• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Derneğinin Yeni Başkanı Hüsamettin Şanal Oldu...
14 Ekim 2008 Salı 00:00

Kemahlılar Derneğinin Yeni Başkanı Hüsamettin Şanal Oldu...

KEMAHLILAR DERNEĞİNİNYENİ BAŞKANIHÜSAMETTİN ŞANAL  Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği 5.Olağan Genel Kurulunda, seçime tek aday olarak giren Hüsamettin Şanal Başkanlığındaki

KEMAHLILAR DERNEĞİNİN

YENİ BAŞKANI

HÜSAMETTİN ŞANAL

 

 

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği 5.Olağan Genel Kurulunda, seçime tek aday olarak giren Hüsamettin Şanal Başkanlığındaki liste tüm üyelerin oylarıyla seçilirken, Hüsamettin Şanal 6 yıl sonra yeniden Kemahlılar Dernek Başkanlığına seçildi.

Çengelköy de bulunan Dernek Merkezinde büyük katılım ile yapılan Genel Kurula; Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Bayram, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Genel sekreter Latif Yetişkin, ERSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Koçyiğit, Mustafa Kaçmaz ve Şerafettin Ulutürk,İstanbul Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkan Vekili İbrahim Göktürk,Dernek Üyeleri ve davetliler katıldı.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan, dört yıllık görev süreleri içerisinde kendilerine gösterilen güvene layık olmak için Kemah ve Kemahlılar için her şeyin en iyisini yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Slayt eşliğinde 4 yıllık faaliyetlerini anlatan Başkan İhsan Payalan, “Görev süremiz içerisinde her faaliyetimizi profesyonelce düşünüp, amatör bir ruhla ve Kemahlıların desteğiyle en iyi şekilde yapmanın gayreti içinde olduk.

Yaptığımız her etkinlik, her faaliyet büyük ses getirerek hep örnek oldu. Valiliğimiz, Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Erzincan Kemahlılar Derneğimiz, ERSİAD ve EKEV ile büyük koordine içerisinde olduk. İstanbul da ki Kemahlıları yıllardır özlemini duyduğu dernek merkezine kavuşturduk. Lokalimizin her gün açık tutulmasını sağladık. Valimiz Ali Güngör, Milletvekilimiz İbrahim Yiğit, Kaymakamımız Eyüp Çalışır, Belediye Başkanımız Şükrü Balcı ve köy dernek başkanlarımızın katıldığı istişare toplantıları organize ettik.

TÜYAP da EMİT Uluslararası Kültür ve Turizm Fuarına katılarak Kemah’ın kültür ve ürünlerini dünya ya açtık ve kurduğumuz stant da Kemah’ımızı tanıtan 18 bin broşür dağıttık.

Sıla geceleri organize ederek Kemahlıları kaynaştırdık.

Turnuvamızın açılış şölenlerini Şişli Belediye Başkanımız Mustafa Sarıgül, Başkan yardımcısı Cevdet Bayram ve sponsorlarımızın katkılarıyla büyük coşkuyla yaptık ve Turnuvamızı organize ettik.

Geleneksel Sultanmelik Tarih Kültür ve Spor Şenliklerini dillere destan bir şekilde yaparak, gurbet ile sılayı buluşturduk.

Yönetim Kurulu olarak Kemah Öğretmen evinin restorasyonunu ve tefrişatını yaparak, hemşerilerimizin hizmetine sunduk.

Derneğimizin girişimi, Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın katkılarıyla Kemah futbol sahasını gençlerimizin hizmetine sunduk.

Derneğimizin girişimleri işadamlarının katkılarıyla Kemah’ımıza birçok kalıcı eser kazandırdık.

Kaymakamlığımızla birlikte 7’den 77’ye Proje ve Fikir yarışması düzenledik.

Bizler dört yıl bu onurlu görevi en güzel şekilde yapmanın gururunu yaşıyoruz, bugün görevimizi noktalıyoruz, Bu bir Bayrak yarışı bugün bu Bayrağı arkadaşlarımıza teslim edeceğiz.

Görev süremiz içerisinde bizlerden maddi manevi desteğini esirgemeyen başta Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere sponsorlarımıza, Köy Dernek başkanlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ediyor, yeni seçilecek arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.

Divan Başkanlığını Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Bayram, Kâtiplikleri Nejdet Çoban ve Süleyman Payalan’ın yaptığı Genel Kurulda Faaliyet ve Denetleme raporlarının okumasından sonra, Raporların müzakeresi yapıldı ve ibra edildi.

Daha sonra 2 yıllık Dernek Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimine geçildi. Seçime tek aday liste olarak giren Kemahlılar Dernek Kurucu Başkanı Hüsamettin Şanal Başkanlığında ki liste oy birliği ile Seçildi.

Kemahlılar Derneği yeni Başkanı Hüsamettin Şanal yaptığı konuşmada, üyelerin gösterdiği güvene teşekkür ederek, bu güvene layık olacaklarını söyledi. Başkan Hüsamettin Şanal, tüm Kemahlılarla el ele vererek güzel hizmetlere imza atacaklarını belirterek, “Derneğimiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada örnek çalışmalar yapacaktır. Hep birlikte el ele gönül gönüle olarak sosyal, kültürel ve sportif alanda Kemahımıza ve Kemahlımıza güzel hizmetler sunmaya çalışacağız. Bizler Kemahlılar olarak birlik beraberlik içerisinde oldumu üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Yapacağımız her faaliyeti, etkinliği, organizasyonu Köy Dernek Başkanlarımızla birlikte istişare ederek yapacağız” dedi.

 

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Hüsamettin Şanal Başkanlığında ki Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor;

Ekrem Türkan, Ayhan Yenigün, Orhan Şanver, Kemal Taner, Özgür Elagöz, Fahri Bozpınar, Salih Bahadır, Ali Adıbelli, Mevlüt Karakurt, Fahri Gürkan, Ahmet Tokdemir, Mustafa Uyan, Muammer Hançer, Teyfik Başkurt, Eyüp Sarıboğa, Nejdet Çoban, Habip Kaptan, Feti Bülbül, Hüseyin Yücedal, Hüseyin Demirkaya ve Dursun Yılmaz.

 

Denetleme Kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Süleyman Payalan, Şükrü Ünal, Dursun Cebeci, Deniz Yücel, Yusuf Sevimli ve Hüseyin Akdoğan.

 

Haber; Hasan Fikri Bilgiç

Bu haber toplam 1296 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA