• İstanbul19 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Derneği Ziyaretlerini Sürdürüyor
05 Ocak 2011 Çarşamba 00:00

Kemahlılar Derneği Ziyaretlerini Sürdürüyor

24 Ekim 2010 Tarihinde Genel Kurul'un oylarıyla Yönetim Kurulunu teşkil eden Derneğimiz ilk yönetim kurulu toplantısında almış olduğu karar gereği Köy dernekleriyle tanışma amaçlı düzenlemiş

24 Ekim 2010 Tarihinde Genel Kurul'un oylarıyla Yönetim Kurulunu teşkil eden Derneğimiz ilk yönetim kurulu toplantısında almış olduğu karar gereği Köy dernekleriyle tanışma amaçlı düzenlemiş oldukları toplantıların ikincisinde Kemah'ımızın güzide köylerinden Kutluova, Eriç, Yardere, Çalıklar, Mermerli ve Kedek Köylerimizin organizasyonuyla gerçekleştirdi.

Dernek Başkanımız Şerafettin Ulutürk’ün “Kemahlılar Derneğini kurumsallaştırma adına yönetim kuruluna seçilmiş ve kendilerine görev tevdi edilmiş arkadaşlarımız kendi görev ve alanlarında benim ve yönetim kurulumun başkanıdır”, sözlerine münhasır derneğimiz sivil toplum kuruluşlarından sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Recep Babacan’ın başkanlığında Fahri Gürkan’ın katkıları ile köy dernekleri ziyaret programları gerçekleştirilmeye başlanmıştı.

Bu ziyarete Dernek Başkanımız Şerafettin Ulutürk, Başkan Vekilimiz Orhan Şanver, Genel Sekreter Selami Bozalp, Turnuva Başkanımız Feti Bülbül  Yönetim Kurulu üyemiz Recep Babacan, Fahri Gürkan, Hasan Akkaya, Mehmet Aydoğmuş, Mevlüt Karakurt, Ömer Akbalık ve Turan Erel katıldılar.

Dernek Eski Başkanımız Ekrem Türkan, Kemahspor Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Ülker, İş adamı Adil Hançer ve Sanatçı Fırat ziyaretimizde bizleri yalnız bırakmadılar.

Gerçekleşen ziyaret programına , Kutluova köyü Dernek Başkanı Mevlüt Karakurt, Yardere Köyü Dernek Başkanı Müslüm Volkan, Kedek Köyü Dernek Başkanı Serkan Arsel, Mermerli Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Tokay, Eriç Köyü Dernek Başkanı Feti Bülbül ve Çalıklar Köyü Dernek Başkanı Binali Karaman  köy derneklerimizin yönetim kurulu üyeleri ve hemşerilerimiz katıldılar.

Kutluova köyü Dernek Lokalinde gerçekleştirilen kahvaltıda bir araya gelen yönetimler karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak daha yakın bir işbirliği içinde çalışma sözü verdiler.

Kutluova köyü Dernek Başkanı Mevlüt Karakurt “Kemahlılar Derneğinin yapmış olduğu bu ziyarettin dolayı son derece memnun olduklarını ve 6 köyümüzle bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığını belirten hoş geldiniz konuşmasından sonra söz alan yönetim kurulu üyemiz Recep Babacan, temel amaçlarının köy derneklerine Kemahlılar Derneğini tanıtabilmek olduğunu söyleyerek, Kemahta 73 köy olmasına rağmen Kemahlılar Derneği’nin ne iş yaptığını ve ne amaçla kurulduğunu bilmeyen köy dernekleri olduğuna dikkat çekerek; amaçlarını yapılacak organizasyonlarda bir araya gelme, derneklerin sms sistemine dâhil edilmesi, Toplantıya katılan tüm köylerimizin yaptığı etkinliklerden ve çalışmalardan derneklerinin haberdar olmasının gerekliliğini açıkladı.

Babacan, Kedek köyüne teşekkür ederek bu dileğimizi yerine getirdikleri ve sms sistemine tüm yönetim kurulumuzu dahil ettikleri için müteşekkir olduklarının altını çizdi.

Babacan ayrıca, tüm Kemah Köylerini kapsayan bir inceleme yapmaya çalıştıklarını ve bu bağlamda tüm köy derneklerinden köylülerinin meslek gruplarının belirlenerek listelenmesini ve Kemahlılar Derneğine iletilmesinin sağlanmasını istedi. Kemahlılar Derneğinin çok yakında 1999 yılından başlayarak günümüze kadar yapılan faaliyetleri içeren bir dergi çalışması olduğunu ve bu çalışmada tüm köy derneklerinden katkılar beklediklerinin altını çizdi.

Babacan ayrıca, Önümüzdeki günlerde TRT 3 ve TRT GAP Televizyonundan ortak yayın ile canlı olarak yayınlanacak Kemah Derneğimizin tanıtımı ve Kemah’ta tarım konularının işleneceği canlı yayın programı hakkında bilgiler verdi.

Kemahlılar Derneğinin www.kemah.org.tr olan internet sitesi adresi ile sesini tüm dünyaya duyurmaya çalıştıklarını derneğin tüm faaliyetlerinin internet sitesi yoluyla anında duyurulduğunun altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde kurulan Hanımlar komisyonundan da övgü dolu sözlerle bahseden Babacan, toplantıya katılan köylerimizin bu komisyona destek vermesini istedi.

Kemahlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanımız Şerafettin Ulutürk ise kahvaltı için teşekkür ederek başladığı konuşmasında bu sabah güzellikler yaşıyoruz özlenen bir tabloyu yaşıyoruz katkısı olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum Kutluova köyümüze bu kahvaltıdan dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Ulutürk konuşmasında, Kemahlılar Derneği çatısı altında ancak özerk olarak faaliyetlerini yürüten İstanbul Kemah spor’un faaliyetleri ile ilgili bilgiler aktararak köy takımlarında kendini kanıtlamış futbolcuları Kemah spor’da görmek istediklerini ve amaçlarının Kemah spor aracılığı ile onları daha üst seviyelere taşımak olduğunu belirterek tüm köylerimizin gerekli katkıyı vereceklerine inandığını söyledi.

Ulutürk bu gün toplantıya katılan köylerimizin çoğunun hem turnuvamızda, hem bilgi, kültür ve yetenek yarışmamızda göremediklerini belirterek biz bütün köylerimizi önemsiyoruz, bütün köylerimizi yanımızda görmek istiyoruz. İnşallah bu sene Kemah’ta yer yerinden oynayacak sizleri her etkinliğimize bekliyoruz dedi.

Ulutürk konuşmasında birlikte ve beraberlik içerisinde aşılayamayacak hiçbir engelin bulunmadığını ve tüm engellerin dayanışma ruhuyla aşılabileceğini söyledi.

Toplantıda söz alan Kedek Köyü Dernek Başkanı Serkan Arsel, Turnuvaya bu sene katılmayı hedeflediklerini ve Kedekliler olarak derneğin yapmış olduğu çalışmaları ilgiyle takip ettiklerini yeni yönetimin yapacağı projelerde üzerine düşen her neyse yapmaya hazır olduklarını belirterek “Bizi önemseyeni bizde önemseriz” sözleri güne damgasını vurdu.

Mermerli Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Tokay ise bu toplantıyı tertipleyen herkese teşekkürlerini sunarak özlenen bir tablonun gerçekleşmesinden dolayı son derece memnuniyet duyuyorum. Bu toplantılar bizim birlikteliğimiz açısından çok önemlidir dedi.

Yardere Köyü Dernek Başkanı Müslüm Volkan ise “ Kahvaltı organizasyonuna katkılarından dolayı Kutluova köyüne ve bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında mutlu bir gün yaşıyorum. Köylülerimiz ile birlikte bu saatten sonra Kemah Derneğinin bize gel dediği yere gitmeye söz veriyoruz dedi.

 Çalıklar Derneği Eski Başkanı Binali Karaman ise “Kartal’da büyük bir Kemah potansiyeli var. Erzincanlıların nufusunun büyük oranı Kartal’da. Ben Kartal Belediye Meclis Üyesiyim. Kartal’da Kemah Derneğinin öncülüğünde yapılacak bir Kemahlılar gecesinde üzerime düşeni yapmaya hazırım” sözleri  toplantıda bulunan herkes tarafından alkışlandı.

Karaman “Bugün derneğimizin yaptığı bu çalışma Takdir-e Şayan bir çalışmadır. Yıllardır özlemini duyduğumuz bir çalışmadır. Kapımızı çalan bir derneğimizin olduğunu bilmek bizleri ilerisi için umutlandırmaktadır. Bizler Tarihimizi, Kültürümüzü herkese anlatmalıyız. Çok eski bir tarihimiz var. Erzincan’dan eski bir tarihi kültüre sahibiz. Bu Tarihimizi herkese anlatarak Kemah’da turizmin canlanmasını sağlamayılız “dedi.

Toplantıda söz olan Köylerimizin Yönetim Kurulu üyeleri, Kemah Derneğinin köylerimizde yaşanan çevre sorunlarına yönelik çalışmalar yapmasını ve köylerimizin atık sularının çevreye verdiği zararların önlenebilmesi için köylülerimize çevre konusunda bilinçlendirme çalışmalarının yapılmasının sağlanması arzu ettiklerini belirtti.

Toplantımızın bitiminde Kutluova Köyü Dernek Başkanımız Mevlüt Karakurt bir süprizlerinin olduğunu ve Kemah Derneğini farklı bir ses ile tanıştırmak istediklerini belirterek size Selçuk Satan’ı taktim ediyorum dedi.

Selçuk Satan’ın söylediği birbirinden güzel türküler ile nostaljik bir ortam havasına bürünen ziyaretimizin sonurda toplantıya katılan Köylerimize Dernek Başkanımız Şerafettin Ulutürk, Eski Dernek Başkanımız Ekrem Türkan, Turnuva Başkanımız Feti Bülbül, Başkan Yardımcımız Orhan Şanver tarafından birer plaket taktim edildi.

Bu haber toplam 1311 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA