• İstanbul25 °C
  • Erzincan28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Derneğinde Turnuva İstişare Toplantısı Yapıldı.
18 Ocak 2010 Pazartesi 00:00

Kemahlılar Derneğinde Turnuva İstişare Toplantısı Yapıldı.

Çengelköy’deki dernek merkezinde, köy dernek başkanları ve köy temsilcileri ile Kemahlılar dernek yöneticilerinin bir araya geldiği toplantıda, önümüzdeki günlerde başlayacak olan 33.Kemah

Çengelköy’deki dernek merkezinde, köy dernek başkanları ve köy temsilcileri ile Kemahlılar dernek yöneticilerinin bir araya geldiği toplantıda, önümüzdeki günlerde başlayacak olan 33.Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası hakkında görüşmeler yapıldı.

Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan Açılış konuşması yaparak dernek faaliyetlerinden kısa başlıklar aktardı. Seçildiklerinden bu güne 8 komisyon kurduklarını, Dernek tüzüğünde çeşitli tadilatlar yapıldığını, çeşitli vakıf dernek ve bürokratların ziyaretleri ile istişarelerin yapıldığını, Kemahspor’a Çengelköy’de bir lokal açıldığını, Kemahlılar derneğine Kemah’ta bir temsilcilik açıldığını,1.Kemah Kalkınma Toplantısına katıldıklarını, Kemah’ta bulunan futbol sahası ile ilgili ıslah çalışmalarını takip ettiklerini kısa başlıklar ile aktardı.

Toplantıyı yöneten Kemahlılar Dernek Genel Koordinatörü Hüseyin Çakmaktaş ise Turnuva forumları ve katılımlar ile ilgili bilgiler verdi. Aynı zamanda Kemah Spor Başkanı da olan Hüseyin Çakmaktaş; Kemah Spor’da oynamak isteyen futbolcuların veya Kemah Spor’un diğer spor birimlerinin oluşmasında katkısı olabilecek sporcuların kendileri ile irtibata geçmelerini beklediklerini belirttiler.

33.Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Başkanı Şerafeddin Ulutürk ise yaptığı konuşma ile turnuva genel kuralları ve misyonu hakkında bilgiler aktardı. Üsküdar Belediyesinin de ciddi katkıları ile turnuvanın bu yıl da Selimiye Sahasında oynanacağını aktaran Ulutürk; turnuvaya katılmayı düşünen köylerin Ocak ayı sonuna kadar kendilerine müracaat etmelerini istedi.

16 ek madde ile tüzük değişikliklerinden de bahseden Ulutürk; bu tüzük maddelerinin yönetim kurullarında da istişare edilmesini ve 4 Nisan 2010 tarihi itibarı ile de turnuvanın başlayacağını hatırlattı.

Kemahlılar Dernek yönetim kurulu üyelerinden Gençlik Komisyonu Başkanı Cengiz Toksöz, köy derneklerinde kurulan gençlik komisyonları ile irtibata geçerek Kemahlı Gençler olarak çeşitli organizasyonlarda buluşmaya çalıştıklarını, bu anlamda gençlik komisyonlarının kendileri ile irtibata geçmelerini istedi.

Kemahlılar Dernek yönetim kurulu AB ilişkileri araştırmalar sorumlusu Kemal Taner de yaptığı konuşmada bölgeye yapılabilecek çeşitli yatırımlar ile ilgili teşvik, hibe ve AB destekleri ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Dilek ve temennilerde söz alan köy dernek başkanları ve köy temsilcileri geçen turnuvalar ve 33. Kemah K.D.Turnuvası hakkında görüşlerini beyan ettiler.

Toplantı sırasında Kemah’ta uzun zamandır yatırımlarını sürdüren ve bitme aşamasına gelen Kemahlılar Besicilik San.Tic.Ltd.Şti. kurucu ve yöneticilerinden Ahmet Bayat ile eski Kemah Belediye başkanı Şükrü Balcı; tesisler hakkında Kemahlı hemşerilerini bilgilendirdiler.

Köy dernek başkanları ile temsilcilerin katılım formlarını ve ek tüzük maddelerini teslim almaları ile istişare toplantısı sona erdi.

Haber: Mehmet Aydoğmuş

Turnuva Yeni Düzenlenen Ek Maddeler İçin Lütfen Tıklayınız

Bu haber toplam 886 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA