• İstanbul24 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAHLILAR DERNEĞİNDE 9.SILA GECESİ
16 Aralık 2007 Pazar 00:00

KEMAHLILAR DERNEĞİNDE 9.SILA GECESİ

KEMAHLILAR DERNEĞİNDE SILA GECESİ Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği 9.Sıla Gecesi Bozoğlak Köyü ile ortak bir organizasyonla gerçekleştirildi.  Geceye

KEMAHLILAR DERNEĞİNDE SILA GECESİ

 

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği 9.Sıla Gecesi Bozoğlak Köyü ile ortak bir organizasyonla gerçekleştirildi.

 

 

Geceye Kemahlılar Dernek Başkanı Sn. İhsan Payalan’ın açılış konuşması ile başlandı.Başkan İhsan Payalan konuşmasında 9.su yapılan Sıla Gecesine iştirak eden tüm hemşerilerimize teşekkür etti ve Sıla gecelerinin diğer köyler ile de ortak organizasyonlar yapılması suretiyle devam edeceğini bildirdi.Gece vesilesi ile tüm Kemahlılar’ın Bayramlarını tebrik ederek konuşmasını bitirdi.

 

 

Bozoğlak Derneği adına dernek başkanı Sn. Hüseyin Çakmaktaş da kısa bir konuşma ile geceye katılanlara selamlama konuşması yaptı.

Ersiad başkanı Sn.Gülbey Sezgin de Kemahlıların başarılı organizasyonlarından birine daha iştirak etmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek selamlama konuşmasını tamamladı.

 

 

Konuşmaların ardından geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz yerel sanatçımız Nazmi Çakmaktaş’ı anmak için Sedat Sevim’in hazırladığı slayt eşliğinde Nazmi Çakmaktaş’a ait Türkü dinletisi yapıldı.

 

 

 

Müdürlüğünü Bozoğlak’lı Hüseyin sevim’in yaptığı Sıcak Yuva vakfı ritim ekibinin mini gösterisi ile geceye ayrı bir renk katıldı.

 

 

 

Geceye türküleri ile katılan Eylem ile Fırat söyledikleri birbirinden güzel türkülerle misafirlere güzel anlar yaşattı.

 

 

Gecede özellikle davul zurna ile çekilen halay damgasını yine vurdu diyebiliriz.Katılan misafirler ve hemşerilerimiz keyifle dinledikleri davul zurna ile halay çekerek eğlendi.

Geceye davet edilen fakat iştirak edemeyen,Kemah kaymakamı Sn. Eyüp Çalışır,Kemah belediye başkanı Sn. Şükrü Balcı ile Erzincan Ünv.Rektörü Erdoğan Büyükkasap beylerin tebrik  mesajları iletildi.

 

 

9.Kemahlılar Sıla Gecesi bir çok Kemahlı hemşerimiz ile birlikte Sn.Yılmaz Bayat (Üsküdar eski bld.bşk.) ,Gülbey Sezgin (Ersiad bşk.),Fazlı Kılıç (Kağıthane bld.bşk.), Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz Canikli ve bir çok değerli misafirin katılımları ile yeni bir sıla gecesinde buluşmak üzere nihayet buldu.

 

Kemahlim.com

Haber Ekibi

Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA