• İstanbul22 °C
  • Erzincan20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahta Bakır El Sanatları Kursu Açıldı.
20 Kasım 2009 Cuma 00:00

Kemah'ta Bakır El Sanatları Kursu Açıldı.

Bir zamanlar Erzincan’ımızın önemli gelir kaynaklarından olan günümüzde önemini kaybetmiş Bakır El sanatları ilçemizde istihdama çözüm oldu. Kaymakamlığımız ve Erzincan İş-Kur işbirliğiyle

Bir zamanlar Erzincan’ımızın önemli gelir kaynaklarından olan günümüzde önemini kaybetmiş Bakır El sanatları ilçemizde istihdama çözüm oldu. Kaymakamlığımız ve Erzincan İş-Kur işbirliğiyle ilçemizde Bakır İşleme Kursu açıldı.

 

Kursun açılışında konuşan ilçemiz Kaymakamı Sayın Gökmen ÇİÇEK işsizliğin önlenmesi, istihdamın artırılması amacıyla kurslar planlandığını, bu kurslardan ilkinin Bakır El Sanatları Kursu olduğunu, bu kursun akabinde yöremizin el sanatlarının gün yüzüne çıkarılması ve genç kuşaklara aktarılmasıyla birlikte, istihdam içinde çözüm olacağına inandıkları diğer kursların açılması için çalışmaların devam edeceğini, kursun sonucunda başarılı olan ve kendi işini kurmak isteyen kursiyerlere de yardımcı olunacağını söyledi. Bu kursun açılmasında emeği geçen Erzincan İş-Kur Müdürlüğüne, İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğüne, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, Usta Öğretici Bakır İşleme ustası Necdet KÖKSAL’a teşekkür etti. Kursa katılanlara başarılar dileyerek kursun açılışı yapıldı.

 

 

17 Kasım Salı günü açılışı yapılan Bakır İşleme Kursuna müracaatın fazla olmasından dolayı sınavla belirlenen yirmi beş kursiyer katılmaktadır. Kursiyerlere meslek öğretmekle birlikte, kurs süresince ücretleri ve sosyal güvenlik pirimleri İş-Kur mevzuatı çerçevesinde ödenecektir. Kursiyerler meslek öğrenmeleriyle birlikte ücret almaları, sigortalılıklarının yapılmasından dolayı mutlu olduklarını, gelecek için umutlu olduklarını iade ederek kursun açılmasında katkısı, emeği olanlara teşekkür ettiler.

 

Kaynak :Kemah.gov.tr

Bu haber toplam 1015 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA