• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KemahSpor Tesislerine Kavuştu
21 Ekim 2015 Çarşamba 11:16

KemahSpor Tesislerine Kavuştu

İST. KEMAH SPOR KULÜBÜTESİSLERİ DÜZENLENENBİR TÖRENLE AÇILDI.

İST. KEMAH SPOR KULÜBÜ
TESİSLERİ DÜZENLENEN
BİR TÖRENLE AÇILDI.


İst. Kemah Spor'umuzun ve Kemah camiasının yıllaraca düşündügü, hayal ettigi ve çok istedigi bir tesis sahibi olma arzusu nihayet gerçekleşti.

Geçtigimiz ay yapılan bir protokolle Üsküdar Belediyesi tarafından, İst. Kemah Spor'a tahsis edilen  tesilerin 17 Ekim 2015 Cumartesi günü resmi açılışı yapıldı.

Açılışa; Üsküdar Belediye Başkanı Sayın HİLMİ TÜRKMEN, İst. Kemah Spor Kulübü Onursal Başkanı AKP 1. Bölge Milletvekili Adayı Sayın ORHAN BİRDAL, yine 1. Bölge Milletvekli Adayı Erzincan Damadı Sayın HASAN TURAN, AKP Üsküdar ilçe Başkanı Sayın HALİT HIZIR,  ERSİAD Başkanı Sayın YAVUZ CANİKLİ, EKEV Başkanı Sayın SADIK AĞCA,Üsküdar, Kemahlılar Dernegi Başkanı Sayın MEHMET ORAL, Belediyesi Başkan Yardımcıları, Sayın ABDULLAH AYAZ, Sayın MEHMET BEŞİR  AKSAKAL, Sayın METE YAPICI, Sayın MUSTAFA SERDAR GÜLEÇ, Sayın SEDAT AYYILDIZ, Sayın ZEKİ BIYIK,  İASKF Başkan Yardımcısı Sayın ASIM İZDEMİR, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Sayın SABAHATTİN BİRDAL, Üsküdar Kulüpler Birligi Başkanı Sayın MUSTAFA GÜRLÜ, Başkan Yardımcısı Sayın HASAN ÖNCÜ,  Kemah Eski Belediye Başkanı Sayın HÜSAMETTİN ŞANAL, Üsküdar Belediyemizin Degerli Müdürleri, Üsküdar ve Beykoz  ilçelerimizde faaliyet gösteren kulüplerimiz başta olmak üzere çeşitli ilçelerden gelen sayın  kulüp başkanları, Kemah Köylerimizin Sayın Dernek Başkanları, KKD Turnuvası kurucu başkanlarımızdan Sayın ŞÜKRÜ ÜNAL, Kemahlılar Dernegi eski Başkanlarımızdan Sayın ŞERAFETTİN ULUTÜRK, İst. Kemah Spor Kulübü eski Başkanlarımızdan Sayın YUSUF GÜNDÜZ  ve NECATİ TARLAK, Bağlarbaşı ve Örnek Gençlik kulüplerimizin Sporcuları, Kulübümüzün sporcuları ve aileleri, Türkiye'de tanınmış usta Kemankeşler (Okçuluk takımı) Erzincanlı Sanatçı İrfan Bakır, üsküdar İlçesi Yerel Basın mensupları, sporseverler ve Kemah'lılar ile semt sakinleri katıldı. 
Açılış töreni Kemah Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Çakmaktaş'ın konuşması ile başladı. H. Çakmaktaş yaptıgı konuşmada yıllardır tesisleri olmaması nedeniyle çektikleri sıkıntıları dile getirdi ve bu tesisin Kemah Spora kazandırılmasında emegi olanlara teşekkür ederek gelecek sezonlarda şampiyonluk sözü verdi.
Kulüp başkanları adına bir konuşma yapan Üsküdar Kulüpler Birligi Başkanı Mustafa Gürlü İst. Kemah Spor'un çalışmalarına deginerek bu kulübün desteklenmesi gerektigini ifade ettikten sonra Üsküdar Belediyesine Spora olan hizmetleri için teşekkür etti ve sözlerini başarılar dileyerek tamamladı.Daha sonra AKP  Üsküdar ilçe Başkanı Hait Hızır ve AKP 1. Bölge Milletvekli adayı Hasan Turan söz alarak tesislerin Kemah Spora ve bütün gençlige hayırlı olmasını temenni ederek başarılar dilediler.


Alkışlar arasında kürsüye gelen İst. Kemah Spor Kulübü Onursal Başkanı ve AKP 1. Bölge Milletvekili Adayı Orhan Birdal öncelikle bu tesisin Kemah Spora kazandırlmasındaki sürece degindi ve bu süreçte emegi geçenlere, destek olanlara teşekkür ettikden sonra, Kemah Spor'u yaptıgı çalışamlardan dolayı tebrik ederek, bu tesislerde vatana, millete, ailesine hayırlı evlatlar, iyi insanlar yetiştirilecegine inandıgını ifade etti ve gelecekte Kemah Spor'a başarılar dileyerek  yine alkışlar arasında sözlerine son verdi.Açılış töreninin son konuşmasını  Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Yaptı. Başkan Türkmen, öncelikle belediyecilik anlayışını dile getirerek bu güne kadar yapılan hizmetleri ve gençlere yönelik faaliyetleri anlattı. Üsküdar ile Kemah'ın kardeş belediye oldugunu, Üsküdar'da çok sayıda Kemah'lı vatandaşın ikamet ettigini belirterek, Kemahlıların sosyal ve kültürel çalışmalarının herkese örnek olmasını diledi. İst. Kemah Spor Tesislerinin Kemah Spor'a hemde semt sakinlerine ve gençlerine hizmet edacegini, Kemah Spor yönetiminin bu konudaki hassasiyetini bildigini ve burada güzel bir kardeşlik ortamının saglanacagına inandıgını ifade ederek, başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.Konuşmalardan sonra İst. Kemah Spor Kulübü'nün günün anısına hazıladıgı formalar ERSİAD Başkanı yavuz Canikli, EKEV Başkanı Sadık Ağca ve Kemah Spor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş tarafından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e Onursal Başkanımız Orhan Birdal'a ve Kemah'lılar Dernek Başkanımız Mehmet Oral'a takdim edildi.
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'de günün anısına, İst. Kemah Spor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş'a el işlemesi bir hatıra hediye etti.Bu arada İst. Kemah Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Rahmi Tüter  söz alarak yönetim kurulunun kendi arasında aldıgı bir kararı açıklayacagını belirterek bu tesislere İst. Kemah Spor'a Kemah'a ve yöremize yaptıgı hizmetler nedeniyle Hüseyin Çakmaktaş Tesisleri adının verilmesine karar verildigini açıkladı. Alkışlarla karşılanan bu açıklama sonrasında tabela yerine asıldı.Nihayet yıllardır beklenen özlemin giderilmesi adına, hazırlanan kurdeleyi  Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Onursal Başkanımız Orhan Birdal, ERSİAD Başkanımız Yavuz Canikli, EKEV Başkanımız Sadık Ağca, Kemah Spor Başkanımız Hüseyin Çakmaktaş ve protokoldeki misafirler  besmeleyle topluca keserek bu mutlu ana  bir anlamda not düştüler.Kurdela kesiminden sonra temsili olarak başlama vuruşu yapılarak başarılı sonuçlar alınması temennileri dile getirildi.
Son günlerde yaşanan sıkıntılı süreç ve maalsef gelen şehit haberlerini dikkate alan Kemah Spor Yönetimi açılış programında eglenceye yer vermeyerek bunun yerine Geleneksel Okçuluk ekibi tarafından sergilenen mini  bir okçuluk gösterisi düzenledi. Önümüzdeki süreçte İst. Kemah Spor bünyesinde Şenol Duman yönetiminde faaliyet gösterecek olan okçular kıyafet ve ok atmadaki becerileriyle herkesin ilgi odagı oldular.Hazırlanan etli pilav, ayran ve tatlıdan oluşan ikramların halka sunulması ile sona erdi.Tören sonrasında rahatsızlanan ve ancak dün itibariyle sitemize bir açıklama yapan Başkan Hüseyin Çakmaktaş. kısa ve dar zamanda olabildigince eksik gedik bırakmadan bu açılışı yapmaya özen gösterdiklerini buna ragmen eksiklikler ve davet noktasında yaşanan aksamalar için herkesten özür diledikten sonra, Başta Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen ve Onursal Başkanımız Orhan Birdal olmak üzere tüm katılımcılara, çiçek, telgraf göndererek bu mutlu günü paylaşanlara, telefon ederek yada mesajla açılışa destek veren herkese teşekkür ederek, şahsım ve yönetici arkadaşlarım adına şükranlarımızı sunuyorum dedi. Daha sonra bu açılışta özel olarak büyük emekleri bulunan ve açılış komitesinde yer alan Aziz Kondur, Rahmi Tüter, Abdullah Şanal, Arif Sağlam, Celalettin Çetinkaya, Fuat Sevim, Ramazan Telli, Şerafettin Günay, Yusuf Şatır, Habip Kapdan, Bülent Sevgen Alçınkaya, Metin Denizhan, Sportif Direktör Leyla Öztürk ve her aşamada yanımızda duran Mustafa Odabaşı ile  Saim Ovayurt'a ayrıca tesislerin teknik işlerini üstlenen Şenol Yetişkin' e ve Genç Erzincanlılar Taraftar Grubun'na  ayrı ayrı teşekür ettigini ifade etti.

Kaynak: www.kemahspor.com

 

Bu haber toplam 2169 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA