• İstanbul16 °C
  • Erzincan12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAHLILAR; TURNUVA AÇILIŞ ŞÖLENİNDE BULUŞTU
17 Mart 2008 Pazartesi 00:00

KEMAHLILAR; TURNUVA AÇILIŞ ŞÖLENİNDE BULUŞTU

Kemahlılar Sosyal Kültür Ve Yardımlaşma Derneği’nin organizesi ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ev sahipliği yaptığı 31.Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2008 sezon açılışı

Kemahlılar Sosyal Kültür Ve Yardımlaşma Derneği’nin organizesi ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ev sahipliği yaptığı 31.Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2008 sezon açılışı Lütfi Kırdar Uluslararası  Kongre ve Sergi Sarayında coşkulu bir kalabalık ile yapıldı.

 

 

Kemahlılar Derneğinin faaliyetleri ve Kemah görüntüleri ile oluşan slayt gösterimi ile şölene katılan hemşerilerimiz Kemah ve Kemah için yapılan çalışmaları bir kez daha hatırladı.

Kuzey Irak’ta;  ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü koruma uğruna şehit olan kahraman askerlerimizin isimlerini takımlarının formalarına yazan minik Bozoğlakspor’lu çocukların seronomisi izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Bütün salonun Şehitler Ölmez vatan Bölünmez sloganları ve duaları ile selamlamalarını gerçekleştiren miniklerin ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

 

 Bozoğlakspor Minik Takımı

 

 İhsan Payalan  Kemahlılar Dernek Başkanı

 

Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan açılış konuşmasında; 1978 yılından beri Kemah gençliği Türk sporunun hizmetinde sloganı ile 31 yıldır başarılı çalışmalarına devam ettiğini, aralıksız süren turnuvanın yanı sıra  turnuvaya bağlı bir çok ekonomik ve sosyal projelere de hep birlikte imza atıldığını vurguladı. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasının;  yediden yetmişe bütün hemşerilerimizi vatan millet sevgisi ile birlik ve beraberce saygı ve sevgi ile bir araya getirdiğinin altını çizen İhsan Payalan sözlerini açılışa katılan tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.

 


Aziz Kondur  Kemah K.Dostluk Turnuvası Başkanı 

 

Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Başkanı Aziz Kondur da konuşmasında 2008 sezonunun Haydarpaşa Marmara Üniversitesi sahasında iki gruptan oluşan 20 takım ile grup maçlarına başlanacağını, çeyrek finallerin de aynı sahada oynanmasının ardından yarı final ve finallerin Kemah Erzincan’da oynanacağını vurgulayarak Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diledi.

 

İhsan Payalan  M.Ali Sevim  Cevdet Bayram  Mustafa Sarıgül

 

Açılış şölenin ev sahipliğini yapan Mustafa Sarıgül Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diledi ve bir sürpriz yaparak finale kalan üç takıma para ödülü vereceğini söyledi. Şampiyon takıma 15 bin ytl, ikinci takıma 5 bin ytl, üçüncü takıma 2.5 bin ytl sözü veren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’e Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan Bakır işlemeli Bir tablo hediye etti.

 

 

 Eyüp Çalışır  Kemah Kaymakamı   Salim Mutlutürk  İşadamı

 

Erzincan Milletvekillerinde Sebahattin Karakelle, Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır, Kemah Belediye Başkanı Şükrü Balcı ve Kemah Turnuvası Onursal Başkanı Yılmaz Bayat da birer konuşma yaptılar ve  bu güzide topluluk ile beraber olmaktan onur ve gurur duyduklarını belirttiler. Gurbetteki Kemahlıların birlik ve beraberliğini sağlayan katılımcı takımlara ve hemşerilerimize başarılar dilediler.

 

Şükrü Balcı    Orhan Birdal    Erol Yüksel       Mustafa Kaçmaz      Cevdet Bayram      Ayhan Yenigün

 

Turnuva Sponsorlarına; Kemah Köyleri Dostluk turnuvasına verdikleri desteklere teşekkür anlamında birer plaket takdimleri yapıldı.

Şölene katılan Kemahlılara , Havvanur ile Mustafa Keser söyledikleri türküler ile  güzel bir müzik ziyafeti çektiler.

 

 

Mustafa Keser  

 

Rengarenk takım formaları ve flamaları ile seronomilerini yapan katılımcı köy takımları zevkli  ve heyecanlı maçları öncesi hemşerilerini selamladılar.

 

            Açılış Şölenine; Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Güngören Belediye Başkanı Ş.Yücel Karaman, Çekmeköy Belediye Başkanı Sıddık Eraslan, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kemah Belediye Başkanı Şükrü Balcı, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Bayram ve Tayfun Kahyaoğlu, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sebahattin Birdal,  ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Erzincanspor As Başkanı Mustafa Kaçmaz, Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, 24 Erzincanlılar Dernek Başkanı Ahmet Turan Akaya, Erzincan İl Telekom Müdürü Timur Sevim, Kemahlılar Derneği Kurucu Başkanı Hüsamettin Şanal, Kemahlılar Derneği eski Başkanı Şerafettin Ulutürk, Köy Dernek Başkanları ve binlerce Kemahlı katıldı.

 

Haber fotoğraf : Mehmet Aydoğmuş

Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA