• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Derneğinde Ekrem Türkan Güven Tazeledi.
19 Ekim 2009 Pazartesi 00:00

Kemahlılar Derneğinde Ekrem Türkan Güven Tazeledi.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Olağanüstü Genel Kurulunda, seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Ekrem Türkan Başkanlığındaki liste tüm üyelerin oylarıyla seçimi
Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Olağanüstü Genel Kurulunda, seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Ekrem Türkan Başkanlığındaki liste tüm üyelerin oylarıyla seçimi kazanarak, güven tazeledi.

Çengelköy de bulunan Kemahlılar Dernek Merkezinde yapılan Genel Kurula, Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, ERSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Koçyiğit, Mustafa Kaçmaz ve Şerafettin Ulutürk, Köy Dernek Başkanları ve Dernek Üyeleri katıldı.
Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan, bir yıl önce Hüsamettin Şanal Başkanlığında göreve geldiklerini ve Şanal’ın Kemah Belediye Başkanı seçilmesiyle Dernekte ki görevinden istifa ettiğini belirterek, “Yönetim Kurulu arkadaşlarımız Başkanlığa beni layık gördüler. Bu süre içerisinde sizlerinde destekleri ile her şeyin en güzelini yapmaya çalıştık. Daha sonra bazı arkadaşlarımızın işleri dolayısıyla toplantılara katılamaması nedeniyle hem yeni Yönetim Kurulu oluşturmak hem de güven tazelemek için Olağanüstü Genel Kurul kararı aldık” dedi.

Divan Başkanlığını ERSİAD Başkan Vekili Mehmet Koçyiğit, Kâtiplikleri Kemah Turnuvası eski Başkanları Hüseyin Çakmaktaş ve Fikret Kekeç’in yaptığı Genel Kurulda Faaliyet ve Denetleme raporlarının okumasından sonra, Raporların müzakeresi yapıldı ve ibra edildi.
Genel Kurulda konuşan Kemah Turnuvası Onursal Başkanı Yılmaz Bayat, Genel Kurula katılımın zayıf olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Her geçen gün bu tür toplantılara katılımlar azalıyor. Görevi bırakan Yöneticiler artık toplantılara katılmıyorlar, bunun çaresini acilen bulmalıyız, bu yönde çalışmalar yapmalıyız. Birlik beraberliğimizi tekrardan kazanmalıyız” dedi.Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal da konuşmasında, Derneğin kuruluşundan bugüne kadar ki süreci anlatarak, Turnuvada ve Dernekte bugüne kadar hizmet edenlere teşekkür etti.

Başkan Şanal, Kemah Belediye Başkanlığında ki 6 aylık görevinde büyük aşk ile gece gündüz çalıştıklarını, Kemah’ın büyük değişim ve gelişim gösterdiğini daha çok hizmetlere de imza atacaklarını belirtti.

Kemahlıların, Erzincan’ın lokomotifi olduğunu ifade eden Başkan Şanal, “Her yerde Kemahlılar var, her yerde en öndeyiz ama hak ettiklerimizi alamıyoruz. Kemah’ta Yüksek Okulu Kemahlı işadamlarımız yaptı, İliç’te ise Türk Telekom yaptı, buna itirazım var. Yüksek Okulun branşlarına da itirazım var, Tren Kemah’tan geçiyor ama bizde Raylı Sistemler bölümü yok. Bu Bölüm çok önemli çünkü mezun olanların TCDD’de iş bulma garantisi var” dedi.

6 aylık icraatlarını da anlatan Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, “Kemah’ta yaşayanları çamurdan kurtardık, çevre temizliğini sağladık. Çarşıda Tuvaletler kullanılmaz haldeydi, son derece modern yeni tuvaletler yaptık.

Kemah’ın girişinde ki, üstünden Demiryolunun geçtiği köprünün altını açarak, araçların daha kolay geçmesini sağladık.

Ayazma Köprüsünü yaptırdık.

Otobüs Terminali yaptık. Pazar yerini değiştirdik.

Bu yıl ilk kez Kemah’ta Ramazan iftar çadırı kurduk, çocuklarımıza Karagöz-Hacivat izlettirdik.

Kilit Taşı fabrikamızı faaliyete geçirdik, şuan 400 bin taşımız var.

Sayın Kaymakamımız ile birlikte güzel çalışmalarımız var. Tarihi Gülabibey Camisini restore ettiriyoruz. Meydan düzenleme çalışmalarını Vakıflara yaptırmaya çalışıyoruz. Kemah Kalesi ile ilgili projemiz hazır.

Oteli restore ettiriyoruz. Yüksek Okulun çevre düzenlemesini yaptırıyoruz” şeklinde konuştu.Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek’te yaptığı konuşmada, Bir ay önce göreve başladığı Kemah’ta bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Kemah tarihi süreç içerisinde çok önemli etkinleşmiş ve bir hüzün dalgası içine çökmüş ama İstanbul’da birlik beraberliğini koparmamış dimdik ayakta durmuştur. Şunu gördüm ki, Kemahlı birlik olmaya mecbur değil, mahkûmdur” dedi.

Kaymakam Çiçek, “32 yıldır bir Futbol Turnuvasının yapıldığına doğrusu ilk önce inanamadım, sonra bunun gerçek olduğunu öğrenince şaşırdım. Bu çok önemli bir olay Kemahlılar bunu başarmışlar. Katkısı bulunan herkesi kutluyorum, İnşallah daha nice yıllar böyle devam eder” dedi.


   


Konuşmaların ardından, Kemahlılar Derneği’nin 1 yıllık yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimine geçildi. Seçime tek aday liste olarak giren Ekrem Türkan Başkanlığında ki liste oy birliği ile Seçildi.
Kemahlılar Derneği Başkanlığına tekrar seçilen Ekrem Türkan yaptığı konuşmada, üyelerin gösterdiği güvene teşekkür ederek, bu güvene layık olacaklarını ve tüm Kemahlılarla el ele vererek güzel hizmetlere imza atacaklarını söyledi.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Ekrem Türkan Başkanlığında ki Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor; Orhan Şanver, Şerafettin Ulutürk, Hüseyin Çakmaktaş, Yılmaz Manav, Mevlüt Karakurt, Engin Köklü, Cengiz Toksöz, Adem İnce, Habip Kaptan, Necdet Çoban, Fikret Kekeç, Recep Babacan, Aydın Yenigün, Mustafa Ermurat, Fahri Gürkan, Feti Bülbül, Mehmet Dede, Hüseyin Ersoy, Kemal Taner, Tevfik Başkurt ve Sezai Yılmaz.

Denetleme Kurulu ise şu isimlerden oluştu; Şükrü Ünal, Ahmet Turan Akkaya, Bilgin Kutluğ, Arif Sağlam, M. Ali Özmen ve Hamit Erim.

Bu haber toplam 1122 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA