• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahta Bakan Yıldırım  Rüzgarı Esti
27 Ağustos 2012 Pazartesi 00:00

Kemah'ta Bakan Yıldırım Rüzgarı Esti

KEMAH’TA BAKAN YILDIRIM RÜZGARI ESTİErzincan’ın medarı iftiharı Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Binali Yıldırım’ın ve misafirlerimizin Mengücek Oğullarına yakışır

KEMAH’TA BAKAN YILDIRIM RÜZGARI ESTİ

Erzincan’ın medarı iftiharı Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Binali Yıldırım’ın ve misafirlerimizin Mengücek Oğullarına yakışır bir şekilde Kemah Sultan Melik Kümbet’lerinde karşılanmasıyla başlanılan festivalimizde, Bakanımız birliğimizin, beraberliğimizin teminatı Sancak Şehri Kemah’tan hem Türkiye’ye hem de Kemahlılara seslendi. Bakan Yıldırım; “ 10 yıldır Cumhuriyet tarihinde çok az insana nasip olacak bir görevi yapıyorum. Memleketin her yerini gezdim, her yerde yol yaptık hizmet yaptık. Allaha şükür ülkemizi bir yerden aldık bir yere getirdik ama bütün bunları yaparken arkamızda en büyük güç siz değerli hemşerilerim oldunuz. Erzincan yetmiş beş milyon vatandaşımızın birlik ve beraberliğinin timsalidir. Şimdi Kemahlılara müjde zamanı. Bugün Kemah Kültür Merkezinin, Üniversitemizin yeni yurdunun, TOGEM Anaokulunun, Üsküdar-Kemah Kardeşlik Parkının açılışını yapacağız. Ayrıca Kemah'a turizmde önemli bir adımı daha attıracağız. Kemah Oteli sevgili kardeşimiz Next-Next Star Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel ve Kemah’ın Kardeş İlçesi Üsküdar Belediyesi işbirliği ile yapılacak. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.    Kemah Kaymakamı Hasan Ongu ve Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal’ın ev sahipliğinde, Gurbet ile Sılayı birleştiren, Kemah Sultan Melik Kültür ve Spor Festivali'ne Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Selman Yenigün, İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer, Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Dr. Muharrem Işık, EKEV Başkanı Sağdık Ağca, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Kemaliye Belediye Başkanı Mustafa Haznedar, İliç Belediye Başkanı Ramazan Buran, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İlyas Çapoğlu, Ak Parti Erzincan İl Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Kutlu, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, TBMM Daire Başkanı Nedim Küçüker,

Karayolları Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ayhan Çiftçi,  Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim, İstanbul Kemah Spor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Kemahlılar Derneği Başkanı Şerafettin Ulutürk, Festival Sponsorlarımız Next&Next Star Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, köy dernek başkanlarımız ve muhtarlarımız ve Kemah Halkı katıldı.


 

Erzincan’ın medarı iftiharı Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Binali Yıldırım, temsili olarak Sultan Melik Ahmet Gazi tarafından karşılandı. Bakan Yıldırım’a Anadolu’yu vatan toprağı yapan Mengücek Oğulları Sultan Melik Ahmet Gazi okuduğu ferman ile şöyle seslendi: “Ey Oğul. Nasıl ki bize bu toprakların fethi Rabbimizden nasip oldu, sana da hem yolların hem de gönüllerin Fatih’i olmak nasip oldu. Allah yolunu açık etsin.” Sonra Sultan Melik Kümbetlerinde ecdadımız, aziz şehitlerimiz için Fatihalar okundu.

Bakan Yıldırım; "Ne güzel şey, değerlerimize bağlı geleceğe umutla bakan nesiller yetiştirmek. Bayrağı ilel ebet hep birlikte bu şuurla taşıyacağız. Kemah Kalesinde dalganan Ay Yıldızlı bayrağımız ve gönüllerimizdeki bu sevgi 75 milyonun birliği ve beraberliğinin teminatıdır." dedi.

Taşına, toprağına sevdalı olduğumuz Kemah'ta yeni hizmetlerin açılışını yapmak, Kemahlılarla bir araya gelmek için yürüyüşümüz başlıyor. 

 

Kemah’ın hünerli ellerinden çıkan bakır işlemeler, mis gibi kokan peynirli gözlemeler, hey gidi günler diyeceğiniz kara saban, buz gibi yayık ayranı bizleri bekliyor. Ama ilk önce çocukları mutlu etmek gerekiyor. Bakanımız Binali Yıldırım’ın himayelerinde kardeş olan Üsküdar ve Kemah’ın ortak bir eseri daha hep beraber kurdeleler kesilerek hizmete açılıyor. Üsküdar-Kemah Kardeşlik Parkı Kemahımıza hayırlı olsun.

Kemahlı Bakanını çok özlemiş. Kemah Meydanında müthiş bir coşku var. “ Allah size güç kuvvet versin.” duaları ile kürsüye geliyor Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Binali Yıldırım.  

Kemahlıların sevgisi ve muhabbetinin kalbinde ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Bakan Yıldırım; " Bugün Kemah'ta yapılacak çok iş var. Açılışlar yapacağız, yeni projelerin müjdelerini vereceğiz. Herşeyden önemlisi bugün Kemah'ta75 milyonun birliğinin dirliğinin en güzel resmini ortaya koyacağız.

Kemah'ı ileri taşıyacağına inandığımız, yine sizin evladınız Aziz ve Mehmet Torun'la birlikte hayata geçirdiğimiz Kemah Meslek Yüksek Okulu'na siz sahip çıktınız, bizde hizmete devam ediyoruz. Türk Telekom Öğrenci Yurdu ve Kemah Gençlik ve Kültür Merkezi  hayırlı olsun. Ayrıca bu yıl EKEV Kemah Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine de burs verecek. Evlatlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Şimdi sırada yeni bir projenin müjdesi var diyen Bakan Yıldırım; " Tarihi ile kültürü ile doğal güzellikleri ile turizmde önemli adımlar atan Kemah'a bir otel kazandırıyoruz. Kemah Oteli için, yine içinizde yetiştirdiğiniz değerli kardeşimiz Next&Next Star Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel ve kardeş belediyeler Üsküdar ve Kemah el ele veriyor ve kısa zamanda bu eseri de Kemah'la buluşturuyor." dedi.

 

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Binali Yıldırım ve konuklarımız yerel değerlerimizin sunulduğu Kemah Köyleri stantlarını gezip, Kemahlılarla buluştu.

 

 

 

Kaynak: Kemah Belediyesi

Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA