• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahta Kepçe Operatörlüğü ve Kalorifer Ateşçiliği Kursları Düzenlendi
18 Aralık 2012 Salı 00:00

Kemah'ta Kepçe Operatörlüğü ve Kalorifer Ateşçiliği Kursları Düzenlendi

İlçemizde yapılması planlanan barajlarda istihdam sağlamaya yönelik olarak halktan gelen talepler doğrultusunda Kemah Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kemah Belediyesi’nin

İlçemizde yapılması planlanan barajlarda istihdam sağlamaya yönelik olarak halktan gelen talepler doğrultusunda Kemah Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kemah Belediyesi’nin ortak çalışması neticesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Kepçe Operatörlüğü (Kazıyıcı ve Yükleyici) ve Kalorifer (Katı ve Sıvı) Ateşçiliği kursları açıldı ve bu kurslara yoğun talep oldu.

 

         Kepçe operatörlüğü kursuna toplam 80 kişi müracaat etti, açılan ilk kursa 26 kursiyer kayıt yaptırdı ve 30/11/2012 tarihinde 25 kursiyer ilk etap kursu başarıyla tamamladı. Talep edip de ilk kursa katılamayan müracaatçılar için ikinci kurs açıldı ve halen devam ediyor.  Kalorifer Ateşçiliği kursunun da ilk etabına kayıt yaptıran 23 kursiyer 03/12/2012 tarihinde eğitimlerini tamamladılar.

 

      Kepçe operatörlüğü kursunu başarıyla tamamlamış olan kursiyerlerimize sertifikaları Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU ve Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin ŞANAL’ın da katıldığı bir törenle verildi.

 

          Kursu başarıyla tamamlayıp kepçe operatörü belgesi alan vatandaşlarımıza meslek hayatlarında başarı, kolaylık ve hayırlı kazançlar diliyor, kurs süresince işbirliği yapan ve araç temininde yardımcı olan Kemah Belediye Başkanlığı’na teşekkür ediyoruz.

 

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı


  


  

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA