• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Mehmet Oral ile Devam Dedi.
08 Kasım 2016 Salı 09:37

Kemahlılar Mehmet Oral ile Devam Dedi.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 10.Olağan Genel Kurulu'nda, bir dönem sonra yine iki liste yarıştı. Mevcut Başkan Mehmet Oral ile Şerafettin Ulutürk'ün yarıştığı Genel Kurul’da, rakibine büyük fark atan Mehmet Oral, yeniden Başkan seçi

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 10.Olağan Genel Kurulu'nda, bir dönem sonra yine iki liste yarıştı. Mevcut Başkan Mehmet Oral ile Şerafettin Ulutürk'ün yarıştığı Genel Kurul’da, rakibine büyük fark atan Mehmet Oral, yeniden Başkan seçildi.

1999 yılında kurulan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin bugüne kadar yapılan 10 Genel Kurulundan sadece 3'ünde seçime çift liste ile gidildi. Derneğin 2'inci ve 8'inci Genel Kurullarında rakiplerine karşı üstünlük sağlayarak Başkan seçilen Şerafettin Ulutürk, 10.Genel Kurul'da Mehmet Oral'a karşı kaybederek, ilk kez seçim kaybetti.

Çengelköy’de bulunan Dernek Merkezinde yapılan ve yoğun katılımdan dolayı zaman zaman izdihamın yaşandığı Genel Kurul'da, birlik beraberlik mesajları verildi ve büyük coşku yaşandı.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Genel Kurula gösterilen büyük ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, "Yönetim Kurulunda bulunan arkadaşlarımla birlikte, 2 yıl önce bizlere gösterdiğiniz güven ve desteğe layık olmaya çalıştık. Devraldığımız hizmet bayrağını daha yükseklere taşıma gayreti içerisinde olduk. Kemah ve Kemahlılar için her şeyin en güzelini yapmaya gayret gösterdik. Bugün Kemahlılara yakışır bir Genel Kurul gerçekleştireceğiz ve bu tablo gösteriyor ki, Kemahlıların birlik beraberliği adına güzel işler yapmışız" dedi.

Divan Başkanlığını Adem yakut, Katiplikleri Cafer Bektaş ve Mehmet Sevim'in yaptığı Genel Kurulda, faaliyet, gelir gider tablosu ve tahmini bütçeyi Fahrettin Arslan, denetleme raporunu Haluk Taşkın'ın okumasından sonra, raporların müzakeresi yapıldı ve raporlar ibra edildi.

Kemahlılar Derneği Başkanlığı için aday olan Şerafettin Ulutürk ve Mehmet Oral, göreve geldikleri takdirde yapacakları çalışmalar ve projeleri hakkında birer konuşma yaptılar.

Daha sonra, yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimine geçildi.

Mevcut Başkan Mehmet Oral ile Şerafettin Ulutürk'ün hazırladıkları İki listenin yarıştığı ve 2 oyun geçersiz sayıldığı seçimde 231 oy kullanıldı. Şerafettin Ulutürk'ün aldığı 68 oya karşın, 161 oy alan Mehmet Oral yeniden Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığına seçildi.

Kemahlıların büyük teveccühü ile yeniden Kemahlılar Dernek Başkanlığına seçilen Mehmet Oral, seçimde yarıştığı Şerafettin Ulutürk ile birlikte kürsüye çıkarak, birlik beraberlik mesajları verdiler ve seçimin mağlubunun olmadığını kazananın Kemah olduğunu ifade ettiler.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Mehmet OralBaşkanlığındaki Yeni Yönetim Kurulu Üyeliklerine; Aziz KondurAli PayalanHüseyin KaçmazSaim OvayurtFahrettin ArslanHarun YücedalYusuf GündüzAhmet TaşkınBetül gezgin ve Kani Akay seçildi.

Denetleme Kurulu üyeliklerine ise; Haluk TaşkınCafer Bektaş ve Mustafa Uyanseçildiler.
 


Genel Kurula, Beşiktaş Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cevdet Bayram, Kemah eski Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Erzincan Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Öztürk, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, EKEV Mütevelli Heyeti Üyeleri İhsan Payalan ve Ahmet Turan Akkaya, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim, CHP Avcılar İlçe Başkan Yardımcısı Erdal Nas, ERGAB Başkan Vekili Şener Kara, Genel Sekreter Ercan Babacan, Muhasip Recep Babacan, DHMİ Koruma ve Güvenlik Müdürü Bilgin Kutluğ, İşadamları Mustafa KaçmazMehmet KoçyiğitCafer BektaşMetin SoysalHaluk TaşkınAleattin Karacan, Köy Dernek Başkanları ve çok sayıda Kemahlı katıldı.

Kaynak: Erzincanlilarinsesi.com

 

Bu haber toplam 1471 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA