• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahlılar Yardımlaşma Derneği 2012 Kongresi Yapıldı
10 Nisan 2012 Salı 00:00

Kemahlılar Yardımlaşma Derneği 2012 Kongresi Yapıldı

  KEMAHLILAR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (1950)2012 DERNEK YÖNETİM KURULU YAPILDI  25 Mart 2012 tarihinde İstanbul/Beyoğlu-Tünel-Tramvay Cafe&Restaurant’ta Kemahlılar Yardımlaşma

 

 

KEMAHLILAR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (1950)

2012 DERNEK YÖNETİM KURULU YAPILDI

 

 

25 Mart 2012 tarihinde İstanbul/Beyoğlu-Tünel-Tramvay Cafe&Restaurant’ta Kemahlılar Yardımlaşma Derneğinin Olağan Kongresi yapıldı. Refahiye Cumhuriyet Savcısı Sayın Yaşar Fatih Menküç Bey toplantıyı onurlandırdı.

Başkan İbrahim Göktürk’ün açılış konuşmasından sonra Genel kurulda Divan Başkanlığı seçimi yapıldı. Verilen Önerge ile Divan Başkanlığına Av.Halil İbrahim Göktürk, Katip üyeliklerine Tahir Menküç ve Yusuf Menküç seçildiler.

Saygı Duruşunun ardından, ilk söz Yüksek Mühendis Kemal Menküç’e verildi. Konuşmasında Kemah’ta gerçekleştirilmiş yatırımların öneminden bahsetti.

Genel kurul yönetimin faaliyetlerini dinledikten sonra yönetim kurulunun ve faaliyetlerinin ibrası gerçekleştirdi. Denetleme raporu denetleme kurulu üyesi Resai Kamil Menküç tarafından okundu. Denetleme kurulu raporu Genel Kurula sunularak ibrası gerçekleştirildi. Gelir gider raporunu okumak için dernek başkanı İbrahim Göktürk kürsüye davet edildi. Rapor, Genel Kurulun oyları ile ibra edildi.

Tahmini bütçeyi okumak üzere yönetim kurulu üyesi Cenan Göktürk kürsüye davet edildi. Tahmini bütçe genel kurulun oyları ile kabul edildi. Yönetim Kuruluna İbrahim Göktürk’ün yaptığı liste Genel Kurulun oyları ile Kemahlılar Yardımlaşma Derneğinin 3 (üç) yıl sürecek olan  yeni Yönetim Kurulunu oluşturdu.

   

Başkan İbrahim Göktürk Konuşmasında; 

Bu gün bir Kemahlı olmanın vermiş olduğu mutluluğu, gerek sıla özlemimizde, gerek Kemah’ımızın sorunlarını konuşup çözüm yolları üreterek içten içe yaşamız olacağız.

Kemah sadece bir toprak parçasından ibaret bir yer değil elbette, gerek türbeleriyle, gerek gözetleme kuleleri aş evleri,  gerekse dünyanın ikinci büyük doğal kalesine sahip olmasıyla tarihe tanıklık eder. Biz Kemahlılar Yardımlaşma Derneği olarak bu tarihi değerlerimiz içerisinde yaşayan insanlarımızın maddi manevi ihtiyaçlarını karşılamak, doğanın ve tarihimizin korunması için birliktelik sağlamaktır. Kemah’ta görülen nüfus azalması ileriki yıllarda daha da artacak, maddi manevi değer kaybına uğramamız söz konusu olacaktır. Bu nedenle bir sancak şehrimizi bile bile bu duruma sürüklenmesinin hep birlikte karşısında olacağız. Bu işin vicdanî bir boyutudur.

 

 Kadın kolları kurulması. Kadınlarımızın halı dokumacılığı, nakışçılık, bakır işlemeciliği gibi kültür zenginliklerimizi ortaya çıkartılması sağlanabilir.

Gençlik kollarını kurmak istiyorum. Genç beyinlere ihtiyacımız var. Gerek teknolojiyi kullanmada gerek bilgi üretmede önemli olacağını düşünüyorum.

Gelelim Sancak Şehri Kemah’ımıza

Bir insanı sevmekle başlar her şey diyerek. Öncelikle birbirimizi sevmeliyiz. Tarih ve kültür kokan sancak şehirimzin yok olmaması için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Birlik ve beraberlik mesajları vermeliyiz. Kemah için Tek yürek Tek bilek olup Kemah’ın Karadağ’ın bağrında yok olup bitmesine izin vermemeliyiz. Tanasur’dan Vank’a kadar Taş-kerpiç evler ve Değirmenler gözden geçirilmeli gerekirse uygun bir yer belirlenerek otantik bir mahalle kurulması için gerekli çalışmaların kurumlarca başlatılması sağlanmalı. Mevcut Kemah evleri korunmalı beton yığınına dönmesi engellenmeli. Beypazarı, Safranbolu gibi şehirler gibi sancak Şehri Kemah da adından bahsettirmesi gerekir.

         İhtiyaç sahipleri tespit edilip, maddi durumu yetersiz öğrencilere burs sağlanması konusunda da önemli adımlar atmamız gerektiğini düşünüyorum.

Çeşitli aktivitelerle biz de adımızı duyurmamız gerektiği kanaatindeyim. Böylelikle insanlar arasındaki dayanışma daha da artacak,  sılada olanlar Kemah’ta olan hemşehrilerinin mutlu olduğunu, Kemah’ın yerinde saymadığını bilip daha da mutlu olacak. İnsanların birbirine köstek değil destek olduğu, paylaşmanın doruk noktasında olduğu bir Kemah düşünerek, hepinizi tekrar saygıyla selamlıyorum.

Biz burada bu saatte Kemah için varız. O toprakta büyüdük yoğrulduk, o topraktan ekmek yedik, şimdi de Kemah için ter döküp o toprağa vefa borcumuzu yerine getirmeliyiz.

Tasavvufta şöyle bir anlayış vardır, HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR. Biz de  bu noktada hem insanımıza hizmet götürecek hem de Yaradanımızın gönlünü hoş tutacağız. Genel Kurula katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

  

Yapılan Seçim Sonucuna Göre Yönetim Kurulu Aşağıdaki Gibi Oluşturuldu.

 

YÖNETİM KURULU

 

1- İbrahim GÖKTÜRK - Başkan    

2- Şeref GÖKTÜRK - Başkan Vekili     

3- Cenan GÖKTÜRK - Mali İşlerden Sorumlu Bşk.Yrd.  

4- Tahir MENKÜÇ - Sosyal İşlerden Sorumlu Bşk.Yrd.        

5- Sedat MENKÜÇ - Genel Sekreter       

6- Ahmet MENKÜÇ - Eğitim ve Kültürden Sorumlu    

7- Mehmet GÖKTÜRK - Teşkilatlanmadan Sorumlu      

8- Ufuk MENKÜÇ - Basın Yayından Sorumlu 

9- Halil İbrahim GÖKTÜRK - AR-GE’den Sorumlu

10- Tolga GÖKTÜRK - Dış İlişkilerden Sorumlu

 

DENETİM KURULU

 

1- Abdurrahman KOLAK   

2- Hasan GÖKTÜRK         

3- Resai Kamil MENKÜÇ  

4- Abdülkadir MENKÜÇ    

5- Tekin GÖKTÜRK           

6- Bülent GÖKTÜRK 

 

 

Bu haber toplam 1351 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA