• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahta 2011-2012 Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
03 Nisan 2012 Salı 00:00

Kemah'ta 2011-2012 Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 2011-2012 Eğitim-Öğretimi Değerlendirme toplantısı 31/03/2012 tarihinde ilçemiz Kemah Lisesi salonunda yapıldı. Toplantıya Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU, İl Milli Eğitim Müdürümüz

 

2011-2012 Eğitim-Öğretimi Değerlendirme toplantısı 31/03/2012 tarihinde ilçemiz Kemah Lisesi salonunda yapıldı. Toplantıya Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necmi ÖZEN, ilçe milli eğitim müdürleri, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ile ilçemiz idareci ve öğretmenleri katıldı.

 

      İlçe Milli Eğitim Müdürü Mecit SAVAR ilçemizdeki eğitimle ilgili genel bir sunum yaptı ve Kemah’ta yapılan çalışmalar ile hedefler konusunda bilgi verdi.

 

       İl Milli Eğitim Müdürü Necmi ÖZEN “Eğitimde Hedeflere Ulaşma” konulu bir sunum yaptı. Eğitimde akademik başarıyla birlikte, kültürel değerlerimizi ön plana çıkararak okullarımızda ayda en az bir proje çalışması yapılması gerektiğinin önemini vurguladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünde proje bankası oluşturulduğu belirten Özen, öğretmen arkadaşlarımızın kendi projelerini, oluşturulan proje bankasına kazandırmalarını ve buradaki projelerden de en iyi şekilde faydalanmalarını istedi. Öğretmenlerin şablonlara ve mevzuata hapsolmamalarını isteyen ve kendilerini hedefler doğrultusunda yenilemelerini talep eden Özen, ayrıca öğrencilere proje bilincini kazandırmak için de bu yönde eğitim sistemi benimsenmesi gerektiğini belirtti.

 

Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU yapmış olduğu konuşmasında Kemah’taki tüm eğitimcilerin bir araya gelmesine vesile olan bu toplantının Kemah için olumlu neticeler getirmesi temennisini dile getirerek şunları söyledi: “Muhakkak ki her birimiz Türkiye’nin geleceği konusunda ümitvârız. Zaten bunaldığımız, üzüldüğümüz ve enerjimizin bittiğini düşündüğümüz zamanlarda da bizi ayakta tutan, her şeye rağmen bir şeyler üretmeye sevk eden de bu ümittir. Bu ülkenin 2050’li, 2070’li yıllarda çok daha iyi noktalarda olacağına yürekten inanıyoruz. Bunu temin edecek iki zümre insan vardır: Biri anneler, diğeri öğretmenler. Geleceğimizin mimarı olduğunuz şuuruyla vazifenize devam ettiğinizi görüyor ve bu kutsal mesleği ifa ettiğiniz için sizleri tebrik ediyorum.” Sorunlarını iletmeleri için tüm kapıların öğretmelerimize ardına kadar açık olduğunu vurgulayan Ongu, öğretmenlerimize başarı ve kolaylıklar diledi.

 

            Daha sonra sohbet ortamında yönetici ve öğretmenlerimizin sorunları dinlendi. Toplantının bitiminde yönetici ve öğretmenlerle birlikte yemek yendi.

 

      Yemekten sonra Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda; İl Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile genel değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

 

Kaynak : Kemah Kaymakamlığı

  


  


 


  


 


  

Bu haber toplam 801 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA