• İstanbul20 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Sosyal Kültür Ve Yardımlaşma Derneğinden Hain Saldırıya Kınama
17 Ağustos 2008 Pazar 00:00

Kemahlılar Sosyal Kültür Ve Yardımlaşma Derneğinden Hain Saldırıya Kınama

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nden Kemah’ta kurulan hain pusu ile ilgili tarihi bir açıklama ve telin geldi. Erzincan’ın Kemah İlçesinde menfur bir saldırı neticesinde

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nden

Kemah’ta kurulan hain pusu ile ilgili tarihi bir açıklama ve telin geldi.

 

Erzincan’ın Kemah İlçesinde menfur bir saldırı neticesinde 9 Askerimiz şehit olmuştur. Kemahlılar olarak bizleri derin üzüntüye boğan hain pusunun yanı sıra değişmez gerçeklerimizi bir kez daha kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Asırlar boyunca şanlı tarihimizin şehit kanları ile yazıldığı topraklarımızda her zaman hain ve sinsice planlar yapılmıştır. Memleket sevgisini imanına eş değer gören bu toprakların yürekli insanları her koşulda bu planları bozabilmiştir. Bu geçmişte de böyle olmuştur, bu günde olabilmektedir. Kökü dışarıda barbar ve zorba güçler; yıllar önce çeşitli hile ve nifak tohumları yayarak Kemah Cebesoy’a kadar gelmişler fakat Kemah insanının şanlı direnişi ile geri çekilmek zorunda kalmışlardır. O gün Kemahlının şahsında Anadolu insanının birlik ve beraberliği ile mukavemetin çelik yüzü ile tanışan şer odakları, yurdu kaçarcasına terk etmiştir. Bu gün aynı yerde, sinsi ve hain planlar ile nifak tohumlarını bir daha saçma denemesi yapma gayretinde olmuşlardır.

Kökü dışarıda şer odakları bilmeli ki o gün Türkü, Kürdü, Alevisi Sünnisi ile şanlı direniş gösteren, birlik ve beraberlik destanı yazan vatandaşlarımız, bu gün de aynı destanı yazmaya muktedirdir. Bu gün aynı noktada nifak tohumları saçma gayretleri ile haince pusuları, işe yaramayacak ve milli birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklardır.

Geçmişte şanlı tarihimizin şeref dolu sayfalarına milli birlik ve bütünlüğümüzü kanları ile yazan kahramanlarımız olduğu gibi bu gün de yiğit insanları ile tarih yazmaya devam etmektedir. Bu kahramanca ve cansiperane bağlılığa bu günde devam edebilmektedir. Tarih buna şahittir, insanlık buna şahittir, Anadolu toprakları buna şahittir.  Fırat’ın azgın suları ve Kemah’ın heybetli kalesi buna şahittir. Topraklarımızda gözü olan, eli kanlı katillerin korkulu rüyası olan Acemoğlu boğazı buna şahittir.

Kemah’ın kahramanlıkları ile destanlaşan şehitleri vardır. Kemahlı, Kurtuluş savaşında Afyon’da Hasan Çavuş, Yemen’de M.Ali Çavuş, Çanakkale’de Mustafa Asım, Oğuz Onbaşı olmuş devleti ve milleti için gözünü kırpmadan şehit olma şerefine ermiştir. Şehit kanları ile memleket sevgisi ve vatan aşkının bereketlendiği topraklarının üstünde birlik ve beraberliklerini bozacak hiçbir gücü yaşatmaz Kemahlılar. Çünkü

 Kemah; tarihin en eski medeniyetlerine beşiklik etmiş, nice devletleri bağrında barış ve huzur içinde ağırlayabilmiş tarihi bir şehirdir. Kemah Kalesi; kucak açtığı Anadolu insanına barış içinde güvenle yaşama fırsatı vermiştir.

İnsanlıktan uzak hain katiller bilmezler ki; Düzgün dede Sultan Melik ile dosttu. Bilmezler ki Apuştalı ile Ihtikli arkadaştı. Bilmezler ki bu toprakların insanlarını birleştiren vatan sevgisidir.

Haince nifak tohumları ekmeye geçmişte ve şimdi de gayret içinde olanlar bilmezler ki Dualarda kalkan eller semahlarda birbirine kenetlenir de ortak kültürlerin yaşaması ile hayat bulur Kemahlılar.

Kahraman ordumuzun çelik yumruğunun balyoz gibi düşmanlarımızın üzerine ineceğini bilirler. Al Kanlarını topraklarımıza bereket, bayrağımızın rengine renk katmasına yeminli Mehmetçiklerimizin varlığından güven duyar Kemahlılar.

Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik, caydırıcı ve sinsi eylemler ile hemşerilerimize korku salmaya çalışan hain çapulcular bilmeli ki Kemah insanı merttir, şereflidir, birdir, diridir. Coğrafyasındaki dağlar, nehirler, heybetli kayalar kadar yürekleri cesaret dolu Kemahlılar hiçbir baskı ve eylemden korkmazlar. Özünde samimiyet ve sevgi olan birliktelikleri ülkemizde her zaman örnek olmuş ve olmaya devam edecektir. Milli birlik ve bütünlüğün bekçiliğini ilelebet yaşatmaya yeminlidir. Geçmişte nasıl topraklarına ve insanına sahip çıkmışsa gelecekte de artarak devam edecektir.

Bizler bir kez daha bu toprağa can veren şehitlerimizin huzurunda söz veriyoruz ki: Hiç bir pusu hiç bir tuzak bizlerin birlik ve beraberliğini bozamayacak aksine birlik ve beraberliği ile Türkiye’ye örnek olan Kemah toprağında yaşayan herkes daha da kenetlenecektir. Bir kez daha Kemahlılar olarak bu terör eylemlerini lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği

 

Lütfen; Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin açıklamaları ve menfur saldırı hakkındaki düşüncelerinizi sayfanın altındaki yorum ekle bölümüne ekleyerek veya verilen mail adreslerine mail atarak, Kemah ve Kemahlıların birlik ve beraberliğini bir kez daha tüm dünyaya duyuralım.

Site Yönetimi olarak yazılan yorum ve maillerin yazılı metinlerini;  yetkili kurullar ile ilgili kurumlara ve kamuoyuna iletmeyi kendimize bir görev addederiz.

Aziz şehitlerimizin ve bölünmez topraklarımızın hatırasına göreve her zaman varız diyenleri sivil tepkimize davet ediyoruz…

 

Mail Adresleri:

kemah@kemahlilar.com

kemahlim@gmail.com

kemahlilar@kemahlilar.org
        sedatkemah@gmail.com

  

Bu haber toplam 1135 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA