• İstanbul16 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah'ta Kitap Okuma Kampanyası Ödülleri Verildi
23 Mayıs 2013 Perşembe 09:43

Kemah'ta Kitap Okuma Kampanyası Ödülleri Verildi

Kemah'ta Kitap Okuma Kampanyası Ödülleri Verildi

         Kemah Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı ve okullarımız tarafından yürütülen kitap okuma kampanyasında anlayarak en fazla kitap okuyan ve böylelikle dereceye giren Kerer Köyü Ortaokulu ve Şehit Er Ahmet Metlioğlu Ortaokulu öğrencilerine ödülleri yapılan törenle verildi. Ödül töreni Kaymakamımız Hasan ONGU, Milli Eğitim Müdürü Mecit SAVAR ve Şube Müdürü Recep İLTER’in katılımlarıyla Kerer ve Mermerli Ortaokullarında 21 Mayıs Salı günü gerçekleştirildi.

        Aralık ayında başlayıp Mayıs ayında sona eren kitap okuma kampanyasına öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdiler. Kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı ve öğrencilere kitap sevgisini aşılamayı hedefleyen kampanyanın sonunda Kerer Ortaokulunda birinci olan Selvinaz İNCE’ye dizüstü bilgisayar, ikinci olan Betül KARAKAYA’ya tablet bilgisayar, üçüncü olan Sena SÖZDEMİR’e de bisiklet hediye edildi. Mermerli Köyü Şehit Er Ahmet Metlioğlu Ortaokulunda birinci olan Zülfikar OKTAY’a dizüstü bilgisayar, ikinci olan Yetiş OKTAY’a bisiklet ve üçüncü olan Kader KORHAN’a da tablet bilgisayar hediye edildi.

         Ödüllerin verilmesi vesilesiyle öğrencilerle biraraya gelen Kaymakamımız, onlara kitaplarla her zaman çok iyi arkadaş olmalarını, kitapsız bir gün bile geçirmemelerini, en iyi bilgi kaynağının kitaplar olduğunu hiçbir zaman unutmamalarını tavsiye etti. Bu verilen hediyelerin kitap okumanın karşılığı olamayacağını vurgulayan Kaymakamımız, bu hediyelerin sadece bugünü hatırlatacak birer hatıra olduğunu, kitap okumanın asıl karşılığının ise yeni bilgiler ve bakış açısı kazanmak olduğunu söyledi. 

        Bu kampanyada öğrencilere hediyelerin ulaştırılmasında katkı sağlayan Kemahlı işadamlarımız Mustafa KAÇMAZ’a, İhsan PAYALAN’a ve Osman KELEŞ’e, öğrencileri teşvik eden öğretmenlerimize ve kampanyaya katılan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

Bu haber toplam 1741 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA