• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahta Kutlu Doğum Etkinliği Yapıldı
20 Nisan 2012 Cuma 00:00

Kemah'ta Kutlu Doğum Etkinliği Yapıldı

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri çerçevesinde İlçe Milli Eğitim İle Kemah Müftülüğünün ortaklaşa düzenledikleri “Şiiri Güzel Okuma Yarışması”  düzenlendi.  İlköğretim

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri çerçevesinde İlçe Milli Eğitim İle Kemah Müftülüğünün ortaklaşa düzenledikleri “Şiiri Güzel Okuma Yarışması”  düzenlendi.

 

İlköğretim Birinci Kademe, İkinci Kademe ve Liseler arasında yapılan yarışma, İlçe Müftüsü Yılmaz ÇELİK’in açılış konuşması ile başladı. Öğrencilerin ve halkın yoğun ilgi gösterdiği yarışmada öğrencilerin dinletisi davetlilere duygu dolu anlar yaşattı. Yarışmada İlköğretim birinci kademenin birincisi Necatibey İlköğretim Okulu 4/B sınıfından Ceren TAHMAS, İkinci kademe birincisi Necatibey İlköğretim 8/A sınıfından Nazlı SONGUR ve Lise Birincisi 11/B sınıfından Eşref UĞURDOĞAN oldu. Yarışmada birinci olanların ödüllerini Kemah Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU, ikincilerin ödüllerini Belediye Başkanımız Hüsamettin ŞANAL, üçüncülerin ödüllerini ise Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetimi ve İletişim Daire Başkanı DR. Ömer MENEKŞE verdi. Programa çok sayıda davetli katıldı.

 

Kemah’ta Kutlu Doğum Haftası büyük bir coşku ile kutlanıyor. 17 Nisan 2012 tarihinde ise peygamber sevgisinin dalga dalga yayıldığı bir program daha yapıldı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Müftümüz Yılmaz ÇELİK yaptı. Misafirlere selamlama konuşmasını İl Müftümüz Burhan İŞLİYEN yaptıktan sonra  Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetimi ve İletişim Daire Başkanı Dr. Ömer MENEKŞE “Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku Konulu” bir konferans verdi. Konferansın ardından okulları arası “Şiiri Güzel Okuma Yarışması” İlköğretim Birinci Kademe Birincisi Necatibey İlköğretim 4/B sınıfından Ceren TAHMAS ve İkinci Kademe Birincisi Necatibey İlköğretim Okulu 8/A sınıfında Nazlı SONGUR’un şiirleri davetlilere duygu dolu anlar yaşattı. Programın finalini ise Kemah Müftülüğü Sultan Melik İlahi korosu yaptı. Koro davetlilere tasavvuf musıkısinin seçkin örneklerinden bir demet sundu.

 

Programa Kemah Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU başta olmak üzere, Kemah Belediye Başkanı, İl Müftümüz Daire Amirleri, İl ve çevre ilçelerden çok sayıda Kemahlı hem şehrimiz ve halkımız yoğun ilgi gösterdi.

 

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı  


  


  


 
Bu haber toplam 1571 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA