıklar Müdürlüğüne giderek aracı teslim aldılar.

 

Kemah'ta bugüne kadar muhtelif araçlarla taşınan cenazelerimiz bundan böyle bu cenaze aracıyla taşınacak ve biz kaybettiklerimizi uğurlarken onları son yolculuğunda rahat ettireceğiz.

 

Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan ve Turnuva Başkanı Şerafettin Ulutürk  konuyla ilgili olarak;

 

- Biz Kemah için hizmet etmeye çalışıyoruz bunun içinde elimizden ne gelirse azami gücümüzü harcıyoruz. Yıllardır son yolculuğuna uğurladığımız yakınlarımızın taşınması esnasında kamyon kullanılıyordu, bu durum bizleri de cenaze yakınlarını da doğal olarak üzüyordu. Bu aracın sağlanmasıyla o hoş olmayan görüntüler artık yaşanmayacak. tüm geçmişlerimize ve bu araçla taşınacak olan Kemah'lılara rahmet diliyoruz.

 

Başta İBB Mezarlıklar Müdürü sayın Adem Avcı'ya ve bu işin sonuçlandırılmasında büyük emegi olan Hüseyin Çakmaktaş ile emeği geçen bütün yetkililere ve personele şükranlarımızı sunuyoruz. Yeni aracımız Kemah'ımıza hayırlı olsun dediler.

 

Hüseyin Çakmaktaş ise konu ile ilgili olarak, bu konuda herkesin yardım ve desteğini gördüklerini özellikle Mezarlıklar Müdürü Adem Avcı ile Özel kalem Md. İsmai Erdem ve Levazım Md. Şahin Güneş'in özel gayretleri olduğunu Adem Avcı'nın turnuva açılışına ve Kemah Spor gecesine de geldiğini ama protokole karışmayıp halkın arasında oturarak '' Bende fahri Kemah'lıyım Kemah'lıların arasında onlardan biri olarak bulunmak benim için çok daha güzel, ne adımı okuyun ne protokolde yer ayırın'' dediginibu yüzdende onun katılımından hemşerilerimizin haberdar olmadığını belirterek kendisine ve tüm personeline teşekkür etti.

Bu haber toplam 2227 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA