• İstanbul16 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Kutlu Doğum Programında Buluştu
18 Nisan 2013 Perşembe 09:02

Kemahlılar Kutlu Doğum Programında Buluştu

Kemahlılar Derneğinin 3. kez düzenleyerek büyük bir izleyici kitlesine sunduğu Peygamber Efendimizin doğumu nedeniyle tertip edilen Kutlu Doğum Etkinliği Üsküdar Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

Kemahlılar Derneğinin 3. kez düzenleyerek büyük bir izleyici kitlesine sunduğu Peygamber Efendimizin doğumu nedeniyle tertip edilen Kutlu Doğum Etkinliği Üsküdar Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

Salon girişinde güller ile karşılanan tüm katılımcılara Zemzem suyu ikramında bulunuldu.

Kutlu Doğum Etkinliğine Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi  Türkmen, Ak Parti Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Saim Ovayurt, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Çiğdemli Köyü Dernek Başkanı Resul Gülcan, Tan Köyü Eski Dernek Başkanı Şahin Özkara, Bozoğlak Köyü Eski Dernek Başkanı Ercan Babacan, Tan Köyü Kurucu Başkanlarından Remzi Özkara ve çok sayıda Kemahlı katıldı.

Sunuculuğunu Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Kekeç'in yaptığı Kutlu Doğum Etkinliği Ney Ziyafeti ile başladı. Tan Köyünden İstanbul İmam Hatip Liseleri Kuran-ı Kerim okuma yarışması birincisi  Ali Nail Sarı'nın okuduğu Kuran-ı Kerim kıraati ve Yücebelen Köyünden Kadir Aşcı'nın okuduğu Mevlid'i Şerif Veladet-i Bahri  gecenin eşsiz anlarını oluşturdu.

 

Hafızlara plaketlerini Genel Sekreteri Fahrettin Arslan verirken, Mevlüthan hemşerimize plaketlerini yönetim kurulu üyesi Harun Yücedal taktim etti.

Dernek Başkanı Şerafttin Ulutürk yaptığı açılış konuşmasında Peygamber Efendimizin doğumu nedeniyle heryıl tertip etmeye çalıştıkları Kutlu Doğum Etkinliğinin önemine vurgu yaparak " Bugünün anlamı oldukça büyük, alemlere rahmet olarak gönderilen peygamber Efendimizin anmak ve onunla bir an olsun gönüllerde bir araya gelebilmek asıl hedefimizdir" dedi.

Ulutürk ayrıca geceye maddi ve manevi destek sunan sponsorlara teşekkürlerini sunarak, Tan Köyümüze, Tan Köyümüz eski dernek başkanı Şahin Özkara'ya, İrfan Hırdavat adına Mustafa Ermurat'a, İktisadı Girişim ve İş Ahlakı Derneği Başkanı Şükrü Alkan'a birer plaket taktim edildi.

Tan Köyü Eski Dernek Başkanı Şahin Özkara'ya plaketlerini Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, İrfan Hırdavat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ermurat'a Başkan Vekili Recep Babacan, İGİAD Başkanı Şükrü Alkan'ın plaketlerini ise adına Ali Karahan'a, Başkan Yardımcısı Fahri Gürkan, Tan Köyü adına plaketlerini Remzi Özkara'ya, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Karahan taktim etti.

Gece Bozoğlak köyünden Fikir Sevim hocaefendinin verdiği sohbet ile devam etti. Peygamber Sevgisinin önemi üzerine sohbet veren Fikir Sevim hocaefendi salonda bulunan hemşerilerimize duygu dolu anlar yaşattı. Fikir Sevim hocaefendiye plaketlerini yönetim kurulu üyesi Hasan Akkaya taktim etti.

Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen yapmış olduğu konuşmasında Kemahlılar Derneğinin çalışmalarının Üsküdar'da çok önemli bir yer teşkil ettiğini ve 22 adet Kemah Derneğinin Üsküdar Bölgesi sınırları içerisinde olduğunun altını çizerek Kemahlılara ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti.  Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Kekeç Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen'e katkılarından dolayı bir plaket taktim etti.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2013 yılı Kutlu Doğum Sloganı olan "Onurla Onurlandık" isimli sinevizyon gösterisinin ardından, Gediktepe Köyünden Efe Uyan okuduğu Çanakkale Şiiriyle,  Cevizlik Köyünden Taha Hançer okuduğu peygamber aşkı adlı şiiri ile ve Bozoğlak Köyünden Hilal Sena Babacan ise kendi yazdığı Seni Özledim Ya Resulullah adlı makalesi ile salondakilerin coşkulu alkışlarını aldı.

Miniklerimiz Efe Uyan'a plaketini Yönetim Kurulu üyemiz Kerim Toraman, Taha Hançer'e plaketini İbrahim Hançer ve Hilal Sena Babacan'a plaketlerini ise Turgay Yenigün verdiler. Miniklerimize ayrıca özel olarak hazırlanan hediye paketleri taktim edildi.

Bu yıl Geceye renk katan Anaokulu ise Gökkuşağı Ana okulu oldu. Ayşegül Ovayurt'un öğrencileri birbirinden güzel ilahiler, hadisler ve tiyatro gösterileri ile gecemizde önemli bir yer teşkil ettiler.

Ayşegül Ovayurt'a plaketlerini Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Saim Ovayurt verirken tüm miniklerimize birer hediye paketi taktim edildi.

Dernek Başkan Vekili Recep Babacan'ın önümüzdeki günlerde çıkacak olan "İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Abdülhamid Han" adlı kitabının tanıtımı için hazırlanan 1.5 dakikalık teazer izleyicilere sunuldu.

Gece Aşikan İlahi Grubu ve Pir Hasan Hüsamettin Uşşaki Hazretleri Dergahı Devran ekibinin sahne ibadetleri ve semazen gösterisi ile son buldu.

Çıkışta tüm katılımcılarımıza içeresinde Zemzem suyu, tespih, zikirmatik, yüzük vs. hediyelerin bulunduğu hediye paketleri taktim edildi.

Kemahlılar Derneği 2013 yılında tertip etmiş oldukları Kutlu Doğum etkinliğine maddi ve manevi katkıları ile destek veren, yakın uzak mesafeden gecemize iştirak eden ve telgraf ve telefonları ile desteklerini sunan tüm hemşerilerine teşekkürlerini sundu.

Bu haber toplam 2523 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA